Galeria Słoneczna - nowe centrum handlowe w Radomiu jest już otwarte

2011-04-07 14:39
Galeria Słoneczna w Radomiu
Autor: Aneta Domagała

Firma AIG/Lincoln Polska otworzyła uroczyście Galerię Słoneczną w Radomiu. Na powierzchni 42 tys. mkw. znalazło się 150 sklepów, lokale usługowe i gastronomiczne.

Otwarcie Galerii Słonecznej
Autor: Mediadem Uroczyste otwarcie Galerii Słonecznej w Radomiu, 6 kwietnia 2011 r. Wstęgę przecinają (od lewej) Andrzej Kosztowniak, prezydent Radomia, Brian Patterson, dyrekto zarządzający AIG/Lincoln i Mirosław Szydelski, dyrektor inwestycyjny AIG/Lincoln

- Radom to miasto z potencjałem, tu ludzie chcą żyć, pracować, rozwijać się – powiedział podczas uroczystości otwarcia Mirosław Szydelski, dyrektor inwestycyjny AIG/Lincoln Polska.

Brian Patterson, dyrektor zarządzający AIG/Lincoln wyraził nadzieję, że galeria będzie miejscem zakupów nie tylko dla mieszkańców Radomia, ale również sąsiednich miejscowości - Kozienic, Szydłowca, Skarżyska-Kamiennej, Puław i innych.

Zobacz także: Na Kabatach powstanie galeria handlowa

Galeria Słoneczna to pierwsze tego typu centrum handlowo-rozrywkowe w Radomiu i jedno z największych na południowym Mazowszu. Na dwóch kondygnacjach znajduje się 150 sklepów. W części podziemnej zaprojektowano parking na 1220 miejsc. Pomiędzy piętrami klienci będą mogli się przemieszczać za pomocą wind i ruchomych schodów. Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W galerii znajduje się 6-salowe Multikino, wyposażone w całości w cyfrowe projektory.

Koncepcję architektoniczną-urbanistyczną wykonała pracownia APA Wojciechowski. Generalnym wykonawcą galerii była firma PORR (Polska). Koszty inwestycji wyniosły ok. 120 mln euro. Kredytu udzieliły banki BZ WBK i PKO BP.

Obecnie centrum wynajęte jest w ok. 90 procentach. Wśród najemców Słonecznej znajdują się m.in. Zara, H&M, C&A, TK Maxx, Reserved, KappAhl, New Yorker. Jest tu także flagowy sklep sieci spożywczej MarcPol, z konceptem stworzonym specjalnie na potrzeby Galerii Słonecznej. Elektronikę i multimedia klienci będą mogli nabyć w RTV Euro AGD oraz w sklepach Sony i iPlanet Apple. Nie zabraknie również sklepów poświęconych zdrowiu i urodzie – Sephora, Douglas, SuperPharm, Drogeria Natura oraz Vision Express. Biżuterię i upominki będzie można kupić w sklepach, YES, W. Kruk, Parfois, Galerii Prezentów, Swiss czy Time Trend.

Galeria Słoneczna jest częścią projektu Centrum Słoneczne, w skład którego wchodzą oddany do użytku w 2010 r. aquapark oraz realizowany etapami kompleks mieszkaniowy Osiedle Słoneczne. W aquaparku znajdują się dwa baseny  sportowy i rekreacyjny, sauna, klub fitness, solaria. W ramach osiedla wybudowano dotychczas trzy budynki mieszkalne. W pobliżu znajduje się amfiteatr, sezonowe lodowisko, place zabaw dla dzieci oraz tereny zielone ze ścieżkami rowerowymi i spacerowymi.

AIG Lincoln planuje kolejny projekt w Radomiu, na razie jednak nie ujawnia szczegółów.

Galeria Słoneczna w Radomiu
Autor: Aneta Domagała Galeria Słoneczna w Radomiu. Realizacja obiektu rozpoczęła się w lipcu 2009 r. 6 kwietnia 2011 r. Radomianie zrobili w centrum handlowym pierwsze zakupy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej