Mieszkanie Plus Wrocław. Przy ul. Kolejowej powstanie prawie 500 mieszkań

2019-07-09 11:13 Marzena Sarniewicz
Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Osiedle Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Kolejowej we Wrocławiu

Program Mieszkanie Plus Wrocław debiutuje przy ul. Kolejowej, na działce zakupionej od Poczty Polskiej. Projekt osiedla powstał w pracowni B2 Studio. Dowiedz się kiedy ruszy budowa i zobacz wizualizacje osiedla Mieszkanie Plus we Wrocławiu.

Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Rozpoczęcie budowy osiedla Mieszaknie Plus we Wrocławiu planowane jest na 2020 rok

Mieszkanie Plus Wrocław – inwestycja na terenach Poczty Polskiej

Na 3 hektarowej działce położonej przy ul. Kolejowej powstanie osiedle, które pomieści blisko 500 mieszkań. Zgodnie z projektem na ternie inwestycji będzie 7 budynków, 5- i 7-kondygnacyjnych oraz 7 lokali handlowo-usługowych. Projekt architektoniczny osiedla powstaje w pracowni B2 Studio na zlecenie PFR Nieruchomości. Umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej nowego osiedla – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Każdy projekt jest wyzwaniem, zwłaszcza ten, ponieważ mamy tu do czynienia ze szczególną lokalizacją i wyjątkowym kontekstem. Jeżeli połączymy nasze zamierzenia związanie z zabudową mieszkaniową wraz z funkcją w budynkach zabytkowych to wyjdzie z tego prawdziwa „petarda” w mieście – przekonuje Józef Białasik, prezes zarządu B2 Studio

Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Osiedle Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Kolejowej we Wrocławiu

Mieszkanie Plus Wrocław – kiedy ruszy budowa?

Planowany termin rozpoczęcia budowy osiedla Mieszkanie Plus we Wrocławiu przy ul. kolejowej to czerwiec 2020.

Plany inwestycyjne PFR Nieruchomości w 100 proc. wpisują się w politykę mieszkaniową miasta dzięki oparciu konkursów o uchwalone i obowiązujące miejscowe plany. Nagrodzone prace stanowią bardzo dobre architektoniczne dopełnienie ustaleń planu i w każdym z przypadków dzięki udziałowi przedstawicieli miasta przy ocenie projektów konkursowych mogliśmy mieć wpływ na optymalne i twórcze przełożenie założeń urbanistycznych w architekturę. Należy mieć nadzieję że w trakcie realizacji ten wysoki standard zostanie utrzymany – zaznaczał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Rozpoczęcie budowy osiedla Mieszaknie Plus we Wrocławiu planowane jest na 2020 rok

Nie tylko Mieszkanie Plus Wrocław

Na mapie Polski coraz więcej miast zaangażowanych w realizację programu Mieszkanie Plus. Na razie liderem jest Warszawa, która w Nowych Jeziorkach na granicy stolicy i gminy Lesznowola planuje budowę 2700 mieszkań. Mieszkanie Plus Katowice planuje się na 1000 mieszkań, które będą budowane na Nikiszowcu i Borowcu. W ramach programu Mieszkanie Plus Jarocin – gdzie inwestycje zostały uznane jako pilotażowe dla Programu Mieszkanie Plus – trwa budowa ok. 360 mieszkań. Pierwsze bloki są już gotowe. Mieszkanie Plus Wałbrzych przekazało do użytku 192 mieszkania. Mieszkanie Plus Gdynia wybudowało 6 czynszówek ze 172 mieszkaniami. Mieszkanie Plus Witnica rusza z budową w 2020 roku, na początek z 77 lokalami. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej