Nowe centra handlowe w Polsce. Znajdź galerię handlową w swoim mieście

2011-11-25 15:29
Centra Handlowe w Polsce
Autor: Cuprum Arena MGC Inwest Cuprum Arena

Święta zbliżają się wielkimi krokami, ale zanim nadejdą czeka nas "gorączka", a dla niektórych koszmar, przedświątecznych zakupów. Można jednak zaoszczędzić czas i zaplanować zakupy jeszcze przed wyjściem z domu. Znajdź centrum handlowe w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Przedstawiamy wybrane centra handlowe z całego kraju, które zostały oddane do użytku w 2011 roku.

 • Galeria Kaskada, Szczecin

 • Galeria Kaskada w Szczecinie to jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych na Pomorzu Zachodnim i w Polsce. Obiekt położony jest w ścisłym centrum Szczecina. Na trzech poziomach galeria handlowa Kaskada znajduje się 140 sklepów, restauracji i punktów usługowych, w tym np. Benetton, Bershka, Zara, KappAhl, New Yorker, Reserved, Cubus, Apart, Empik, Douglas, Sephora, Rossmann, Saturn, Duka.

  Inwestor: ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.
  Generalny wykonawca: Strabag Sp. z o.o.
  Lokalizacja: al. Niepodległości 36, Szczecin, woj. zachodniopomorskie
  Otwarcie: 28 września 2011 r.

 • Morski Park Handlowy, Gdańsk

 • Morski Park Handlowy w Gdańsku łączy formułę outletu i parku handlowego w jednym kompleksie. Częścią Morskiego Parku Handlowego jest istniejące od 2005 roku centrum wyprzedażowe Fashion House Outlet Centre. Centrum handlowe na ponad 63 tys. m2 powierzchni handlowej proponuje pomieszczenia biurowe, lokale gastronomiczne, sklepy znanych marek. Jest też hipermarket Carrefour oraz market budowlany OBI.
  Pod koniec 2012 r. Morski Park Handlowy zyska kolejne duże powierzchnie handlowe. Powstanie stacja benzynowa, myjnia samochodowa oraz  restauracja dla kierowców.

  Inwestor: Liebrecht & wooD
  Generalny wykonawca: Hochtief Polska
  Lokalizacja: p. Przywidzka 2, Gdańsk, woj. pomorskie
  Otwarcie: 15 kwietnia 2011 r.

 • Focus Park, Włocławek

 • Galeria handlowa Focus Park Włocławek to nowoczesny obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 6590 m2. Na ponad 6,2 tys. zaplanowano 7 dużych sklepów, w tym: Rossmann, Deichmann, CCC, Media Expert. Na terenie centru handlowego jest też Centrum Chińskie.

  Inwestor: Parkridge Retail Development
  Generalny wykonawca: SPS Construction (Kielce)
  Lokalizacja: p. Komunalna 2a, Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie
  Otwarcie: 16 listopada 2011 r.

 • Nowy Dom Jabłkowskich, Warszawa

 • Nowy Dom Jabłkowskich stoi na działce o powierzchni 742 m2. Budynek, którego łączna powierzchnia użytkowa wynosi 4500 m2 pełni funkcję biurową i handlową. Parter sześciokondygnacyjnego obiektu został zagospodarowany na działalność handlowo-usługową, na pozostałych pięciu piętrach znajdują się biura. Dużym atutem tej inwestycji jest dwupoziomowy parking podziemny, bo miejsc dla samochodów w tej okolicy nie jest dużo.

  Inwestor: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy SA i LHI sp.zo.o.
  Generalny wykonawca: HOCHTIEF Polska
  Lokalizacja: p. Chmielna 19, Warszawa, woj. mazowieckie
  Otwarcie: 22 września 2011 r.

 • Centrum handlowe Tęcza, Kalisz

 • Centrum handlowe Tęcza to obiekt usługowo-handlowy o łącznej powierzchni 33 750 m2. W kompleksie znajduje się pięciosalowe kino Cinema 3D, centrum fitness, supermarket spożywczy i blisko 80 sklepów sieciowych marek. Nowe centrum handlowe znajduje się u zbiegu picy 3 Maja i placu Nowy Rynek - w miejscu znanego mieszkańcom miasta supersamu Tęcza.

  Inwestor: Rank Progress S.A.
  Generalny wykonawca: Erbud S.A.
  Lokalizacja: pl. Nowy Rynek 9, Kalisz, woj. wielkopolskie
  Otwarcie: 21 października 2011 r.

 • Galeria Dekada, Skierniewice

 • Galeria Dekada Skierniewice to centrum handlowe typu convenience. Centra handlowe typu convenience to obiekty, mające zapewnić mieszkańcom mniejszych miast lub dużych dzielnic, miejsce codziennych zakupów, np. w czasie powrotu z pracy.
  Galeria handlowa Dekada Skierniewice oferuje ponad 3300 m2 powierzchni handlowej na dwóch poziomach (powierzchnia całkowita obiektu wynosi 4775 m2). W centrum handlowym zaplanowano 16 lokali handlowo-usługowych. Jest np. supermarket Tesco, market z elektroniką Euro RTV AGD, Empik, CCC, Deichmann, drogeria Rossmann, apteka. Galeria Dekada znajduje się w w bliskim sąsiedztwie śródmiejskiego rynku, przy p. Reymonta.

  Inwestor: Grupa Foren/ Skierniewice Investment Sp. z o.o. - Grupa Dekada
  Generalny wykonawca: Mirbud S.A.
  Lokalizacja: 25 lecia PRL 2, Sierniewice, woj. łódzkie
  Otwarcie: 6 września 2011 r.

 • Galeria Słoneczna, Radom

 • Galeria Słoneczna to pierwsze tego typu centrum handlowo-rozrywkowe w Radomiu i jedno z największych na południowym Mazowszu. Na dwóch kondygnacjach (42 tys. m2) znajduje się 150 sklepów. W galerii znajduje się 6-salowe Mptikino, a także sklepy takich znanych marek jak: .in. Zara, H&M, C&A, TK Maxx, Reserved, KappAhl, New Yorker. Jest tu także flagowy sklep sieci spożywczej MarcPol, z konceptem stworzonym specjalnie na potrzeby Galerii Słonecznej.

  Inwestor: AIG Lincoln Polska
  Generalny wykonawca: Porr Polska SA
  Lokalizacja: p. Chrobrego 1, Radom, woj. mazowieckie
  Otwarcie: 6 kwietnia 2011 r.

 • Centrum handlowe Vis-a-Vis, Radom

 • Centrum handlowe Vis-a-Vis, o powierzchni około 3700 m2 ma niewiele, bo 20 sklepów i punktów usługowych. Parterowy budynek został zaplanowano w taki sposób, aby do każdego sklepu można było wejść bezpośrednio z picy. Wśrod najemców centrum handlowego Vis a vis są między innymi: supermarket Tesco, drogeria Rossmann, salon Empik, Smyk i Pepco. Będzie też pralnia chemiczna oraz apteka APS. Galeria handlowa zlokalzowana jest w centrum miasta, u zbiegu pic Czystej, Chrobrego i Struga.

  Inwestor: NAP INVEST Group
  Generalny wykonawca: IDS-BUD Sp. z o.o.
  Lokalizacja: p. Bolesława Chrobrego 2, Radom, woj. mazowieckie
  Otwarcie: 30 listopada 2011 r.

 • Galeria Echo, Kielce

 • Galeria Echo to największy obiekt handlowo-rozrywkowy w regionie świętokrzyskim - 300 sklepów i punktów usługowych wraz z restauracjami i kawiarniami. W centrum handlowym Galeria Echo znajduje się również Dekorada - największe w tym regionie centrum wyposażenia i dekoracji wnętrz. Na ostatniej kondygnacji galerii handlowej urządzono 12-torową kręgielnię, jest też siłownia, fitness, a dla dzieci - sala zabaw.

  Inwestor: Echo Investments S.A.
  Generalny wykonawca: Eiffage Budownictwo Mitex S.A.
  Lokalizacja: p. Świętokrzyska 20, Kielce, woj. świętokrzyskie
  Otwarcie: 18 sierpnia 2011 r.

 • Galeria handlowa Turawa Park, Zawada k. Opola

 • Centrum handlowe Turawa Park - wybudowane na działce o powierzchni 15 hektarów w północno-wschodniej części Opola - ma ponad 40 tys. m2 powierzchni handlowej i usługowej. Połączenie z obwodnicą gwarantuje szybkie i sprawne dotarcie z i do centrum miasta. Inwestycja kosztowała 75 mln euro. W obiekcie powierzchnię wynajmują popparne marki, m.in.: Carrefour, Praktiker, C&A, SMYK, Super-Pharm, Rossmann, Sephora, CCC.

  Inwestor: Helical Poland
  Generalny wykonawca: Skanska Polska
  Lokalizacja: p. Dębowa 1, Zawada, woj. opolskie
  Otwarcie: 14 kwietnia 2011 r.

 • Silesia City Center, Katowice

 • Silesia City Center to największe centrum handlowo-rozrywkowe na Śląsku i w Zagłębiu. Na blisko 65 tys. m2 znajduje się 250 sklepów. Wśród nich 5 nowych sklepów wielkopowierzchniowych: Van Graaf, H&M, SMYK Megastore, Cubus i KappAhl, pojawiły się także marki dotąd nieobecne na śląskim rynku, m.in. Guess Denim, Tommy Hilfiger. W kompleksie jest też sporo punktów gastronomicznych, znalazło się też miejsce na kino, salę zabaw dla dzieci oraz dwie restauracje. Uroczystego otwarcia Silesia City Center dokonała znana celebrytka Paris Hilton.

  Inwestor: Immofinanz Group
  Generalny wykonawca: Erbud
  Lokalizacja: p. Chorzowska 107, Katowice, woj. śląskie
  Otwarcie: 12 października 2011 r.

 • Galeria Twierdza, Zamość

 • Centrum handlowe Galeria Twierdza ma 31,5 tys. m2 powierzchni całkowitej, z czego na 24 tys. m2 znajdują się lokale handlowo-usługowe, w tym m.in. takich marek jak: Media Markt, H&M, Deichmann, Marks & Spancer, New Yorker, Home & You, CCC, Empik, Smyk, Douglas oraz z wielu innych.

  Inwestor: Rank Progress
  Generalny wykonawca: Erbud
  Lokalizacja: p. Przemysłowa 10, Zamość, woj. lubelskie
  Otwarcie: 14 maja 2011 r.

 • Galeria handlowa Futura Park, Kraków

 • Centrum handlowe Futura Park Kraków znajduje się w miejscowości Modliczki k. Krakowa. Jest to pierwszy w Polsce obiekt łączący w tym samym budynku funkcję parku handlowego i centrum typu outlet, bo to jednocześnie największe w kraju i pierwsze w Małopolsce centrum wyprzedażowe outlet Factory. Na 44 tys. m2 znajduje się 140 sklepów znanych marek, a także liczne kawiarnie i strefa zabaw dla dzieci. Warto zaznaczyć, że galeria Futura Park Kraków, jest również pierwszym w Polsce obiektem handlowym z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym, że budynek zaprojektowano i zbudowano w sposób przyjazny dla środowiska.

  Inwestor: NEINVER Polska
  Generalny wykonawca: Hochtief Polska
  Lokalizacja: p. Różańskiego 32, Modlniczka k. Krakowa, woj. małopolskie
  Otwarcie: 18 października 2011 r.

 • Hala Kijowska, Korczowa Dolina

 • Hala Kijowska, czyli pierwszy z trzech budynków Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina Centrum handlowe znajduje się w powiecie jarosławskim, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą. Obiekt handlowy Korczowa Dolina, znajduje się w strefie ruchu bezwizowego. Na powierzchni 22 tys. m2 znajduje się ponad 70 sklepów z odzieżą, kosmetykami, artykułami gospodarstwa domowego, elektroniką i meblami, a także lokali usługowych i gastronomicznych.

  Inwestor: Korczowa Dolina Sp.zo.o.
  Generalny wykonawca: Hala Kijowska oraz Rex-Bud Sp. z o.o.
  Lokalizacja: Młyny 90, woj. podkarpackie
  Otwarcie: 18 sierpnia 2011 r.

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Czytaj więcej