Korczowa Dolina. Przygraniczne centrum handlowe już działa

2011-08-22 12:01
Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina
Autor: Mediadem

Hala Kijowska, czyli pierwszy z trzech budynków Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina została otwarta. Obiekt powstał w miejscowości Młyny w powiecie jarosławskim, w odległości 2 km od granicy z Ukrainą. Szacuje się, że z tego przygranicznego centrum handlowego może korzystać ponad dwa miliony ukraińskich i polskich klientów. Szczególnie, że Korczowa Dolina znajduje się w strefie ruchu bezwizowego.

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina - nowa przestrzeń handlu z Ukrainą

Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Młyny w powiecie jarosławskim, w województwie podkarpackim. W Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka. Powierzchnia całkowita kompleksu Korczowa Dolina wyniesie 70 000 mkw. Zaplanowano również 2200 miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów. 

W pierwszym oddanym budynku, czyli Hali Kijowskiej, na powierzchni 22 tys. mkw. znajduje się ponad 70 sklepów z odzieżą, kosmetykami, artykułami gospodarstwa domowego, elektroniką i meblami, a także lokali usługowych i gastronomicznych. Budowa Hali Kijowskiej rozpoczęła się jesienią 2010 r.

Korczowa Dolina - zasięg i lokalizacja

W bezpośredniej strefie zasięgu centrum mieszka ponad dwa miliony ukraińskich i polskich klientów – łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa. Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina powstaje w strefie ruchu bezwizowego - 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej – przy trasie transeuropejskiej E40, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. Położenie w strefie ruchu bezwizowego z Ukrainą oznacza, że obywatele Ukrainy przekraczający granicę na podstawie specjalnych zezwoleń (kart) mogą swobodnie dokonywać zakupów w Korczowej Dolinie. Jest to także strefa Tax Free. Dzięki temu mieszkańcy Ukrainy mogą pod pewnymi warunkami otrzymać zwrot podatku VAT. W Centrum uruchomione zostało biuro Tax Free.

Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina
Autor: Mediadem Hala Kijowska, pierwszy budynek Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina została oddana do użytku

Firmy biorące udział w realizacji

Inwestorem projektu jest spółka Korczowa Dolina, której głównym udziałowcem jest Waimea Holdings Limited. Zarządcą obiektu została firma Waimea Property Management z Warszawy. Za proces komercjalizacji odpowiada spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń oraz firmą SOFIS Real Estate. Projekt architektoniczny opracowała pracownia Kaniewski i Łuszczyński Architekci, a generalnym wykonawcą jest Rex-Bud Sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej