Hotel Nobu Warszawa Roberta De Niro otwarty!

2020-08-05 11:20
Hotel Nobu Warszawa Robert De Niro
Autor: Nobu Hospitality

Hotel Nobu został otwarty 3 sierpnia. Sieć Nobu to własność światowej marki Nobu Hospitality, założonej przez Roberta Deniro, Nobu Matsuhisa i Meir Tepera. Tym razem męskie trio postanowiło otworzyć 5-gwiazdkowy hotel Nobu w Warszawie. Zobacz gdzie powstał hotel Nobu.

Historia marki Nobu Hospitality sięga końca lat 80. Swój początek ma w Los Angeles, kiedy to Robert De Niro odwiedził restaurację należącą do szefa kuchni Nobu Matsuhisy. Aktor był pod takim wrażeniem kuchni, że po kilku latach, wraz Nobu Matsuhisem oraz z producentem filmowym Meirem Teperem, otworzył swoją pierwszą restaurację Nobu na Manhattanie. To lokal, w którym serwuje się wykwintne dania kuchni japońskiej w nowoczesnym wydaniu. Restauracje Nobu cieszą się uznaniem największych gwiazd Hollywood, ale także klientów na całym świecie.

Hotel Nobu został otwarty 3 sierpnia, a luksusowa japońska restauracja w hotelu Roberta de Niro działa już od 17 lipca. Można rezerwować stoliki i posmakować wykwintnej kuchni. Nie jest tanio, ale zapewne warto. Ceny dań głównych wahają się między 80 a 240 zł. Warszawska restauracja Nobu jest prowadzona przez szefa kuchni Yannicka Lohou.

Hotel Nobu Warszawa Robert De Niro
Autor: Nobu Hospitality Właściciele marki Nobu Hospitality - Roberta Deniro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper

Restauracje Nobu na świecie

Aktualnie jest prawie 40 restauracji Nobu na 5 kontynentach. Odwiedza je 3 miliony gości rocznie. Po sukcesie sieci restauracji, założyciele marki Nobu postanowili stworzyć sieć wyjątkowych hoteli. Oferują one swoim gościom najwyższej jakości obsługę i niezwykłe doznania kulinarne. Hotele Nobu od lat wyróżnia niezwykła elegancja i oryginalne wzornictwo.

Co nas czeka w warszawskim hotelu Nobu?

To co wyróżnia markę Nobu to architektura budynków, która jest za każdym razem inna. Inwestorzy zawsze dopasowują ją do miejsca, w którym powstaje hotel. Warszawski budynek to oryginalna, przeszklona bryła z przesuniętymi względem siebie kondygnacjami.

Nowy budynek ma dwie kondygnacje podziemie, na których mieszczą się pomieszczenia techniczne i zaplecze hotelowe. Na dwóch pierwszych piętrach powstaną ogólnodostępne przestrzenie. Na pozostałych kondygnacjach będą pokoje hotelowe wraz z komunikacją.

W hotelu Nobu będzie 120 pokoi oraz kilka przestrzennych sal na eventy i wydarzenia biznesowe. Powstanie też strefa fitness oraz restauracja Nobu. Wartość projektu to 100 mln zł.

Projekt hotelu Nobu powstał w polskiej pracowni Medusa Group. Ci sami architekci wraz z kalifornijskim studiem PCH, stworzyli projekt wnętrz hotelu. Generalnym wykonawcą inwestycji był Strabag. Nobu Hospitality będzie operatorem hotelu, którego inwestorem jest Tacit Investment.

Budowa hotelu Nobu

Przypomnijmy, że budowa pierwszego hotelu marki Nobu w Warszawie ruszyła w 2017 roku. Prace budowlane przebiegały w sąsiedztwie zabytkowych budynków. Obiekty te w trakcie budowy zabezpieczono wykorzystując:

  • ściągi i rozpory - w celu ograniczenia nierównomiernych przemieszczeń konstrukcji
  • metodę mikropali oraz jet-grouting w celu zabezpieczenia obiektów przed odkształceniami związanymi z przemieszczeniami podłoża.

Dwukondygnacyjna część podziemna hotelu posadowiona jest na żelbetowej płycie dennej grubości 80 cm. Stropy rozparte zostały na ścianach szczelinowych oraz na ściennym trzonie żelbetowym, pełniącym funkcje komunikacji pionowej. Ich rozpiętość to nawet 12 m. Dwie pierwsze kondygnacje zaprojektowano w układzie słupowo-płytowym. Dzięki nim możliwe było wykonanie dużych horyzontalnych przeszkleń. Wyższe piętra to już układ żelbetowych ścian grubości 24 cm, posadowionych na pogrubionych stropach. Inwestorzy zadbali o akustykę budynku, która jest szczególnie ważna przy tego typu obiektach. Całość zwieńczona jest stropodachem na płycie żelbetowej grubości 25 cm.

Gdzie powstał hotel Nobu?

Hotel Nobu powstał w miejscu dawnego Hotelu Rialto, którego właścicielem jest Tacit Investment. Budynek mieści się w Warszawie zbiegu ulic Emilii Plater i Wilczej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej