Mieszkanie Plus Oława. Początek budowy w II kwartale 2020. Wizualizacje

2019-10-18 13:13 cz
Mieszkanie Plus Oława
Autor: MH architekci Wizualizacje osiedla, które powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus w Oławie

W ramach programu Mieszkanie Plus w Oławie zostaną wybudowane 144 mieszkania „pod klucz”. Została już podpisana umowa na finansowanie tego przedsięwzięcia, ruszają prace projektowe. Zobacz najnowsze wizualizacje osiedla.

Pod inwestycję Mieszkanie Plus Oława przeznaczyła ok. 4-hektarową działkę przy ul. Paderewskiego. Wymogi Mieszkania Plus narzucają takim lokalizacjom dobre położeniem względem dostępności do komunikacji miejskiej, obiektów oświatowych i handlowych oraz placówek służby zdrowia. W promieniu 400 m od działki przy ul. Paderewskiego znajdują się placówki oświatowe (szkoła, przedszkole), sklepy, poczta oraz przystanki autobusowe.  

Planowane 144 Mieszkania Plus w Oławie znajdą się w trzech 4-kondygnacyjnych budynkach. Powierzchnia mieszkań wyniesie od 30 do ponad 60-metrowych lokali, czyli od kawalerek po M3. Mieszkania zostaną oddane „pod klucz”. Podstawą projektu tej inwestycji jest koncepcja przygotowana przez lubelską pracownię Jacek Kowalczuk Architekt. Za projekt Mieszkania Plus w Oławie odpowiada pracownia MH Architekci. Rozpoczęcie robót budowlanych przewiduje się na II kwartał 2020.

Gdy oficjalnie ogłaszano rozpoczęcie Programu Plus Oława, Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości, podkreślił, że fundusz w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus współpracuje także z mniejszymi gminami, jak właśnie Oława, bo w nich również „potrzeba nowoczesnych i dostępnych cenowo mieszkań, by dać atrakcyjną alternatywę dla żyjących tu rodzin”.

– Oława to prężnie rozwijające się miasto. Wzrasta liczba mieszkańców, dlatego też ważnym elementem jest rozwój budownictwa mieszkaniowego – uważa Tomasz Frischmann, burmistrz Oławy. Mieszkanie Plus w Oławie ma być uzupełnieniem w ramach TBS i spółdzielni mieszkaniowych, a także oferty deweloperskiej.

Program Mieszkanie Plus w całej Polsce
Mieszkanie Plus Jarocin

Autor: mieszkanieplus.gov.pl

Tak wygląda osiedle programu Mieszkanie Plus Jarocin w tzw. realu

Jest coraz więcej punktów na mapie inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Niektóre przedsięwzięcia, takie jak w Oławie, są dopiero na etapie wyboru i zatwierdzenia działek bądź  powstawania projektu na podstawie przyjętych wcześniej koncepcji, w niektórych miastach już rozdano klucze do gotowych mieszkań. Przekonaj się, jakie są losy Mieszkania Plus w innych regionach. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej