Plac Europejski przy Warsaw Spire w Warszawie. Lodowisko na Placu Europejskim

Plac Europejski
Autor: Ghelamco Otwarcie lodowiska na Placu Europejskim w Warszawie zaplanowano na 8 grudnia 2019

Plac Europejski przy wieżowcu Warsaw Spire to miejsce chętnie odwiedzane przez warszawiaków i turystów. Pośród nowoczesnej architektury, fontann i zieleni, odbywają się tu liczne wydarzenia organizowane przez firmę Ghelamco. Tej zimy jak co roku na Placu Europejskim nie zabraknie lodowiska. Zobacz jak aktualnie wygląda Plac Europejski i dowiedz się jak do niego dojechać.

Plac Europejski – przestrzeń otwarta pośród wieżowców

Plac Europejski otwarty został w maju 2016 roku przez firmę Ghelamco, inwestora otaczających skwer wysokościowców Warsaw Spire. Jest to przestrzeń otwarta i dostępna dla wszystkich. Projekt Placu Europejskiego powstał w renomowanej pracowni Wirtz International Landscape Architects, która w swoim portfolio ma m.in. ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w Paryżu czy Jubilee Park w Londynie. Zgodnie z koncepcją architektów na placu nie brakuje strumieni i fontann, mebli miejskich, małej architektury i soczystej zieleni. W miejscu dawniej zaniedbanego kwartału ulic Towarowej, Grzybowskiej, Wroniej i Łuckiej powstała wysokiej jakości przestrzeń publiczna.

Plac Europejski tętni życiem przez cały rok

Plac Europejski jest placem pod dozorem ochrony, co jest ważne, gdyż w ciągu całego roku odbywa się tu wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Latem można tu przyjść na pokaz filmowy pod gołym niebem, zimą poszaleć na ślizgawce. Ponadto Ghelamco organizuje na Placu Europejskim wiele eventów z różnych okazji np. w Dzień Ziemi chętni mogli obsadzić roślinami donice miejskie, a Dzień Dziecka to dzień pełen gier, zabaw i konkursów dla całej rodziny. W 2018 u podnóża Warsaw Spire odbył się nawet bawarski Oktoberfest, można tu było również kibicować polskiej reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata. Miejsce przyciąga tysiące osób.

Lodowisko 2019 na Placu Europejskim

Od 8 grudnia na Placu Europejskim działa bezpłatne lodowisko. Po raz kolejny warszawiacy mogą pojeździć na łyżwach wśród szklanych wieżowców.

Plac Europejski i sztuka miejska

Warto wybrać się na Plac Europejski, żeby zobaczyć dwa ciekawe murale, a także pasaż sztuki Art Walk w formie charakterystycznych okien wystawowych. W tych ostatnich prezentowane są ekspozycje czasowe wybranych polskich artystów. Na środku placu Ghelamco ustawiło instalację świetlną z hasłem „Kocham Warszawę”, który już stał się symbolem placu. Turyści chętnie robią sobie zdjęcia na jego tle.

W otoczeniu Placu Europejskiego powstaje wiele wieżowców

Przypomnijmy, że wieżowiec Warsaw Spire, u podnóża którego powstał Plac Europejski został oddany do użytku w 2016 roku. To aktualnie najwyższy wieżowiec w Warszawie. W najbliższej przyszłości przerośnie go 310-metrowa wieża Varso Tower projektu Normana Fostera. Obiekt powstaje na Woli, tuż przy warszawskim Dworcu Centralnym. Ponadto u zbiegu ulic Towarowej i Prostej, powstaje zaawansowany technologicznie kompleks The Warsaw HUB, z trzema wieżami (dwie po 130 metrów i jedna 85-metrowa) projektu Andrzej M. Chołdzyński. Z końcem 2018 roku ruszyła też budowa ostatniego etapu Generation Park, który powstaje tuż przy rondzie Daszyńskiego. W ostatnim etapie budowy kompleksu powstanie 140-metrowa wieża. Tuż obok trwa budowa kolejnej warszawskiej inwestycji Ghelamco Poland - wieżowiec Warsaw UNIT (dawniej Spinnaker), który ma być gotowy w 2021 roku. Tuż obok, przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej, powstaje Mennica Legacy Tower ze 140-metrową wieżą. Wśród największych planowanych inwestycji w tym rejonie jest projekt Towarowa 22. To ogromny kompleks, który powstanie na działce, gdzie aktualnie jest centrum Jupiter.

To tylko niektóre z powstających w tym rejonie drapaczy chmur. Miejmy nadzieję, że pozostali inwestorzy, podobnie jak Ghelamco, zadbają o przestrzeń publiczną wokół nich.

Jak dojechać do Placu Europejskiego?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.