Najciekawsze inwestycje 2023 roku – RANKING MURATORA

2024-03-15 9:29
Ranking Muratora
Autor: muratorplus.pl Najciekawsze inwestycje 2023 roku - ranking Muratora

Rok 2023 był rokiem wielu wyzwań, także inwestycyjnych. Postanowiliśmy wybrać najciekawsze z nich. Zapraszamy Państwa do Rankingu Muratora – Najciekawsze inwestycje 2023 roku. Pokażemy Państwu obiekty, które powstały w minionym roku i zwróciły uwagę naszych redaktorów. To jest nasz subiektywny ranking.

Spis treści

  1. Inwestycje w 2023 roku w Polsce
  2. Kryteria wyboru najciekawszych inwestycji 2023 roku
  3. Co ocenialiśmy?
  4. Jak powstał Ranking Muratora TOP 7 najciekawszych inwestycji 2023?
  5. Zobacz nasze pierwsze propozycje do rankingu:

Inwestycje w 2023 roku w Polsce

W 2023 roku powstało wiele kilometrów nowych dróg, nowe mosty, dworce, budynki użyteczności publicznej. Zrewitalizowano wiele cennych zabytków. Nawet nie sposób wymienić tu ich części.

Redakcja Muratora od wielu lat przygląda się transformacji infrastrukturalnej i architektonicznej Polski. Obserwujemy piękne metamorfozy starych, zniszczonych budynków, które po przebudowie znowu zaczynają błyszczeć. Powstają nowe hale sportowe, biurowce, domy kultury czy stadiony. Widzimy, że powstają nowe drogi, na których można zobaczyć nowoczesne, innowacyjne obiekty inżynierskie, wiadukty, tunele, mosty. Podobnie wiele inwestycji opisujemy na kolei, gdzie buduje się nowe dworce, przystanki, stacje, nowe mosty, ba – nawet nowe linie kolejowe. Braliśmy pod uwagę tylko zakończone inwestycje, udostępnione do użytku w 2023 roku.

Kryteria wyboru najciekawszych inwestycji 2023 roku

Nie wszystkie wspomniane inwestycje budziły nasz zachwyt. Jednak specjalnie dla Państwa, postanowiliśmy wybrać te najciekawsze, które z jakichś względów wzbudziły nasze zainteresowanie. To zupełnie subiektywny wybór redakcji Muratora, jednak staraliśmy się go dobrze uzasadnić.

Co ocenialiśmy?

Wśród kryteriów, według których ocenialiśmy inwestycje, które powstały w 2023 roku znalazły się:

  • walory estetyczne,
  • użyteczność,
  • interesująca technologia, innowacyjność.

Wybraliśmy po siedem najciekawszych inwestycji 2023 roku w czterech kategoriach - oto zwycięskie inwestycje w poszczególnych kategoriach:

Jak powstał Ranking Muratora TOP 7 najciekawszych inwestycji 2023?

Jak wyglądał nasz przegląd inwestycji i ich wybór? Przez kolejne tygodnie na stronach muratorplus.pl i murator.pl i architektura.murator.pl  publikowaliśmy opisy poszczególnych inwestycji, które braliśmy pod uwagę w naszym rankingu. Przedstawiliśmy Państwu po 10 propozycji w każdej z kategorii.

W marcu zebrało się nasze jury, w którym znaleźli się redaktorzy, którzy opisują na co dzień różne inwestycje i mają na ich temat własne opinie: Maciej Gładysiewicz, business unit director Grupy Murator, Piotr Laskowski, redaktor naczelny Murator.pl, Artur Celiński, redaktor naczelny architektura.muratorplus.pl, Anna Dziedzic, wydawca i Przemysław Zańko-Gulczyński, wydawca. Po dyskusji i głosowaniu wybraliśmy po siedem najciekawszych inwestycji minionego roku. Tak powstał TOP 7 najciekawszych inwestycji 2023 roku Muratora.

 

Zobacz nasze pierwsze propozycje do rankingu:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej