TVP Warszawa. Oferty w przetargu znacznie przewyższają budżet na rozbudowę TVP Warszawa

TVP Warszawa
Autor: Centrum Inforamcji TVP Nowa hala zdjęciowa TVP Warszawa

TVP Warszawa zna już wyniki przetargu. Wszystkie oferty znacznie przekraczają budżet przeznaczony na rozbudowę TVP Warszawa. Chyba należy spodziewać się powtórnego przetargu? Przypomnijmy, że inwestor chce wybudować niezwykle nowoczesny obiekt, w którym zostaną zastosowane innowacyjne rozwiązania na skalę europejską.

Przetarg na rozbudowę TVP Warszawa

Przypomnijmy, że 16 października TVP Warszawa ogłosiła przetarg na projekt i budowę nowej hali zdjęciowej, która miałaby powstać tuż obok istniejącej siedziby telewizji publicznej przy ul. Woronicza 17. Założony budżet opiewał na ponad 107 mln zł. Tymczasem cztery firmy, które wzięły udział w przetargu zaproponowały dwukrotnie wyższe stawki - od 203 do 260 mln zł. Najtańszą ofertę złożyła Korporacja Budowlana DORACO z Gdańska, następnie Erbud, konsorcjum Aldesa Construcciones Polska z Warszawy, Aldesa Construcciones z Hiszpanii oraz Mirbud.

"Postanowiono o unieważnieniu przetargu" - pisze TVP w oświadczeniu. Póki co nie wiadomo kiedy TVP ogłosi kolejne postępowanie przetargowe.

Jaki ma być nowy budynek TVP Warszawa?

Nowy budynek TVP Warszawa będzie miał pięć kondygnacji naziemnych oraz jedną podziemną. Jego powierzchnia wyniesie 21 tys. m². Na parterze obiektu powstanie strefa reprezentacyjna, dostępna głównie dla widzów, w tym strefa VIP. W części południowo-zachodniej budynku zaprojektowano infrastrukturę dojazdową do magazynów, garaży oraz parkingu podziemnego. Na wyższych kondygnacjach powstaną garderoby i biura oraz restauracja wraz z tarasem i zielonym dachem do nagrań plenerowych.

TVP Warszawa - funkcje nowej hali zdjęciowej

W nowej hali zdjęciowej będą się odbywały spektakle Teatru Telewizji, wydarzenia kulturalne i okolicznościowe, oprawy sportowe olimpiad, mistrzostwa świata, wieczory wyborcze, programy publicystyczne z udziałem publiczności, konferencje ramówkowe, programy talent show, wydarzenia muzyczne.

Zamówienie jest realizowane w trybie przetargu nieograniczonego, powyżej progu unijnego, ponieważ szacunkowa wartość zamówienia wielokrotnie przekracza kwotę 5,548 mln euro. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przetarg został ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej