Mieszkanie Plus Oława. Pozwolenie na budowę osiedla przy ul. Paderewskiego w Oławie. Wizualizacje

2020-05-21 9:25
Mieszkanie Plus Oława
Autor: MH architekci Wizualizacje osiedla, które powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus w Oławie

W ramach programu Mieszkanie Plus w Oławie zostaną wybudowane 144 mieszkania „pod klucz”. Została już podpisana umowa na finansowanie tego przedsięwzięcia, ruszają prace projektowe. Prace budowlane ruszą jesienią 2020 roku. Zobacz najnowsze wizualizacje osiedla.

Pod inwestycję Mieszkanie Plus Oława przeznaczyła ok. 4-hektarową działkę przy ul. Paderewskiego. Wymogi Mieszkania Plus narzucają takim lokalizacjom dobre położeniem względem dostępności do komunikacji miejskiej, obiektów oświatowych i handlowych oraz placówek służby zdrowia. W promieniu 400 m od działki przy ul. Paderewskiego znajdują się placówki oświatowe (szkoła, przedszkole), sklepy, poczta oraz przystanki autobusowe.  

Planowane 144 Mieszkania Plus w Oławie znajdą się w trzech 4-kondygnacyjnych budynkach. Powierzchnia mieszkań wyniesie od 30 do ponad 60-metrowych lokali, czyli od kawalerek po M3. Mieszkania zostaną oddane „pod klucz”. Podstawą projektu tej inwestycji jest koncepcja przygotowana przez lubelską pracownię Jacek Kowalczuk Architekt. Za projekt Mieszkania Plus w Oławie odpowiada pracownia MH Architekci. Rozpoczęcie robót budowlanych przewiduje się na II kwartał 2020.

Gdy oficjalnie ogłaszano rozpoczęcie Programu Plus Oława, Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości, podkreślił, że fundusz w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus współpracuje także z mniejszymi gminami, jak właśnie Oława, bo w nich również „potrzeba nowoczesnych i dostępnych cenowo mieszkań, by dać atrakcyjną alternatywę dla żyjących tu rodzin”.

– Oława to prężnie rozwijające się miasto. Wzrasta liczba mieszkańców, dlatego też ważnym elementem jest rozwój budownictwa mieszkaniowego – uważa Tomasz Frischmann, burmistrz Oławy. Mieszkanie Plus w Oławie ma być uzupełnieniem w ramach mieszkań TBS i spółdzielni mieszkaniowych, a także oferty deweloperskiej.

Program Mieszkanie Plus w całej Polsce
Mieszkanie Plus Jarocin

Autor: mieszkanieplus.gov.pl

Tak wygląda osiedle programu Mieszkanie Plus Jarocin w tzw. realu

Jest coraz więcej punktów na mapie inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Niektóre przedsięwzięcia, takie jak w Oławie, są dopiero na etapie wyboru i zatwierdzenia działek bądź  powstawania projektu na podstawie przyjętych wcześniej koncepcji, w niektórych miastach już rozdano klucze do gotowych mieszkań. Przekonaj się, jakie są losy Mieszkania Plus w innych regionach. 

Czytaj więcej