Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Efekt trawertynu na ścianie - technika wykonania tynku ozdobnego

Partner:
MAGNAT
MAGNAT
Tagi:
dekoracje ścienne,
Magnat,
Śnieżka,
tynk dekoracyjny

Trawertyn, kamień naturalny z charakterystycznymi przetarciami czy wżerami, może imitować mineralny tynk dekoracyjny i jego odpowiednia aplikacja. Dekoracja ścienna dostępna jest w 15 wersjach kolorystycznych.

Fot.: MAGNAT

Produkty do wykonania tynku dekoracyjnego

Trawertyn MAGNAT Style - sypki, drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego. Dzięki odpowiedniej technice nakładania imituje kamień naturalny - trawertyn. Polecany do wykonywania dekoracji ściennych wewnątrz zarówno pomieszczeń mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Wydajność tynku: do 1 m²/kg suchej masy przy 2 warstwach. Opakowania: 3 i 10 kg.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Farba Podkładowa MAGNAT Style - gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, poprawia przyczepność mas, farb i tynków dekoracyjnych. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakładać wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.
Sprawdź cenę

Fot.: MAGNAT

Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.
Sprawdź cenę

Aplikacja tynku dekoracyjnego z efektem trawertynu

1. Przygotowanie ściany.  Ścianę należy pomalować Farbą Podkładową MAGNAT Style i odczekać aż wyschnie.
2. Przygotowanie tynku dekoracyjnego. Do sypkiego tynku należy dodalać wody w proporcjach: 0,4 l wody na 1 kg tynku. Całosć trzeba dokładnie wymieszać (mechanicznie), do uzyskania jednorodnej masy. Przygotowany w ten sposób tynk ozdobny pozostawiamy na ok. pół godziny w zamkniętym opakowaniu, po czym ponownie mieszamy.
3. Nakładanie tynku dekoracyjnego - pierwsza warstwa. Na zagruntowaną powierzchnię równomiernie nakładamy (na grubość ziarna) pierwszą warstwę Trawertynu. Używamy do tego pacy weneckiej. Nakładając tynk, jednocześnie wygładzamy go pacą. Pozostawiamy do wyschnięcia na min. 12 godz.
4. Po wyschnięciu tynku dekoracyjnego powierzchnię ściany zwilżamy wodą, używając do tego wałka.

Nakładanie tynku dekoracyjnego Trawertyn
Nakładanie tynku dekoracyjnego Trawertyn
Fot.: MAGNAT
Zwilżanie wodą powierzchni ściany
Zwilżanie wodą powierzchni ściany
Fot.: MAGNAT

6. Nanoszenie drugiej warswty tynku. Drugą warstwę Trawertynu nakłada się podobnie jak pierwszą. Kilka minut po nałożeniu drugiej warstwy należy delikatnie wygładzić powierzchnię. Jednocześnie formuje się nieregularne wzory, wydrapując je krawędzią pacy trzymaną po kątem 90°. Po wydrapaniu wzoru powierzchnię równomiernie wygładzamy pacą i pozostawiamy do wyschnięcia na min. 12 godzin.
7. Kolejny krok to nanoszenie bezbarwnego Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. Dekorację ścienną pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 4 godziny.

Nakładanie drugiej warstwy tynku i formowanie wzorów pacą
Nakładanie drugiej warstwy tynku i formowanie wzorów pacą
Fot.: MAGNAT
Nanoszenie wałkiem lakieru
Nanoszenie wałkiem lakieru
Fot.: MAGNAT

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: