TVP3 Gorzów Wielkopolski. Ruszyła budowa nowej siedziby oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim

2021-09-02 10:34
TVP3 Gorzów Wielkopolski
Autor: TVP3 Gorzów Wielkopolski Wizualizacja nowej siedziby TVP3 Gorzów Wielkopolski

TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie miała nową siedzibę. Wbicie symbolicznej pierwszej łopaty odbyło się w ostatnich dnia sierpnia. To znak, że budowa nowej siedziby oddziału TVP w Gorzowie Wielkopolskim ruszyła. Koszt inwestycji to około 15 mln zł. Dowiedz się kto wybuduje nową siedzibę TVP3 Gorzów. W artykule informacje o pozostałych inwestycjach TVP.

Spis treści

  1. Jaki będzie nowy gmach TVP3 Gorzów?
  2. Przetarg na budowę siedziby TVP3 w Gorzowie Wielkopolskim
  3. Wyniki przetargu na budowę TVP3 Gorzów
  4. Kiedy koniec budowy TVP w Gorzowie Wielkopolskim?
  5. Pozostałe inwestycje TVP
  6. Gdzie powstanie siedziba TVP3 Gorzów?

Jaki będzie nowy gmach TVP3 Gorzów?

Nowy budynek TVP3 w Gorzowie Wielkopolskim ma mieć ok. 1,6 tys. m² powierzchni użytkowej i trzy kondygnacje. Będą w nim dwa studia - o powierzchni 75 m² i 131 m². Pierwsze piętro nowej  siedziby TVP zostanie przeznaczone na pomieszczenia biurowe i techniczne, natomiast powyżej zaplanowano m.in. obszerny newsroom dla dziennikarzy, salę konferencyjną oraz inne pomieszczenia biurowe. Dach obiektu ma być przystosowany do urządzenia studia plenerowego.

Aktualnie siedziba TVP3 Gorzów Wielkopolski mieści się w biurowcu Watral przy ul. Kombatantów 34, na ostatnim piętrze .

TVP3 Gorzów Wielkopolski
Autor: TVP3 Wizualizacja gmchu TVP3 Gorzów Wielkopolski

Przetarg na budowę siedziby TVP3 w Gorzowie Wielkopolskim

Przypomnijmy, że Telewizja Polska ogłosiła przetarg na budowę nowej siedziby TVP3 w październiku 2019. Niestety złożone oferty znacznie przewyższały budżet. W czerwcu 2020 ogłoszony został ponowny przetarg na wykonawcę siedziby TVP3 Gorzów oraz w TVP3 Kielce. Wyniki ogłoszono w połowie października.

Wyniki przetargu na budowę TVP3 Gorzów

TVP wybrało ofertę złożoną przez konsorcjum firm PBO Śląsk z siedzibą w Sosnowcu oraz WODPOL z siedzibą w Żywcu. Prace dotyczący budowy dwóch budynków TVP zostały wycenione na 28,66 mln zł. Termin wykonania umowy wynosi dwa i pół roku.

TVP3 Gorzów Wielkopolski
Autor: Wikipedia Biurowiec Watral w Gorzowie Wlkp, na którego ostatnim piętrze znajduje się siedziba TVP3 Gorzów

Kiedy koniec budowy TVP w Gorzowie Wielkopolskim?

Oddanie gmachu TVP do użytku planowane jest na maj 2023 roku.

Pozostałe inwestycje TVP

Kolejna inwestycja zaplanowana jest w Kielcach. Siedziba TVP3 Kielce ma być identyczna jak ta, która powstanie w Gorzowie Wielkopolskim. Nowy gmach w Kielcach również ma być gotowy w przeciągu 2,5 roku.

Przypomnijmy, że 16 października 2019 TVP Warszawa ogłosiła przetarg na projekt i budowę nowej hali zdjęciowej, która miałaby powstać tuż obok istniejącej siedziby telewizji publicznej przy ul. Woronicza 17. Jednak oferty znacznie przewyższyły założony budżet.

Gdzie powstanie siedziba TVP3 Gorzów?

Siedziba TVP w Gorzowie Wielkopolskim powstanie na działce przy ulicy Piłsudskiego, między przychodnią lekarską i akademikiem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej