Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Sky Tower we Wrocławiu. Najwyższy budynek w Polsce

Tagi:
LC Corp
,
Sky Tower
,
Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower we Wrocławiu to najwyższy budynek biurowo-mieszkalny w Polsce. Główna wieża w kompleksie dosięga wysokości 212 metrów (wysokość do dachu) i liczy 51 pięter. Sky Tower łączy funkcje budynku biurowego, mieszkalnego oraz galerii handlowej. Biurowiec powstał w centrum Wrocławia. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka LC Corp Sky Towers, należąca do Leszka Czarneckiego. Realizacja inwestycji wyniesie około 1 mld zł. Galerię handlową otwarto w maju 2012 roku. Całość kompleksu została oddana do użytku pod koniec 2012 roku.

Galeria
Pokaz slajdów:

Sky Tower we Wrocławiu

Sky Tower powstał na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej. W 2008 roku realizacja inwestycji została wstrzymana w związku z kryzysem na światowych rynkach finansowych. Inwestor zlecił wówczas weryfikację projektu i dostosowanie jego realizacji do nowych warunków rynkowych, w wyniku czego najwyższa wieża w kompleksie jest niższa niż pierwotnie zakładano. Realizację inwestycji ponownie wzniowono w 2010 roku. Sky Tower we Wrocławiu łączy funkcje budynku biurowego, mieszkalnego oraz galerii handlowej. Powierzchnia części biurowej wynosi 28 500 mkw, galerii handlowej 25 000 mkw, z kolei w skład części mieszkalnej wchodzi 240 apartamentów. Inwestycja obejmuje trzy elementy: podstawę budynku tzw. podium, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe. Jeden z budynków z charakterystyczną wieżą o wysokości 212 metrów. Drugi w kształcie żagla.

 


Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: