Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu otwarte

2011-10-23 18:59
Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu
Autor: Rank Progress Kaliskie centrum handlowe powstało w miejscu znanego mieszkańcom miasta supersamu Tęcza. Dawny Społem zamienił się obecnie w Galerię Tęcza

W sobotę, 22 października br., pierwsi klienci odwiedzili nowe centrum handlowe w Kaliszu. Galeria Tęcza powstała w centrum miasta, u zbiegu ulicy 3 Maja i Placu Nowy Rynek, w miejscu znanego mieszkańcom miasta supersamu Tęcza. W galerii znajduje się ok. 80 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Galeria w Kaliszu to kolejne centrum handlowe Grupy Rank Progress oddane do użytku w 2011 roku. Na budowę centrum inwestor przeznaczył ok. 111,5 mln zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do końca br. ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży galerii spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate.

Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu - zobacz zdjęcia

Galeria Tęcza. Pierwsze centrum handlowe w Kaliszu

Galeria Tęcza w Kaliszu zlokalizowana jest w centrum miasta, u zbiegu ulicy 3 Maja i Placu Nowy Rynek. Architektonicznym wyzwaniem dla inwestora, Grupy Rank Progress, było stworzenie projektu, który wpisałby galerię w historyczną przestrzeń centrum Kalisza a jednocześnie wniósł w dane miejsce powiew nowoczesności. Zadaniu udało się sprostać poprzez nawiązanie do tradycyjnej zabudowy miasta oraz zastosowanie w elewacjach piaskowca i szkła.

Kaliskie centrum handlowe powstało w miejscu supersamu Tęcza. Dawny Społem zamienił się obecnie w Galerię Tęcza o powierzchni całkowitej liczącej 34 750 mkw i powierzchni handlowej 18 200 mkw. W galerii znajduje się ok. 80 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Galeria w Kaliszu wygeneruje około 800 nowych miejsc pracy, co oznacza że będzie jednym z największych pracodawców w regionie.

Na budowę centrum handlowego Grupa Rank Progress przeznaczyła ok. 111,5 mln zł. Szacowane przychody z wynajmu Galerii Tęcza to około 3,2 mln euro rocznie. Projekt architektoniczny galerii handlowej przygotowało Biuro Projektowe Weirauch. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji pełniła firma Erbud SA.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do końca br. ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży centrum handlowego Galeria Tęcza spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate. Kwotę transakcji z Amerykanami ustalono na 39,8 mln euro netto. Jednak ostateczna cena może jeszcze ulec zmianie.

Przeczytaj więcej na temat planów inwestycyjnych Grupy Rank Progress

Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu
Autor: Rank Progress Galeria Tęcza to pierwsza galeria handlowa w Kaliszu. Na budowę centrum handlowego Grupa Rank Progress przeznaczyła ok. 111,5 mln zł.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej