Warszawa będzie miała nowy park. Park Linearny Suwak

2021-07-21 14:46 opracowanie Marta Balcerowska
Park Linearny Suwak
Autor: UMW Park Linearny Suwak - nowa przestrzeń dla mieszkańców Warszawy

Warszawa będzie miała do zaoferowania mieszkańcom nowy park pełen zieleni, z alejkami i ścieżką rowerową. Jeszcze w tym miesiącu ma być ogłoszony przetarg na projekt i budowę długo wyczekiwanego parku w Warszawie. A będzie to Park Linearny przy ul. Suwak na Służewcu.

Spis treści

  1. Gdzie dokładnie powstanie nowy park w Warszawie?
  2. Co będzie oferował nowy park?
  3. Kiedy powstanie park?

Gdzie dokładnie powstanie nowy park w Warszawie?

W park zamieni się obecnie zaniedbany teren między blokami, biurowcami, hotelem a linią kolejową przy ul. Suwak na warszawskim Służewcu. Warszawiacy będą mieli do rekreacji 20 tys. m² powierzchni.

Co będzie oferował nowy park?

Choć nie ma jeszcze oficjalnego projektu parku, są plany jego zagospodarowania. W nowym parku pojawią się alejki oraz ścieżka rowerowa. Połączy 3 dzielnice – Ursynów, Mokotów i Ochotę. Będzie zaczynała się przy ul. Suwak, w pobliżu stacji PKP Służewiec, a kończyła przy ul. Woronicza. Dla rowerzystów będą stojaki i wiaty. 

Ważnym elementem  terenu będzie zieleń. W planach jest posadzenie 50 drzew (w tym 25 owocowych). Na powierzchni 4200 m² posadzone zostaną  krzewy – derenie, forsycje, ligustry, irgi, hortensje, wiciokrzewy, jaśminowce, róże, lilaki i pęcherznice. A na 3000 m² byliny i trawy. W parku wysiana zostanie łąka kwietna, która będzie oazą dla zapylaczy – koszenie w tym miejscu zostanie ograniczone do niezbędnego minimum. 

Naturalne zagłębienia terenu zostaną zagospodarowane w formie ogrodów deszczowych, które obsadzone będą roślinnością dostosowaną do warunków okresowego zalewania. 

Kiedy powstanie park?

Według planu, przedstawionego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, w 2021 r. zostanie wykonany projekt parku, prace budowlane rozpoczną się w 2022 r., a zakończą latem 2023 r.

Inicjatywę stworzenia Parku Linearnego Suwak zgłosiło stowarzyszenie „Lepszy Służewiec”. Pomysł od początku wspierał Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Park budowany będzie w ramach zadania inwestycyjnego „Parki linearne”, na które Rada m.st. Warszawy przyznała 8 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej