Mieszkanie Plus Wrocław. Osiedla powstaną przy ul. Kolejowej i Zatorskiej

2019-11-20 14:16 Marzena Sarniewicz
Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Osiedle Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Kolejowej we Wrocławiu

Mieszkanie Plus Wrocław to aktualnie dwie inwestycje. Pierwsza powstanie przy ul. Kolejowej, na działce zakupionej od Poczty Polskiej, a druga pomiędzy ulicami Zatorską i Odolanowską. Dowiedz się kiedy ruszy budowa i zobacz wizualizacje osiedla Mieszkanie Plus we Wrocławiu.

Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Rozpoczęcie budowy osiedla Mieszaknie Plus we Wrocławiu przy ul. Kolejowej planowane jest na 2020 rok

Mieszkanie Plus Wrocław przy ul. Kolejowej – inwestycja na terenach Poczty Polskiej

Na 3 hektarowej działce położonej przy ul. Kolejowej powstanie osiedle, które pomieści blisko 500 mieszkań. Zgodnie z projektem na ternie inwestycji będzie 7 budynków, 5- i 7-kondygnacyjnych oraz 7 lokali handlowo-usługowych. Projekt architektoniczny osiedla powstaje w pracowni B2 Studio na zlecenie PFR Nieruchomości. Umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej nowego osiedla – m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Każdy projekt jest wyzwaniem, zwłaszcza ten, ponieważ mamy tu do czynienia ze szczególną lokalizacją i wyjątkowym kontekstem. Jeżeli połączymy nasze zamierzenia związanie z zabudową mieszkaniową wraz z funkcją w budynkach zabytkowych to wyjdzie z tego prawdziwa „petarda” w mieście – przekonuje Józef Białasik, prezes zarządu B2 Studio

Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Osiedle Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Kolejowej we Wrocławiu

Mieszkanie Plus Wrocław – kiedy ruszy budowa?

Planowany termin rozpoczęcia budowy osiedla Mieszkanie Plus we Wrocławiu przy ul. Kolejowej to czerwiec 2020. Inwestycja, która planowana jest pomiędzy ulicami Zatorską i Odolanowską jest aktualnie na etapie wyłaniania projektanta. Jeszcze nie wiadomo kiedy ruszy budowa.

Mieszkanie Plus Wrocław przy ul. Zatorskiej

Inwestycja zlokalizowana jest w Zakrzowie, czyli w północno-wschodniej części Wrocławia. Zgodnie z planami przy ul. Zatorskiej, na terenie zakupionym od Polskiego Holdingu Nieruchomości, powstanie zabudowa o zróżnicowanej wysokości (od 4 do 5 kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej). W sumie będzie tu około 1102 mieszkań. Na parterach zaplanowano powierzchnie usługowe. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 648 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 641 miejsc naziemnych. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw dla dzieci oraz tereny zielone.

Konkurs na projekt osiedla we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej

Aktualnie rozstrzygnięto II etapu konkursu. Przeszły trzy warszawskie pracownie – 22Architekci, Kuryłowicz & Associates i Artchitecture, dwa krakowskie biura projektowe B2 Studio i BE DDJM Architekci, a także ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska z Poznania. Laureatów poznamy w marcu 2020 roku.

Mieszkanie Plus Wrocław
Autor: PFR Nieruchomości Rozpoczęcie budowy osiedla Mieszaknie Plus we Wrocławiu planowane jest na 2020 rok

Nie tylko Mieszkanie Plus Wrocław

Na mapie Polski coraz więcej miast zaangażowanych w realizację programu Mieszkanie Plus. Na razie liderem jest Warszawa, która w Nowych Jeziorkach na granicy stolicy i gminy Lesznowola planuje budowę 2700 mieszkań. Mieszkanie Plus Katowice planuje się na 1000 mieszkań, które będą budowane na Nikiszowcu i Borowcu. W ramach programu Mieszkanie Plus Jarocin – gdzie inwestycje zostały uznane jako pilotażowe dla Programu Mieszkanie Plus – trwa budowa ok. 360 mieszkań. Pierwsze bloki są już gotowe. Mieszkanie Plus Wałbrzych przekazało do użytku 192 mieszkania. Mieszkanie Plus Gdynia wybudowało 6 czynszówek ze 172 mieszkaniami. Mieszkanie Plus Witnica rusza z budową w 2020 roku, na początek z 77 lokalami. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej