TVP3 Gorzów Wielkopolski. Ruszyła budowa nowej siedziby oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim

2021-09-02 10:34
TVP3 Gorzów Wielkopolski
Autor: TVP3 Gorzów Wielkopolski Wizualizacja nowej siedziby TVP3 Gorzów Wielkopolski

TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie miała nową siedzibę. Wbicie symbolicznej pierwszej łopaty odbyło się w ostatnich dnia sierpnia. To znak, że budowa nowej siedziby oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim ruszyła. Koszt inwestycji to około 15 mln zł. Dowiedz się kto wybuduje nową siedzibę TVP3 Gorzów. W artykule informacje o pozostałych inwestycjach TVP.

Spis treści

  1. Jaki będzie nowy gmach TVP3 Gorzów?
  2. Przetarg na budowę siedziby TVP3 w Gorzowie Wielkopolskim
  3. Wyniki przetargu na budowę TVP3 Gorzów
  4. Kiedy koniec budowy TVP w Gorzowie Wielkopolskim?
  5. Pozostałe inwestycje TVP
  6. Gdzie powstanie siedziba TVP3 Gorzów?

Jaki będzie nowy gmach TVP3 Gorzów?

Nowy budynek TVP3 w Gorzowie Wielkopolskim ma mieć ok. 1,6 tys. m² powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje. Będą w nim dwa studia - o powierzchni 75 m² i 131 m². Pierwsze piętro nowej  siedziby TVP zostanie przeznaczone na pomieszczenia biurowe i techniczne, natomiast powyżej zaplanowano m.in. obszerny newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Dach obiektu ma być przystosowany do urządzenia studia plenerowego.

Aktualnie siedziba TVP3 Gorzów Wielkopolski mieści się w biurowcu Watral przy ul. Kombatantów 34, na ostatnim piętrze .

TVP3 Gorzów Wielkopolski
Autor: TVP3 Wizualizacja gmchu TVP3 Gorzów Wielkopolski

Przetarg na budowę siedziby TVP3 w Gorzowie Wielkopolskim

Przypomnijmy, że Telewizja Polska ogłosiła przetarg na budowę nowej siedziby TVP3 w październiku 2019. Niestety złożone oferty znacznie przewyższały budżet. W czerwcu 2020 ogłoszony został ponowny przetarg na wykonawcę siedziby TVP3 Gorzów oraz w TVP3 Kielce. Wyniki ogłoszono w połowie października.

Wyniki przetargu na budowę TVP3 Gorzów

TVP wybrało ofertę złożoną przez konsorcjum firm PBO Śląsk z siedzibą w Sosnowcu oraz WODPOL z siedzibą w Żywcu. Prace dotyczący budowy dwóch budynków TVP zostały wycenione na 28,66 mln zł. Termin wykonania umowy wynosi dwa i pół roku.

TVP3 Gorzów Wielkopolski
Autor: Wikipedia Biurowiec Watral w Gorzowie Wlkp, na którego ostatnim piętrze znajduje się siedziba TVP3 Gorzów

Kiedy koniec budowy TVP w Gorzowie Wielkopolskim?

Oddanie gmachu TVP do użytku planowane jest na maj 2023 roku.

Pozostałe inwestycje TVP

Kolejna inwestycja zaplanowana jest w Kielcach. Siedziba TVP3 Kielce ma być identyczna jak ta, która powstanie w Gorzowie Wielkopolskim. Nowy gmach w Kielcach również ma być gotowy w przeciągu 2,5 roku.

Przypomnijmy, że 16 października 2019 TVP Warszawa ogłosiła przetarg na projekt i budowę nowej hali zdjęciowej, która miałaby powstać tuż obok istniejącej siedziby telewizji publicznej przy ul. Woronicza 17. Jednak oferty znacznie przewyższyły założony budżet.

Gdzie powstanie siedziba TVP3 Gorzów?

Siedziba TVP w Gorzowie Wielkopolskim powstanie na działce przy ulicy Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej