Nowa Papiernia – apartamenty we Wrocławiu. II etap budowy Nowej Papierni

2018-11-14 18:04
Nowa Papiernia
Autor: Nowa Papiernia Osiedle Nowa Papiernia powstało przy ul. Kościuszki 142 A we Wrocławiu

Nowa Papiernia niebawem zyska dwa nowe budynki. Ich budowa zakończy się w I kwartale 2019. Elewacje apartamentowców nawiązują do loftowego stylu całej inwestycji. Zobacz jak zjawiskowo wyglądają tereny wokół zabytkowej fabryki papieru i drukarni. Nowa Papiernia to bardzo atrakcyjne i klimatyczne miejsce do zamieszkania.

Nowa Papiernia
Autor: Nowa Papiernia Nowa Papiernia - zdjęcie z II etapu budowy osiedla

Nowa Papiernia przywróciła dawną świetność budynkom po fabryce papieru i drukarni z 1889 roku

Na terenie Nowej Papierni przy ul. Kościuszki 142A widać już dwa nowe 7-piętrowe budynki, które nawiązują do historycznego charakteru całego osiedla. Na wykończenie inwestycji generalny wykonawca ma czas do lutego 2019. Głównym wykonawcą jest giełdowa spółka Awbud.

Po zakończeniu budowy drugiego etapu inwestycji, w pięciu budynkach mieścić się będzie 285 mieszkań. W obu budynkach powstanie łącznie 156 apartamentów stylizowanych loftami, o zróżnicowanym metrażu (od 30 do 95 m²) i układzie pomieszczeń (od 1 do 4 pokoi). Większość z nich będzie miała tarasy i balkony – z tych na najwyższych kondygnacjach rozciągał się będzie panoramiczny widok na Wrocław.

Nowa Papiernia to osiedle chronione i monitorowane, z garażem podziemnym i zielonym patio oraz placem zabaw dla dzieci i miejscem na rowery. Ponadto na osiedlu powstały wózkownie, rowerownie i internet światłowodowy.

Nową Papiernię zaprojektowała wrocławska pracownia AP Szczepaniak

Budynki Nowej Papierni wyróżniają się stylem architektonicznym na tle innych zabudowań Przedmieścia Oławskiego. Architekci zadbali o wyjątkowy industrialny styl elewacji i wewnętrznych części wspólnych. Wszystkie obiekty zostały wykończone charakterystyczną czerwoną cegłą i betonem dekoracyjnym. Zabudowa nawiązuje do historii, a jednocześnie jest bardzo nowoczesna.

Wszystkie okna mają jednakową okleinę w odcieniu matowej szarości. Tego samego koloru są metalowe elementy balustrad, otaczających balkony, wydzielających ogródki przy mieszkaniach położonych na parterze i otaczających wewnętrzny dziedziniec. Meble w przestrzeni wspólnej mają neutralną kolorystykę. Szare betonowe donice sąsiadują z ciemnymi ławkami i utrzymanymi w podobnej stylistyce stojakami na rowery. Oświetlenie dziedzica to lampy stylizowane na gazowe latarnie.

Nowa Papiernia I etap budowy

Prace budowlane związane z budową I etapu Nowej Papierni zakończyły się na przełomie 2014 i 2015 roku. W ramach inwestycji powstały lofty urządzone we wnętrzach dawnej wytwórni papieru. W skład kompleksu wchodzi również apartamentowiec New Line ze 129 mieszkaniami. Budynek znajduje się przy ul. Kościuszki 142, tuż obok starych budynków pofabrycznych. W New Line zrealizowano soft lofty, to jest mieszkania stylizowane na poddane adaptacji industrialne wnętrza. W budynku znajdują się 53 lokale.

Osiedle otoczone zostało lekkim ogrodzeniem. Rejony dawnej fabryki przez lata cieszyły się wątpliwą sławą wrocławskiego „Trójkąta Bermudzkiego”, podobnie jak poprzemysłowe rejony Pragi w Warszawie. Teraz teren dawniej eren kojarzony z przestępczością i zaniedbaną architekturą stał się jedną z najatrakcyjniejszych części miasta. Przypomnijmy, że rewitalizacja Przedmieścia Oławskiego trwa od 2005 roku.
Nowa Papiernia II etap budowy
Autor: Nowa Papiernia Zakończenie budowy II etapu Nowej Papierni planowane jest na luty 2019

Nazwa inwestycji: Nowa Papiernia
Adres inwestycji: ul. Kościuszki 142a, Wrocław
Inwestor: RED Real Estate Development Sp. z o.o.
Projektant: AP Szczepaniak Sp. z o. o.
Generalny wykonawca: Awbud
Początek realizacji: kwiecień 2012
Koszt inwestycji: ok. 40 mln zł (I etap)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej