TVP Warszawa. Wiemy kto wybuduje halę zdjęciową dla TVP Warszawa

2021-03-05 13:53
TVP Warszawa
Autor: Centrum Inforamcji TVP Nowa hala zdjęciowa TVP Warszawa

TVP Warszawa podała już wyniki ponownego przetargu, w którym udział wzięło dziewięć podmiotów. Przypomnijmy, że inwestor chce wybudować niezwykle nowoczesny obiekt, w którym zostaną zastosowane innowacyjne rozwiązania na skalę europejską. Zobaczcie wizualizacje i dowiedzcie się kto wybuduje gmach.

Spis treści

  1. Przetargi na rozbudowę TVP Warszawa
  2. Jaki ma być nowy budynek TVP Warszawa?
  3. TVP Warszawa - funkcje nowej hali zdjęciowej
  4. Kto wybuduje nową halę zdjęciową dla TVP Warszawa?

Przetargi na rozbudowę TVP Warszawa

Przypomnijmy, że pod koniec 2019 roku TVP Warszawa ogłosiła przetarg na projekt i budowę nowej hali zdjęciowej, która miałaby powstać tuż obok istniejącej siedziby telewizji publicznej przy ul. Woronicza 17. Założony budżet opiewał na ponad 107 mln zł. Tymczasem cztery firmy, które wzięły udział w przetargu zaproponowały dwukrotnie wyższe stawki - od 203 do 260 mln zł. Najtańszą ofertę złożyła Korporacja Budowlana Doraco z Gdańska, następnie Erbud, konsorcjum Aldesa Construcciones Polska z Warszawy, Aldesa Construcciones z Hiszpanii oraz Mirbud. Postanowiono unieważnić przetarg.

W 2020 roku TVP ogłosiła kolejne postępowanie przetargowe. Wzięło w nim udział dziewięć podmiotów. Najkorzystniejszą ofertę ponownie złożyła Korporacja Budowlana Doraco, która wyceniła swoje prace na 148 217 000 zł netto.

Jacek Kurski z żoną w ciąży w szpitalu na Wołoskiej

Jaki ma być nowy budynek TVP Warszawa?

Nowy budynek TVP Warszawa będzie miał pięć kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną. Jego powierzchnia wyniesie 21 tys. m². Na parterze obiektu powstanie strefa reprezentacyjna, dostępna głównie dla widzów, w tym strefa VIP. W części południowo-zachodniej budynku zaprojektowano infrastrukturę dojazdową do magazynów, garaży oraz parkingu podziemnego. Na wyższych kondygnacjach powstaną garderoby i biura oraz restauracja wraz z tarasem i zielonym dachem do nagrań plenerowych.

TVP Warszawa - funkcje nowej hali zdjęciowej

W nowej hali zdjęciowej będą się odbywały spektakle Teatru Telewizji, wydarzenia kulturalne i okolicznościowe, oprawy sportowe olimpiad, mistrzostwa świata, wieczory wyborcze, programy publicystyczne z udziałem publiczności, konferencje ramówkowe, programy talent show, wydarzenia muzyczne. Zamówienie jest realizowane w trybie przetargu nieograniczonego, powyżej progu unijnego, ponieważ szacunkowa wartość zamówienia wielokrotnie przekracza kwotę 5,548 mln euro. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przetarg został ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Kto wybuduje nową halę zdjęciową dla TVP Warszawa?

Najkorzystniejszą ofertę w drugim już przetargu złożyła Korporacja Budowlana Doraco. Tym samym została wybrana na generalnego wykonawcę inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej