Samum - efekt pustynnego piasku. Technika wykonania dekoracji ściennej

2015-05-15 15:33 Materiał sponsorowany
ściana dekoracyjna w kuchni
Autor: brak danych

Samum - gorący, suchy wiatr afrykański - stał się inspiracją do opracowania ciekawej, połyskującej dekoracji ściennej, przywodzącej na myśl pustynny piasek. Jej efekt końcowy zależy od techniki aplikacji farby dekoracyjnej i zastosowanego narzędzia. Dekoracja ścienna Samum jest odporna zabrudzenia.

farba dekoracyjna w kuchni
Autor: MAGNAT

Samum - produkty do wykonania dekoracji ściennej

Samum MAGNAT Style - specjalna farba akrylowa do ścian, dająca efekt naniesionego przez wiatr piasku. Zastosowane w składzie farby dekoracyjnej wypełniacze kwarcowe dają przestrzenną dekorację ścienną o zróżnicowanym połysku, w dwóch odcieniach tego samego koloru. Wydajność: l/6 m², opakowanie: 3 l.
Sprawdź cenę

strukturalna farba do ścian
Autor: MAGNAT

MAGNAT Primer - lateksowa farba gruntująca do ścian, przeznaczona głównie na podłoża z płyt g-k, ale także cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, drewniane i drewnopochodne. Farbę wyróżniają dobre właściwości kryjące i wypełniające. Wyrównuje chłonność podłoża i fakturę, zwiększa przyczepność i wydajność farb wykończeniowych. Daje matową, mikroporowatą i oddychającą powłokę. Wydajność: 1l/10 m², opakowania: 2,5 i 5 l.
Sprawdź cenę

grunt lateksowy do ścian
Autor: MAGNAT

Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej farbą dekoracyjną lub tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.
Sprawdź cenę

lakier rustykalny do dekoracji ścian
Autor: MAGNAT

Pigment Barwiący MAGNAT Style - przeznaczony do barwienia dekoracyjnych farb strukturalnych, tynków dekoracyjnych, a także Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. Jest wodną dyspersją pigmentów z dodatkiem środków pomocniczych. Wydajność pigmentu zależy od rodzaju barwionego produktu. Opakowania: 20 ml, 100 ml.
Sprawdź cenę

pigment barwiący do farb dekoracyjnych
Autor: MAGNAT

Technika wykonania dekoracji ściennej

1. Przygotowanie podłoża. Ścianę malujemy wałkiem farbą gruntującą do wnętrz MAGNAT PRIMER i czekamy aż wyschnie.
2. Barwienie farby dekoracyjnej. Farbę Samum barwimy na wybrany kolor (14 do wyboru) Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style, zgodnie z wytycznymi na opakowaniu.
3. Nanoszenie farby dekoracyjnej. Do tego celu potrzebujemy dwóch pędzli różnej szerokości. Za pomocą mniejszego pędzla nakładamy na ścianę warstwę farby. Farbę nanosimy równomiernie, na powierzchnie ok. 1 m² . Pokrywając kolejne fragmenty ściany, najlepiej łączyć je od strony suchej do mokrej. Szerszym pędzlem rozprowadzamy farbę dekoracyjną i tworzymy wzór. Farba schnie ok. 6 godzin.
4. Zabezpieczenie dekoracji ściennej. Po upływie ok. 24 godzić ścianę malujemy (pędzlem lub wałkiem) bezbarwnym Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Lakier zapewni odporność na szorowanie i zmywanie wodą.

Pozostałe kursy:

Partnerzy

MAGNAT to marka oferująca wysokiej jakości PLAMOODPORNE, CERAMICZNE farby do wnętrz MAGNAT CERAMIC, systemy dekoracyjne MAGNAT Style oraz profesjonalne narzędzia malarskie MAGNAT ACCESSORIES.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej