Bulwary Książęce we Wrocławiu - trwa II etap inwestycji

2019-05-20 14:47
Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations Zdęcie z budowy Bulwarów Książęcych (maj 2019)

Osiedle mieszkaniowe Bulwary Książęce powstaje na Kępie Mieszczańskiej położonej w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta. Generalnym wykonawcą projektu jest CFE Polska, a inwestorem belgijski deweloper BPI Real Estate Poland. Projekt architektoniczny stworzyli architekci z pracowni SUD Architekt Polska – Rafał Langowski i Jocelyn Fillard.

Real Estate Poland jest w trakcie budowy II etapu inwestycji Bulwary Książęce we Wrocławiu. Osiedle powstaje przy ul. Księcia Witolda. W pierwszym etapie oddano do użytku 175 mieszkań i apartamentów, w drugim będzie ich 190. Planowany termin zakończenia budowy II etapu inwestycji to druga połowa 2020 r.

Budowa II etapu projektu przebiega zgodnie z planem. Zakończona została główna konstrukcja budynku i obecnie trwają prace instalacyjne, izolacyjne i murarskie. Widoczne postępy w realizacji oraz dogodna lokalizacja inwestycji znajdują przełożenie w wysokiej sprzedaży oferty II etapu, z której już ponad 60% mieszkań znalazło nowych właścicieli – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Bulwary Książęce to prestiżowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej

Nowoczesny kompleks mieszkalny pod względem architektonicznym nawiązuje do historycznej zabudowy miasta. Ze względu na usytuowanie projekt budowy był konsultowany i szczegółowo uzgadniany z wieloma instytucjami miejskimi, w tym z przedstawicielami Władz Miasta Wrocławia, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Powiatowego Wrocławskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Biurem Rozwoju Wrocławia. W budynkach powstanie nowoczesny pasaż handlowo-usługowy, dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta. Projekt przewiduje powstanie licznych restauracji, kawiarni oraz sklepów. Według założeń będzie to urbanistyczny i architektoniczny łącznik pomiędzy Starym Miastem i Przedmieściem Odrzańskim.

Bulwary Książęce nie tylko dla mieszkańców kompleksu

Z założenia Bulwary Książęce mają być otwarte, nie tylko dla mieszkańców kompleksu, ale i wszystkich Wrocławian. Będzie to kompleks z publicznymi uliczkami dla pieszych, ale jednocześnie zapewniający intymność mieszkańcom, m.in. poprzez prywatne ogrody. Bulwary Książęce to dobry przykład umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki. Kompleks ma być miejscem zachęcającym do spotkań towarzyskich i rekreacji.

Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations
Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations

Bulwary Książęce - oferta mieszkaniowa

W ofercie inwestycji Bulwary Książęce znajdą się mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige – 2,82 m. Prawie każdy lokal będzie miał duży taras, balkon lub w przypadku mieszkań na I piętrze – ogród. Do dyspozycji mieszkańców będzie również ogród usytuowany w wewnętrznym patio. Na kondygnacjach podziemnych znajdą się parkingi, w tym również dla osób odwiedzających pasaż handlowy. Cechą charakterystyczną obiektu będzie fasada wykonana z włoskich paneli ceramicznych „boa diamanté”, które będą zmieniały wygląd w zależności od kąta padania światła, koloru nieba i ruchu rzeki. Ceny mieszkań, które powstaną w II etapie zaczynają się od 9 500 zł/m².

Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations

Nazwa inwestycji: Bulwary Książęce
Lokalizacja: Kępa Mieszczańska (wyspa na Odrze), Wrocław
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: BPI Real Estate Poland
Generalny wykonawca: CFE Polska Sp. z o.o.
Projektant: SUD Architekt Polska – Rafał Langowski i Jocelyn Fillard
Liczba kondygnacji: 8
Rozpoczęcie budowy: sierpień 2016 (I etap), luty 2018 (II etap)
Zakończenie budowy: II połowa 2020 (II etap)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej