Bulwary Książęce we Wrocławiu - trwa II etap inwestycji

2019-05-20 14:47 Marzena Sarniewicz
Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations Zdęcie z budowy Bulwarów Książęcych (maj 2019)

Osiedle mieszkaniowe Bulwary Książęce powstaje na Kępie Mieszczańskiej położonej w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta. Generalnym wykonawcą projektu jest CFE Polska, a inwestorem belgijski deweloper BPI Real Estate Poland. Projekt architektoniczny stworzyli architekci z pracowni SUD Architekt Polska – Rafał Langowski i Jocelyn Fillard.

Real Estate Poland jest w trakcie budowy II etapu inwestycji Bulwary Książęce we Wrocławiu. Osiedle powstaje przy ul. Księcia Witolda. W pierwszym etapie oddano do użytku 175 mieszkań i apartamentów, w drugim będzie ich 190. Planowany termin zakończenia budowy II etapu inwestycji to druga połowa 2020 r.

Budowa II etapu projektu przebiega zgodnie z planem. Zakończona została główna konstrukcja budynku i obecnie trwają prace instalacyjne, izolacyjne i murarskie. Widoczne postępy w realizacji oraz dogodna lokalizacja inwestycji znajdują przełożenie w wysokiej sprzedaży oferty II etapu, z której już ponad 60% mieszkań znalazło nowych właścicieli – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations

Bulwary Książęce to prestiżowa inwestycja na Kępie Mieszczańskiej

Nowoczesny kompleks mieszkalny pod względem architektonicznym nawiązuje do historycznej zabudowy miasta. Ze względu na usytuowanie projekt budowy był konsultowany i szczegółowo uzgadniany z wieloma instytucjami miejskimi, w tym z przedstawicielami Władz Miasta Wrocławia, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Środowiska i Rolnictwa Powiatowego Wrocławskiego Wydziału Ochrony Środowiska oraz Biurem Rozwoju Wrocławia. W budynkach powstanie nowoczesny pasaż handlowo-usługowy, dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta. Projekt przewiduje powstanie licznych restauracji, kawiarni oraz sklepów. Według założeń będzie to urbanistyczny i architektoniczny łącznik pomiędzy Starym Miastem i Przedmieściem Odrzańskim.

Bulwary Książęce nie tylko dla mieszkańców kompleksu

Z założenia Bulwary Książęce mają być otwarte, nie tylko dla mieszkańców kompleksu, ale i wszystkich Wrocławian. Będzie to kompleks z publicznymi uliczkami dla pieszych, ale jednocześnie zapewniający intymność mieszkańcom, m.in. poprzez prywatne ogrody. Bulwary Książęce to dobry przykład umiejętnego wykorzystania bliskości rzeki. Kompleks ma być miejscem zachęcającym do spotkań towarzyskich i rekreacji.

Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations

Bulwary Książęce - oferta mieszkaniowa

W ofercie inwestycji Bulwary Książęce znajdą się mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige – 2,82 m. Prawie każdy lokal będzie miał duży taras, balkon lub w przypadku mieszkań na I piętrze – ogród. Do dyspozycji mieszkańców będzie również ogród usytuowany w wewnętrznym patio. Na kondygnacjach podziemnych znajdą się parkingi, w tym również dla osób odwiedzających pasaż handlowy. Cechą charakterystyczną obiektu będzie fasada wykonana z włoskich paneli ceramicznych „boa diamanté”, które będą zmieniały wygląd w zależności od kąta padania światła, koloru nieba i ruchu rzeki. Ceny mieszkań, które powstaną w II etapie zaczynają się od 9 500 zł/m².

Bulwary Książęce
Autor: Tauber Public Relations

Nazwa inwestycji: Bulwary Książęce
Lokalizacja: Kępa Mieszczańska (wyspa na Odrze), Wrocław
Funkcja: mieszkaniowa
Inwestor: BPI Real Estate Poland
Generalny wykonawca: CFE Polska Sp. z o.o.
Projektant: SUD Architekt Polska – Rafał Langowski i Jocelyn Fillard
Liczba kondygnacji: 8
Rozpoczęcie budowy: sierpień 2016 (I etap), luty 2018 (II etap)
Zakończenie budowy: II połowa 2020 (II etap)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej