TVP3 Kielce. W 2020 ruszy budowa nowej siedziby TVP3 Kielce

2020-01-15 12:18 MS
TVP3 Kielce
Autor: TVP3 Kielce Poglądowa wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce

Nowa siedziba TVP3 Kielce ma powstać na działce, która jest własnością Telewizji Polskiej, przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 2. Nowoczesny budynek kieleckiego oddziału TVP 3 Kielce wg inwestora ma być gotowy za dwa, trzy lata. Budowa ma ruszyć w pierwszej połowie 2020 roku.

TVP3 Kielce
Autor: TVP3 Kielce Poglądowa wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce

Przetarg realizowany będzie w formule „zaprojektuj – zbuduj”, której założeniem jest stworzenie projektu, kosztorysu i wybudowanie budynku.

Budynek TVP3 Kielce - założenia inwestorskie

Budynek TVP3 Kielce wg założeń inwestora będzie miał 1600 m² powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje. Powstanie na działce o powierzchni 2281 m². Na parterze będą się znajdowały dwa studia - większe o powierzchni około 130 m² i mniejsze - 75 m². Na pierwszym piętrze zaplanowano pomieszczenia biurowe i techniczne, na drugim - newsroom i salę konferencyjną. Na dachu powstanie studio plenerowe, a obok budynku miejsca parkingowe.

TVP3 Kielce
Autor: TVP3 Kielce Poglądowa wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce

TVP3 Kielce - trochę historii

Pierwsza stała siedziba oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach mieściła się od 1993 roku do 2003 roku w Domu Rzemiosła w Kielcach. Od 2003 roku TVP wynajmuje pomieszczenia Kieleckiego Centrum Kultury. Obecna siedziba jest zbyt mała, co powoduje pewne ograniczenia techniczne. Nowy budynek ma ułatwić pracę, pozwolić na rozwój oddziału i rozbudowanie oferty.

Gdzie powstanie nowa siedziba TVP3 Kielce?

Nowa siedziba TVP 3 Kielce ma powstać przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach. Budynek wyrośnie pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury, a stadionem miejskim Suzuki Arena.

TVP3 Kielce
Autor: TVP
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej