Stawowa City we Wrocławiu – apartamenty i lofty w przedwojennych kamienicach

2018-02-19 13:04

Grupa Fortem przeprowadzi modernizację pięciu przedwojennych kamienic przy ul. Stawowej we Wrocławiu. Nowa inwestycja ma być supernowoczesna i wielofunkcyjna. Odnowione budynki będą miały niezwykle oryginalne elewacje.

Pięć kamienic położonych u zbiegu ul. Kościuszki z ul. Stawową i Rejtana, o łącznej powierzchni 7300 m², przejdzie niezwykłą metamorfozę. Kiedyś mieściła się tu fabryka artykułów papierniczych Papierwaren Fabriken Otto & Gerhardt, a teraz inwestor planuje adaptację i nadbudowę tych przedwojennych obiektów. W inwestycji powstaną cztery apartamentowce i jeden biurowiec o powierzchni 650 m². W odnowionych budynkach będzie 110 apartamentów oraz 1700 m² powierzchni usługowych.

Stawowa City to industrialne lofty i apartamenty w centrum Wrocławia

W dawnych budynkach jest dużo otwartych przestrzeni o surowym, industrialnym charakterze. Takie też mają być lofty i apartamenty, które powstaną w tych historycznych wnętrzach. Część lokali ma wysokość nawet 3,5 m. W kompleksie powstaną mieszkania 1-2-3- i 4-pokojowe, dobre zarówno do zamieszkania, jak i pod wynajem.

Stawowa City z oryginalną elewacją

Po renowacji elewacji front jednego z budynków ma być wyłożony płytkami ceramicznymi, podobnymi do tych, którymi kiedyś w kamienicach wykładano wejścia do klatek schodowych. Pomysł zrodził się w pracowni AP Szczepaniak. Architekci chcą, aby odnowione budynki wyróżniał nowoczesny design, ale z poszanowaniem historycznych detali i architektonicznej historii Wrocławia. Koncepcja musi być jeszcze zaakceptowana przez konserwatora zabytków. Oryginalnym pomysłem jest też wprowadzenie elementów zieleni na szczytowych ścianach budynku.

Pomiędzy budynkami ma powstać przestronny, dwupoziomowy dziedziniec, z którego będzie można odwiedzać liczne kafejki oraz lokale gastronomiczne i usługowe.

Stawowa City we Wrocławiu
Autor: Grupa Fortem Plan kompleksu Stawowa City

Kiedy ruszy budowa inwestycji Stawowa City?

Wniosek o pozwolenie na budowę inwestor złożył w grudniu 2017. Aktualnie czeka na jego rozpatrzenie. Procedura może potrwać ponad dwa miesiące. Prace budowlane mają się rozpocząć niezwłocznie po otrzymaniu pozwolenia, prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku. Apartamentowce przy ul. Kościuszki (budynek B+NO i D) zostaną oddane do użytku w IV kwartale 2019 roku, natomiast renowacja budynków Stawowa 10 i 10A (budynek G i F) zakończy się w II kwartale 2020. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej