Korczowa Dolina. Przygraniczne centrum handlowe już działa

2011-08-22 12:01
Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina
Autor: Mediadem

Hala Kijowska, czyli pierwszy z trzech budynków Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina została otwarta. Obiekt powstał w miejscowości Młyny w powiecie jarosławskim, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą. Szacuje się, że z tego przygranicznego centrum handlowego może korzystać ponad dwa miliony ukraińskich i polskich klientów. Szczególnie, że Korczowa Dolina znajduje się w strefie ruchu bezwizowego.

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina - nowa przestrzeń handlu z Ukrainą

Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Młyny w powiecie jarosławskim, w województwie podkarpackim. W Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka. Powierzchnia całkowita kompleksu Korczowa Dolina wyniesie 70 000 mkw. Zaplanowano również 2200 miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. 

W pierwszym oddanym budynku, czyli Hali Kijowskiej, na powierzchni 22 tys. mkw. znajduje się ponad 70 sklepów z odzieżą, kosmetykami, artykułami gospodarstwa domowego, elektroniką i meblami, a także lokali usługowych i gastronomicznych. Budowa Hali Kijowskiej rozpoczęła się jesienią 2010 r.

Korczowa Dolina - zasięg i lokalizacja

W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony ukraińskich i polskich klientów – łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa. Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina powstaje w strefie ruchu bezwizowego - 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej – przy trasie transeuropejskiej E40, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. Położenie w strefie ruchu bezwizowego z Ukrainą oznacza, że obywatele Ukrainy przekraczający granicę na podstawie specjalnych zezwoleń (kart) mogą swobodnie dokonywać zakupów w Korczowej Dolinie. Jest to także strefa Tax Free. Dzięki temu mieszkańcy Ukrainy mogą pod pewnymi warunkami otrzymać zwrot podatku VAT. W Centrum uruchomione zostało biuro Tax Free.

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina
Autor: Mediadem Hala Kijowska, pierwszy budynek Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina została oddana do użytku

Firmy biorące udział w realizacji

Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której głównym udziałowcem jest Waimea Holdings Limited. Zarządcą obiektu została firma Waimea Property Management z Warszawy. Za proces komercjalizacji odpowiada spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń oraz firmą SOFIS Real Estate. Projekt architektoniczny opracowała pracownia Kaniewski i Łuszczyński Architekci, a generalnym wykonawcą jest Rex-Bud Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej