Skierniewice. Centrum handlowe Dekada otwarte

2011-09-06 16:17
Skierniewice. Nowe centrum handlowe Dekada
Autor: BOIG Marketing Skierniewice. Nowe centrum handlowe Dekada

Galeria Dekada Skierniewice została przekazana najemcom i klientom 6 września br. Dekada to centrum handlowe typu convenience, oznacza to, że obiekt przeznaczony jest do codziennych, szybkich zakupów. Inwestor Dekady, Grupa Foren, planuje budowę pierwszej w Polsce sieci centrów handlowych tego typu. Inwestycja w Skierniewicach to już drugi projekt inwestora oddany do użytku w 2011 roku. I to nie koniec inwestycji na ten rok – w listopadzie ma ruszyć Galeria Dekada w Sieradzu.

Skierniewice. Centrum handlowe Dekada - galeria zdjęć

Dekada Skierniewice. Centrum handlowe typu convenience

Galeria Dekada, centrum handlowe typu convenience, została uroczyście przekazana najemcom oraz klientom 6 września br. Powierzchnia całkowita obiektu wynosi 4775 mkw, w tym 3350 mkw. powierzchni handlowej. W centrum znajduje się 16 lokali handlowo-usługowych.

Centra handlowe typu convenience to obiekty przeznaczone do codziennych, szybkich zakupów. Centra powstają, aby zapewnić mieszkańcom mniejszych miast lub dużych dzielnic, miejsce codziennych zakupów. Podstawową ideą takich obiektów jest to, aby konsument mógł bez przeszkód wejść do nich po najważniejsze w domu produkty.

Realizacja centrum handlowego Dekada Skierniewice prowadzona była przez spółki wchodzące w skład The Blue Ocean Investment Group. Rolę generalnego wykonawy prac budowlanych pełniła firma Mirbud SA. Podczas realizacji centrum Dekada usługi świadczyło 14 podwykonawców, wśród których znalazły się lokalne firmy. W czasie największego natężenia prac na placu budowy pracowało około 150 osób. Po oddaniu obiektu do użytku w Skierniewicach powstało około 60 miejsc pracy.

Grupa Foren. Inwestor pierwszej w Polsce sieci centrów handlowych typu convenience

Nowa inwestycja w Skierniewicach, to kolejne już centrum handlowe Grupy Foren oddane do użytku w 2011 roku.

- We wrześniu oddaliśmy do użytku drugie, wybudowane w tym roku, centrum handlowe Dekada. W lipcu otworzyliśmy centrum w Myślenicach. Następnym obiektem, który uruchomimy w listopadzie br., będzie Galeria Dekada w Sieradzu. Takie tempo otwierania obiektów pozwoli nam zrealizować plany związane z budową pierwszej w Polsce sieci centrów handlowych typu convenience. W tej chwili planujemy otworzenie około 10 centrów tego typu – mówi Aleksander Walczak, prezes Grupy Foren.

Grupa Foren powstała w 2007 roku. Jej celem jest realizacja inwestycji głównie w sektorze nieruchomości komercyjnych. Obecnie portfolio Foren to projekty liczące łącznie 70 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). W jego skład wchodzą galerie i centra handlowe typu convenience, zlokalizowane w centrach średniej wielkości miast w całej Polsce, m.in. w Olsztynie, Myślenicach, Malborku, Skierniewicach, Sieradzu i Żyrardowie. Każdy z projektów realizowany jest w ramach oddzielnej spółki celowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej