Jak uzyskać efekt betonu na ścianie - polecane produkty i technika tynkowania ściany

2021-05-20 9:57 Materiał sponsorowany
dekoaracja ściany
Autor: MAGNAT Wydrapywanie w tynku wzorów

Efekt betonowej ściany można uzyskać za pomocą specjalistycznego, dekoracyjnego tynku mineralnego. Przy wykonywaniu dekoracji ściennej ważne jest właściwe przygotowanie podłoża i sposób aplikacji tynku dekoracyjnego, imitującego beton. Potrzebne narzędzia to: wałek lub pędzel do malowania ściany oraz paca do nakładania tynku.

efekt betonu na ścianie
Autor: MAGNAT

Efekt betonu na ścianie - polecane produkty

Beton MAGNAT Style - sypki, drobnoziarnisty tynk mineralny na bazie spoiwa wapiennego. Odpowiednie nałożenie tego tynku dekoracyjnego pozwala uzyskać efekt surowego betonu na ścianie, z charakterystycznymi dla tego surowego materiału, naturalnymi przebarwieniami. Za pomocą tynku dekoracyjnego można uzyskać efekt betonu gładkiego, litego z typowymi wżerami i ubytkami, a także efekt deskowania czy stalowej formy. Wydajność: kg/1 m² przy jednej warstwie. Opakowania: 3 i 10 kg.

tynk dekoracyjny Beton Magnat Style
Autor: MAGNAT

Farba Podkładowa MAGNAT Style - gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, a przede wszystkim poprawia przyczepność tynku dekoracyjnego. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakładać wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.Sprawdź cenę

farba podkładowa
Autor: MAGNAT

Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.Sprawdź cenę

lakier rustykalny do dekoracji ścian
Autor: MAGNAT

Efekt betonu na ścianie - technika wykonywania dekoracji

1. Ścianę należy pomalować Farbą Podkładową MAGNAT Style. 2.  Kolejny krok to przygotowanie tynku dekoracyjnego Beton MAGNAT Style - do sypkiego tynku należy dodać wody (0,45 l na kg proszku), a następnie dokładnie wymieszać, najlepiej mechanicznie do otrzymania jednorodnej masy. Masę tynkarską pozostawić na ok. 1 godz. w zamkniętym opakowaniu, po czym ponownie wymieszać.3. Nakładanie dekoracyjnego tynku Beton MAGNAT Style - tynk nakłada się (po całkowitym wyschnięciu warstwy podkładowej) za pomocą pacy weneckiej, równomiernie rozprowadzając go po ścianie na powierzchni ok. 1 m². W jeszcze mokrej masie tynku pacą wydrapuje się wzory, a następnie wygładza powierzchnię. Pokrywając kolejne fragmenty dekorowanej powierzchni, należy pamiętać, by ich łączenie odbywało się „na mokro”. Po nałożeniu ok. 4 m² (lub upływie 20-30 minut) całość delikatnie wygładza się i pozostawia do wyschnięcia. Tynk wysycha na ścianie po ok. 12 godzinach.

4. Na koniec ścianę zaleca się zabezpieczyć Lakierem Rustykalnym MAGNAT Style. Lakier nanosi się wałkiem lub pędzlem, po całkowitym wyschnięciu tynku dekoracyjnego.

nanoszenie na ścianę lakieru
Autor: MAGNAT

Pozostałe kursy:

Partnerzy

MAGNAT to marka oferująca wysokiej jakości PLAMOODPORNE, CERAMICZNE farby do wnętrz MAGNAT CERAMIC, systemy dekoracyjne MAGNAT Style oraz profesjonalne narzędzia malarskie MAGNAT ACCESSORIES.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej