Najciekawsze inwestycje 2023 roku – RANKING MURATORA

2024-03-15 9:29
Ranking Muratora
Autor: muratorplus.pl Najciekawsze inwestycje 2023 roku - ranking Muratora

Rok 2023 był rokiem wielu wyzwań, także inwestycyjnych. Postanowiliśmy wybrać najciekawsze z nich. Zapraszamy Państwa do Rankingu Muratora – Najciekawsze inwestycje 2023 roku. Pokażemy Państwu obiekty, które powstały w minionym roku i zwróciły uwagę naszych redaktorów. To będzie nasz subiektywny ranking.

Spis treści

 1. Inwestycje w 2023 roku w Polsce
 2. Kryteria wyboru najciekawszych inwestycji 2023 roku
 3. Co będziemy oceniali?
 4. Jak powstanie Ranking Muratora TOP 7 najciekawszych inwestycji 2023?
 5. Zobacz nasze pierwsze propozycje do rankingu:

Inwestycje w 2023 roku w Polsce

W 2023 roku powstało wiele kilometrów nowych dróg, nowe mosty, dworce, budynki użyteczności publicznej. Zrewitalizowano wiele cennych zabytków. Nawet nie sposób wymienić tu ich części.

Redakcja Muratora od wielu lat przygląda się transformacji infrastrukturalnej i architektonicznej Polski. Obserwujemy piękne metamorfozy starych, zniszczonych budynków, które po przebudowie znowu zaczynają błyszczeć. Powstają nowe hale sportowe, biurowce, domy kultury czy stadiony. Widzimy, że powstają nowe drogi, na których można zobaczyć nowoczesne, innowacyjne obiekty inżynierskie, wiadukty, tunele, mosty. Podobnie wiele inwestycji opisujemy na kolei, gdzie buduje się nowe dworce, przystanki, stacje, nowe mosty, ba – nawet nowe linie kolejowe. Bierzemy pod uwagę tylko zakończone inwestycje, udostępnione do użytku w 2023 roku.

Kryteria wyboru najciekawszych inwestycji 2023 roku

Nie wszystkie wspomniane inwestycje budzą nasz zachwyt. Jednak specjalnie dla Państwa, postanowiliśmy wybrać te najciekawsze, które z jakichś względów wzbudziły nasze zainteresowanie. To będzie zupełnie subiektywny wybór redakcji Muratora, jednak postaramy się go dobrze uzasadnić.

Co będziemy oceniali?

Wśród kryteriów, według których będziemy oceniać inwestycje, które powstały w 2023 roku znajdą się na pewno:

 • walory estetyczne,
 • użyteczność,
 • interesująca technologia, innowacyjność.

Zamierzamy wybrać po siedem najciekawszych inwestycji 2023 roku w czterech kategoriach:

 • najciekawsze inwestycje kolejowe,
 • najciekawsze inwestycje drogowe,
 • najciekawsze inwestycje samorządowe,
 • najładniejsze renowacje zabytków przez samorządy.

Jak powstanie Ranking Muratora TOP 7 najciekawszych inwestycji 2023?

Jak będzie wyglądał nasz przegląd inwestycji i ich późniejszy wybór? Przez kolejne tygodnie na stronach muratorplus.pl i murator.pl i architektura.murator.pl będziemy publikować opisy poszczególnych inwestycji, które bierzemy pod uwagę w naszym rankingu. Przedstawimy Państwu po 10 propozycji w każdej z kategorii.

W marcu zbierze się nasze jury, w którym znajdą się redaktorzy, którzy opisują na co dzień różne inwestycje i mają na ich temat własne opinie: Maciej Gładysiewicz, manager online, Piotr Laskowski, redaktor naczelny Murator.pl, Artur Celiński, redaktor naczelny architektura.muratorplus.pl, Anna Dziedzic, wydawca i Przemysław Zańko-Gulczyński, wydawca. Po dyskusji i głosowaniu wybierzemy po siedem najciekawszych inwestycji minionego roku. Tak powstanie TOP 7 najciekawszych inwestycji 2023 roku Muratora.

Nie będziemy organizować plebiscytu z głosowaniem, ale jesteśmy otwarci na Państwa propozycje do naszego rankingu. Możecie je przysyłać do 22 marca na skrzynki pocztowe adziedzic2@grupazpr.pl (inwestycje drogowe i kolejowe) oraz pzanko@grupazpr.pl (inwestycje samorządowe i rewitalizacje zabytków). Prosimy też o kilka zdań uzasadnienia. Obiecujemy, że przyjrzymy się każdej propozycji.

Zobacz nasze pierwsze propozycje do rankingu:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej