Jak uzyskać efekt marmuru na ścianie - polecane produkty i technika dekoracji ściany

2015-05-08 13:41 Materiał sponsorowany
marmur dekoracja ścian
Autor: MAGNAT Rozcieranie pacą gąbkową Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style

Marmurową dekorację ścienną można otrzymać, wykorzystując specjalną masę akrylową, pacę wenecką i pacę gąbkową. Wzór marmuru na ścianie jest niepowtarzalny i zależy od inwencji wykonawcy.

marmur na ścianie
Autor: MAGNAT

Efekt marmuru - polecane produkty

Marmur Klasyczny MAGNAT Style - gotowa do użytku, drobnoziarnista, akrylowa masa dekoracyjna, przy pomocy której można kształtować dowolne wzory. Przeznaczona do tworzenia dekoracji ściennych grubości 5 mm wewnątrz pomieszczeń. Wydajność dekoracyjnej masy: 1 m²/kg przy jednej warstwie. Opakowania: 6 i 15 kg.
Sprawdź cenę

dekoracyjna masa akrylowa marmur klasyczny
Autor: MAGNAT

Farba Podkładowa MAGNAT Style - gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, poprawia przyczepność mas, farb i tynków dekoracyjnych. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakładać wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.
Sprawdź cenę

farba podkładowa
Autor: MAGNAT

Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.
Sprawdź cenę

lakier rustykalny do dekoracji ścian
Autor: MAGNAT

Efekt marmuru na ścianie - sposób wykonania dekoracji ściennej

1. Ścianę malujemy Farbą Podkładową MAGNAT Style i pozostawiamy do wyschnięcia.
2. Pacą wenecką nakładamy dekoracyjną masę Marmur Klasyczny MAGNAT Style, formując jednocześnie wzory. Przy pokrywaniu kolejnych fragmentów ściany należy pamiętać, aby ich łączenie odbywało się „na mokro”. Formowanie wzoru lub jego zmianę można wykonać w ciągu 20 min. Powłoka będzie sucha w dotyku po ok. 6 godzinach od aplikacji.
3. Aby nadać kolor ścianie z efektem marmuru (14 kolorów do wyboru), należy pomalować ją równomiernie Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style, zabarwionym na wybrany kolor Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style. Lakier aplikujemy po upływie ok. 12 godzin od nałożenia masy dekoracyjnej. Za każdym razem nakładamy go na powierzchni ok. 1 m², a następnie rozcieramy pacą gąbkową tak, aby nie pozostawić smug. Ściana z efektem marmuru uzyskuje całkowitą odporność po 28 dniach od wykonania dekoracji.

Pozostałe kursy:

Partnerzy

MAGNAT to marka oferująca wysokiej jakości PLAMOODPORNE, CERAMICZNE farby do wnętrz MAGNAT CERAMIC, systemy dekoracyjne MAGNAT Style oraz profesjonalne narzędzia malarskie MAGNAT ACCESSORIES.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej