Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu otwarte

2011-10-23 18:59
Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu
Autor: Rank Progress Kaliskie centrum handlowe powstało w miejscu znanego mieszkańcom miasta supersamu Tęcza. Dawny Społem zamienił się obecnie w Galerię Tęcza

W sobotę, 22 października br., pierwsi klienci odwiedzili nowe centrum handlowe w Kaliszu. Galeria Tęcza powstała w centrum miasta, u zbiegu ulicy 3 Maja i Placu Nowy Rynek, w miejscu znanego mieszkańcom miasta supersamu Tęcza. W galerii znajduje się ok. 80 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Galeria w Kaliszu to kolejne centrum handlowe Grupy Rank Progress oddane do użytku w 2011 roku. Na budowę centrum inwestor przeznaczył ok. 111,5 mln zł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do końca br. ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży galerii spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate.

Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu - zobacz zdjęcia

Galeria Tęcza. Pierwsze centrum handlowe w Kaliszu

Galeria Tęcza w Kaliszu zlokalizowana jest w centrum miasta, u zbiegu ulicy 3 Maja i Placu Nowy Rynek. Architektonicznym wyzwaniem dla inwestora, Grupy Rank Progress, było stworzenie projektu, który wpisałby galerię w historyczną przestrzeń centrum Kalisza a jednocześnie wniósł w dane miejsce powiew nowoczesności. Zadaniu udało się sprostać poprzez nawiązanie do tradycyjnej zabudowy miasta oraz zastosowanie w elewacjach piaskowca i szkła.

Kaliskie centrum handlowe powstało w miejscu supersamu Tęcza. Dawny Społem zamienił się obecnie w Galerię Tęcza o powierzchni całkowitej liczącej 34 750 mkw i powierzchni handlowej 18 200 mkw. W galerii znajduje się ok. 80 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych. Galeria w Kaliszu wygeneruje około 800 nowych miejsc pracy, co oznacza że będzie jednym z największych pracodawców w regionie.

Na budowę centrum handlowego Grupa Rank Progress przeznaczyła ok. 111,5 mln zł. Szacowane przychody z wynajmu Galerii Tęcza to około 3,2 mln euro rocznie. Projekt architektoniczny galerii handlowej przygotowało Biuro Projektowe Weirauch. Rolę generalnego wykonawcy inwestycji pełniła firma Erbud SA.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do końca br. ma zostać sfinalizowana umowa sprzedaży centrum handlowego Galeria Tęcza spółce celowej związanej z amerykańskim funduszem Blackstone Real Estate. Kwotę transakcji z Amerykanami ustalono na 39,8 mln euro netto. Jednak ostateczna cena może jeszcze ulec zmianie.

Przeczytaj więcej na temat planów inwestycyjnych Grupy Rank Progress

Galeria Tęcza. Nowe centrum handlowe w Kaliszu
Autor: Rank Progress Galeria Tęcza to pierwsza galeria handlowa w Kaliszu. Na budowę centrum handlowego Grupa Rank Progress przeznaczyła ok. 111,5 mln zł.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej