Sky Tower Wrocław. Najwyższy budynek w Polsce ze Sky Barem na 49. piętrze

2019-03-11 12:06
Sky Tower Wrocław
Autor: materiał prasowy Sky Tower Wrocław. Widok z okien najwyższego budynku biurowo-mieszkalnego w Polsce

Sky Tower Wrocław to najwyższy budynek biurowo-mieszkalny w Polsce. Główna wieża w kompleksie ma wysokość 212 metrów i liczy 51 pięter. Z początkiem roku 2019 roku w Sky Tower rozpoczęto wdrażanie nowej strategii. W biurowcu ma powstać autorski koncept kulinarny Sky Kitchen, a na 49. piętrze pojawi się Sky Bar. Ponadto inwestor postanowił zmienić niektóre wnętrza. Zobacz jak zmieni się Sky Tower.

Z początkiem roku 2019 w Sky Tower rozpoczęto wdrażanie nowej strategii. Dotyczy ona m.in. aktywności marketingowych, leasingowych, przewidziano również realizację wielu innowacyjnych wydarzeń, uruchomienie nowatorskich konceptów kulinarnych oraz Sky Baru.

Sky Kithen w Sky Tower Wrocław

Sky Tower to jeden z najatrakcyjniejszych punktów na biznesowo-turystycznej mapie Wrocławia. Inwestycja została oddana do użytku pod koniec 2012 roku. Od tego czasu inwestor nie próżnuje i wprowadza kolejne atrakcje w wieżowcu. Między innymi w 2019 roku uruchomiony zostanie koncept kulinarny Sky Kitchen. W ramach projektu na poziomie 0 ma powstać wielkomiejska uliczka z kawiarniami, restauracjami i barami. Zgodnie z zapowiedziami będzie to prawie 10 nowych punktów.

– Okolica Sky Tower bardzo dynamicznie zmienia się, w najbliższym czasie przybędzie sporo biurowców i mieszkań. Zależy nam, by stworzyć miejsce, gdzie można miło spędzić czas, delektując się pysznym i niepowtarzalnym jedzeniem, serwowanym w atmosferze klimatycznej, wielkomiejskiej uliczki. Ma to być coś na wzór kultowego nowojorskiego Chelsea Market, miejskiej przestrzeni „z duszą”, wyjątkowy punkt towarzyski, zaskakujący i inspirujący – mówi Monika Woźniak, Manager ds. Komercjalizacji, LC Corp S.A. I dodaje: – Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z potencjalnymi najemcami, ale wciąż jeszcze jesteśmy otwarci na wprowadzenie nowych, nietypowych konceptów.

Inwestor planuje stworzyć klimatyczne uliczki z latarniami i ławeczkami oraz ogródkami. Wejście zaplanowano od strony ulicy Powstańców Śląskich. Sky Kithen zajmie prawie 1,5 tys. m² powierzchni.

Sky Bar na 49. piętrze Sky Tower Wrocław

Niewątpliwą atrakcją w Sky Tower stać się ma ma być Sky Bar, który powstanie w wieży na 49. piętrze. Zajmie on kilkaset metrów kwadratowych kondygnacji. Będzie to jedyne miejsce we Wrocławiu, z fantastycznymi widokami na panoramę miasta. Powstanie Sky Baru związane jest z planowaną modernizacją punktu widokowego. Aktualnie przygotowywana jest koncepcja architektoniczna. Inwestor zaprasza wszystkich, którzy byliby zainteresowani stworzeniem jedynego we Wrocławiu Sky Baru. Rocznie punkt widokowy odwiedza około 300 tys. osób.

Sky Tower Wrocław - zmiany we wnętrzach wieżowca

Od kilku tygodni w Sky Tower trwa wielkie malowanie pięciu murali. Docelowo ekspozycja zajmie ponad 600 m² na II piętrze wieżowca, powierzchnia murali wyniesie około 3000 m². Na ścianach otaczających wybrane lokale najemców powstają nowoczesne murale będące połączeniem graffiti, malarstwa tradycyjnego, przecierek oraz ceramiki. Ich autorem jest wybitny wrocławski malarz, Mariusz Mikołajek. Zakończenie prac planowane jest na maj 2019.Aktualnie gotowy jest pierwszy mural przy Egurrola Dance Studio. Ma on powierzchnię 210 m² nosi nazwę „Taniec”.

Sky Tower Wrocław
Autor: materiał prasowy Sky Tower Wrocław - mural "Taniec"

Sky Tower Wrocław - trochę historii

Sky Tower powstał na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej. Inwestorem przedsięwzięcia była spółka LC Corp Sky Towers, należąca do Leszka Czarneckiego. W 2008 roku realizacja inwestycji została wstrzymana w związku z kryzysem na światowych rynkach finansowych. Inwestor zlecił wówczas weryfikację projektu i dostosowanie jego realizacji do nowych warunków rynkowych, w wyniku czego najwyższa wieża w kompleksie jest niższa niż pierwotnie zakładano. Realizację inwestycji ponownie wznowiono w 2010 roku.

Zobacz galerię najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce>>

Sky Tower Wrocław - najwyższy budynek biurowo-mieszkalny w Polsce

Sky Tower we Wrocławiu łączy funkcje budynku biurowego, mieszkalnego oraz galerii handlowej. Powierzchnia części biurowej wynosi 28 500 m², galerii handlowej 25 000 m², z kolei w skład części mieszkalnej wchodzi 240 apartamentów. Inwestycja obejmuje trzy elementy: podstawę budynku tzw. podium, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe. Jeden z budynków z charakterystyczną wieżą o wysokości 212 m. Drugi w kształcie żagla.

Quiz. Czy rozpoznasz te warszawskie wieżowce?

Warszawskie wieżowce należą do najwyższych w Polsce. W pierwszej 10 najwyższych budynków, aż 8 powstało w stolicy. Czy rozpoznasz je po fragmencie elewacji? Zadanie nie jest łatwe!

Warszawskie wieżowce

Pytanie 1 z 12
Jak się nazywa ten warszawski wieżowiec?
Zdjęcie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej