Warszawa będzie miała nowy park. Jest wykonawca Parku Linearnego Suwak

2021-10-20 10:41
Park Linearny Suwak
Autor: UMW Park Linearny Suwak - nowa przestrzeń dla mieszkańców Warszawy

Nowy park pełen zieleni, z alejkami i ścieżką rowerową powstanie na Służewcu. Znane są już wyniki przetargu na projekt i budowę Parku Linearnego przy ul. Suwak. Kiedy będzie gotowy nowy warszawski park?

Spis treści

  1. Gdzie dokładnie powstanie nowy park w Warszawie?
  2. Co będzie oferował nowy park?
  3. Kto będzie odpowiedzialny za realizację projektu?
  4. Kiedy powstanie park?

Gdzie dokładnie powstanie nowy park w Warszawie?

W park zamieni się obecnie zaniedbany teren między blokami, biurowcami, hotelem a linią kolejową przy ul. Suwak na warszawskim Służewcu. Warszawiacy będą mieli do rekreacji 20 tys. m² powierzchni.

Co będzie oferował nowy park?

Choć nie ma jeszcze oficjalnego projektu parku, są plany jego zagospodarowania. W nowym parku pojawią się alejki oraz ścieżka rowerowa. Połączy 3 dzielnice – Ursynów, Mokotów i Ochotę. Będzie zaczynała się przy ul. Suwak, w pobliżu stacji PKP Służewiec, a kończyła przy ul. Woronicza. Dla rowerzystów będą stojaki i wiaty. 

Ważnym elementem  terenu będzie zieleń. W planach jest posadzenie 50 drzew (w tym 25 owocowych). Na powierzchni 4200 m² posadzone zostaną  krzewy – derenie, forsycje, ligustry, irgi, hortensje, wiciokrzewy, jaśminowce, róże, lilaki i pęcherznice. A na 3000 m² byliny i trawy. W parku wysiana zostanie łąka kwietna, która będzie oazą dla zapylaczy – koszenie w tym miejscu zostanie ograniczone do niezbędnego minimum. 

Naturalne zagłębienia terenu zostaną zagospodarowane w formie ogrodów deszczowych, które obsadzone będą roślinnością dostosowaną do warunków okresowego zalewania. 

Kto będzie odpowiedzialny za realizację projektu?

Za realizację projektu Parku Linearnego Suwak będzie odpowiadać firma Baobab Brandys sp. z o.o. Wykonawca stworzy park według formuły „zaprojektuj i wybuduj”, opracuje dokumentację projektową i wykona roboty budowlane.

Kiedy powstanie park?

Według planu, przedstawionego przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, w 2021 r. zostanie wykonany projekt parku, prace budowlane rozpoczną się w 2022 roku, a zakończą latem 2023.

Inicjatywę stworzenia Parku Linearnego Suwak zgłosiło stowarzyszenie „Lepszy Służewiec”. Pomysł od początku wspierał Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Park budowany będzie w ramach zadania inwestycyjnego „Parki linearne”, na które Rada m.st. Warszawy przyznała 8 mln zł. Koszt całej inwestycji ma wynieść prawie 6 mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej