Efekt trawertynu na ścianie - technika wykonania tynku ozdobnego

2015-05-12 17:02 Materiał sponsorowany
nadawanie koloru dekoracji ściennej
Autor: MAGNAT Nakładanie zabarwionego lakieru

Mineralny tynk dekoracyjny i jego odpowiednia aplikacja może imitować trarawertyn, kamień naturalny z charakterystycznymi przetarciami i wżerami. Dekoracja ścienna dostępna jest w 15 wersjach kolorystycznych.

trawertyn na ścianie
Autor: brak danych

Produkty do wykonania tynku dekoracyjnego

Trawertyn MAGNAT Style - sypki, drobnoziarnisty tynk mineralny wyprodukowany na bazie spoiwa wapiennego. Dzięki odpowiedniej technice nakładania imituje kamień naturalny - trawertyn. Polecany do wykonywania dekoracji ściennych wewnątrz zarówno pomieszczeń mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Wydajność tynku: do 1 m²/kg suchej masy przy 2 warstwach. Opakowania: 3 i 10 kg.

tynk ozdobny trawertyn
Autor: MAGNAT

Farba Podkładowa MAGNAT Style - gotowa do użycia farba akrylowa, która wyrównuje chłonność podłoża i wzmacnia je, poprawia przyczepność mas, farb i tynków dekoracyjnych. Przeznaczona do podkładowego malowania ścian z płyt g-k, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń. Farbę nakładać wałkiem lub pędzlem, w zależności od rodzaju podłoża jedną lub dwie warstwy w odstępach 2-3 godz. Wydajność: 6 l/m². Opakowania: 1 i 5 l.

farba podkładowa
Autor: MAGNAT

Lakier Rustykalny MAGNAT Style - polecany do barwienia i zabezpieczenia ściany pokrytej tynkiem dekoracyjnym. Lakier tworzy na powierzchni ściany warstwę odporną na szorowanie i wielokrotne zmywanie wodą z dodatkiem detergentów. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych. Wydajność: l/12 m². Opakowania: 1 i 3 l.

lakier rustykalny do dekoracji ścian
Autor: MAGNAT

Aplikacja tynku dekoracyjnego z efektem trawertynu

1. Przygotowanie ściany.  Ścianę należy pomalować Farbą Podkładową MAGNAT Style i odczekać aż wyschnie.
2. Przygotowanie tynku dekoracyjnego. Do sypkiego tynku należy dodalać wody w proporcjach: 0,4 l wody na 1 kg tynku. Całosć trzeba dokładnie wymieszać (mechanicznie), do uzyskania jednorodnej masy. Przygotowany w ten sposób tynk ozdobny pozostawiamy na ok. pół godziny w zamkniętym opakowaniu, po czym ponownie mieszamy.
3. Nakładanie tynku dekoracyjnego - pierwsza warstwa. Na zagruntowaną powierzchnię równomiernie nakładamy (na grubość ziarna) pierwszą warstwę Trawertynu. Używamy do tego pacy weneckiej. Nakładając tynk, jednocześnie wygładzamy go pacą. Pozostawiamy do wyschnięcia na min. 12 godz.
4. Po wyschnięciu tynku dekoracyjnego powierzchnię ściany zwilżamy wodą, używając do tego wałka.

6. Nanoszenie drugiej warswty tynku. Drugą warstwę Trawertynu nakłada się podobnie jak pierwszą. Kilka minut po nałożeniu drugiej warstwy należy delikatnie wygładzić powierzchnię. Jednocześnie formuje się nieregularne wzory, wydrapując je krawędzią pacy trzymaną po kątem 90°. Po wydrapaniu wzoru powierzchnię równomiernie wygładzamy pacą i pozostawiamy do wyschnięcia na min. 12 godzin.
7. Kolejny krok to nanoszenie bezbarwnego Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. Dekorację ścienną pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 4 godziny.

8. Barwienie tynku. Jeśli chcemy dekoracji ściennej nadać wybrany kolor, nakładamy dodatkowo Lakier Rustykalny MAGNAT Style, zabarwiony właściwym Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style. Lakier za każdym razem delikatnie wcieramy gąbką zgodnie z kierunkiem powstałych wżerów na ok. 0,5 m² powierzchni. Nadmiar lakieru usuwamy wilgotną (drugą) gąbką, uważając, aby nie pozostawić zacieków i równomiernie rozprowadzić kolor.

Pozostałe kursy:

Partnerzy

MAGNAT to marka oferująca wysokiej jakości PLAMOODPORNE, CERAMICZNE farby do wnętrz MAGNAT CERAMIC, systemy dekoracyjne MAGNAT Style oraz profesjonalne narzędzia malarskie MAGNAT ACCESSORIES.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej