TVP3 Kielce. W 2020 ruszy budowa nowej siedziby TVP3 Kielce. Wyniki przetargu

2020-10-21 12:31
TVP3 Kielce
Autor: TVP3 Kielce Poglądowa wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce

Nowa siedziba TVP3 Kielce ma powstać na działce, która jest własnością Telewizji Polskiej, przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 2. Nowoczesny budynek kieleckiego oddziału TVP 3 Kielce wg inwestora ma być gotowy za 2,5 roku. Budowa ma ruszyć jeszcze w 2020 roku.

Spis treści

  1. Jaki będzie budynek TVP3 Kielce?
  2. TVP3 Kielce - trochę historii
  3. Przetarg na budowę siedziby TVP3 Kielce
  4. Wyniki przetargu na budowę TVP3 Kielce
  5. Gdzie powstanie nowa siedziba TVP3 Kielce?
  6. Pozostałe inwestycje TVP
TVP3 Kielce
Autor: TVP3 Kielce Poglądowa wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce

Jaki będzie budynek TVP3 Kielce?

Budynek TVP3 Kielce wg założeń inwestora będzie miał 1600 m² powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje. Powstanie na działce o powierzchni 2281 m². Na parterze będą się znajdowały dwa studia - większe o powierzchni około 130 m² i mniejsze - 75 m². Na pierwszym piętrze zaplanowano pomieszczenia biurowe i techniczne, na drugim - newsroom i salę konferencyjną. Na dachu powstanie studio plenerowe, a obok budynku miejsca parkingowe.

TVP3 Kielce
Autor: TVP3 Kielce Poglądowa wizualizajca nowej siedziby TVP3 Kielce

TVP3 Kielce - trochę historii

Pierwsza stała siedziba oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach mieściła się od 1993 roku do 2003 roku w Domu Rzemiosła w Kielcach. Od 2003 roku TVP wynajmuje pomieszczenia Kieleckiego Centrum Kultury. Obecna siedziba jest zbyt mała, co powoduje pewne ograniczenia techniczne. Nowy budynek ma ułatwić pracę, pozwolić na rozwój oddziału i rozbudowanie oferty.

TVP3 Kielce
Autor: TVP

Przetarg na budowę siedziby TVP3 Kielce

Przypomnijmy, że Telewizja Polska ogłosiła przetarg na budowę nowej siedziby TVP3 Kielce oraz TVP3 Gorzów w październiku 2019. Niestety złożone oferty znacznie przewyższały budżet. W czerwcu 2020 ogłoszony został ponowny przetarg na wykonawcę siedzib TVP3 Kielce oraz TVP3 Gorzów. Wyniki ogłoszono w połowie października.

Wyniki przetargu na budowę TVP3 Kielce

TVP wybrało ofertę złożoną przez konsorcjum firm PBO Śląsk z siedzibą w Sosnowcu oraz WODPOL z siedzibą w Żywcu. Prace dotyczące budowy dwóch siedzib TVP zostały wycenione na 28,66 mln zł. Termin wykonania umowy wynosi dwa i pół roku.

Gdzie powstanie nowa siedziba TVP3 Kielce?

Nowa siedziba TVP 3 Kielce ma powstać przy ul. ks. Piotra Ściegiennego 2 w Kielcach. Budynek wyrośnie pomiędzy Wojewódzkim Domem Kultury, a stadionem miejskim Suzuki Arena.

Pozostałe inwestycje TVP

Kolejna inwestycja zaplanowana jest w Kielcach. Siedziba TVP3 Kielce ma być identyczna jak ta, która powstanie w Gorzowie Wielkopolskim. Nowy gmach w TVP3 Gorzów również ma być gotowy w przeciągu 2,5 roku.

Przypomnijmy, że 16 października 2019 TVP Warszawa ogłosiła przetarg na projekt i budowę nowej hali zdjęciowej, która miałaby powstać tuż obok istniejącej siedziby telewizji publicznej przy ul. Woronicza 17. Jednak oferty znacznie przewyższyły założony budżet.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej