Modlin idzie na rękę pasażerom. Taki obiekt stanął na lotnisku

2024-07-05 10:33

To udogodnienie dla pasażerów odprawiających się na lotnisku Warszawa Modlin. Zwłaszcza dla tych, którzy zabrali do bagażu podręcznego zbyt duże falkony kosmetyków lub inne przedmioty, zatrzymane na bramkach bezpieczeństwa. Zamiast je wyrzucać, będzie można je nadać w paczkomacie. Takie obiekty stanęły właśnie na lotnisku.

Spis treści

  1. To urządzenie stanęło w terminalu lotniska w Modlinie
  2. Do czego przydaje się lotniskowy paczkomat?
  3. Tego do samolotu nie wniesiesz 
  4. Ułatwienie dla pasażerów na lotnisku

To urządzenie stanęło w terminalu lotniska w Modlinie

W terminalu pasażerskim (w strefie po kontroli kart pokładowych) na lotnisku Warszawa Modlin pojawił się paczkomat. Dla niektórych pasażerów będzie wybawieniem. Dzięki niemu można nadać przedmioty, których nie możemy wnieść do samolotu do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres.

Na innych lotniskach takie urządzenia się sprawdzają. Tu nowością jest to, że z paczkomatu w Modlinie będą mogli skorzystać wszyscy odlatujący pasażerowie, a nie wyłącznie osoby, które wykupią dodatkową usługę „Fast Track” (kontrola bezpieczeństwa bez kolejki), tak jak w innych portach.

To największa kolejowa inwestycja na Śląsku. Otwarto linię do lotniska w Pyrzowicach

Do czego przydaje się lotniskowy paczkomat?

Jak to działa? Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli, a jego właściciel zdecyduje się na skorzystanie z paczkomatu, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce paczkomatu, który umożliwi wysyłkę.

Czytaj też: Lotnisko Chopina w Warszawie czekają inwestycje za 2,4 mld zł. Wiemy, kiedy się skończą

Tego do samolotu nie wniesiesz 

Do strefy zastrzeżonej lotniska i na pokład samolotu nie wniesiemy, co oczywiste, m.in. ostrzy o długości powyżej 6 cm, tępych ciężkich przedmiotów, scyzoryków, broni palnej, materiałów wybuchowych, kijków marszowych i sportowych, termometrów rtęciowych, korkociągów, wędek oraz dużych gabarytowo części samochodowych.  

Sprawdź: Pociągiem pod terminal Portu Lotniczego w Modlinie? Jest umowa na projekt nowej linii

W przypadku płynów, aerozoli lub żeli warto pamiętać, że można przewozić je w bagażu podręcznym wyłącznie w opakowaniach o pojemności nieprzekraczającej 100 ml, umieszczonych w jednej zamykanej przeźroczystej torebce plastikowej o pojemności nieprzekraczającej 1 litra.

Do tej pory nasi pasażerowie nie mieli specjalnie wyjścia, jeśli okazało się, że np. drogi flakon perfum, który chcą wziąć na pokład, jest za duży. Zazwyczaj lądował on w koszu lub był przekazywany osobie trzeciej, która nie była podróżnym, o ile była taka możliwość. Przepisy bezpieczeństwa są tu bezwzględne. Dlatego nowe udogodnienie powinno zadowolić wiele osób, które się w takiej sytuacji znalazły – mówi Agnieszka Chęcińska, menedżer ds. marketingu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Ułatwienie dla pasażerów na lotnisku

Jak podkreśla Waldemar Brzoska, dyrektor biura ekspansji InPostu, innowacyjne rozwiązania tej firmy mają na celu ułatwianie życia klientom w codziennych sytuacjach. Teraz pasażerowie lotniska Warszawa-Modlin nie muszą się już martwić, że utracą cenne przedmioty podczas kontroli bezpieczeństwa.

Drugi ogólnodostępny paczkomat, usytuowany na lotnisku Warszawa-Modlin na „Parkingu 1” vis-à-vis terminala, będzie czynny od 10 lipca.

Modlin szykuje się do rozbudowy. Urośnie terminal i płyta postojowa. Pokochają go tanie linie

Czytaj też:

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej