Biurowiec Craft w Katowicach. Nowa inwestycja Ghelamco

2020-11-19 15:41
Biurowiec Craft Ghelamco
Autor: Ghelamco Biurowiec Craft powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach

Ghelamco rozpoczyna budowę biurowca Craft w Katowicach. Budynek powstanie w biznesowej części miasta i będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Dowiedz się więcej o nowej inwestycji Ghelamco.

Spis treści

  1. Jaki będzie biurowiec Craft?
  2. Projekt biurowca Craft
  3. Kiedy będzie gotowy biurowiec Craft?
  4. Gdzie powstanie biurowiec Craft?

Jaki będzie biurowiec Craft?

W wieżowcu Craft powstanie 26 700 m² powierzchni biurowej. Budynek będzie miał 13 pięter i 55 m wysokości. Poniżej poziomu tereny powstanie dwukondygnacyjny parking podziemny, który pomieści 218 pojazdów. Dodatkowe 28 miejsc przewidziano na parkingu naziemnym. Ponadto w budynku znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także 60 miejsc dla rowerów wraz zapleczem dla rowerzystów – szatniami i prysznicami.

Katowice to miasto z niesamowitą energią i potencjałem. Cieszymy się, że nasz kolejny projekt powstanie właśnie tutaj. Zaoferujemy najemcom obiekt położony w niezwykle atrakcyjnym miejscu, wyróżniający się ciekawą architekturą i oferujący najwyższej klasy biura. W budynku pojawią się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne łącznie z SignalOS, budynkowym systemem operacyjnym opracowanym przez Ghelamco – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Projekt biurowca Craft

Projekt biurowca Craft powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora. Zgodnie z założeniami architektów obiekt zbudują trzy spiętrzone prostopadłościany. Dzięki temu powstanie miejsce na sześć tarasów, z których jeden znajdzie się na dachu. Elewacja budynku będzie wykończona elementami w odcieniu miedzi, które nadadzą mu industrialny charakter, nawiązujący do przemysłowego charakteru Katowic.

Dynamiczna bryła budynku o tarasowym układzie będzie stanowić kolejny charakterystyczny punkt na architektonicznej mapie Katowic i element urbanistycznej bramy wjazdowej do centrum miasta. Z kolei wielowarstwowa, wertykalna elewacja zapewni optymalne warunki nasłonecznienia i naświetlenia poszczególnych powierzchni biurowych, a jednocześnie poprzez swoją zmienność i atrakcyjność podkreśli formę i prestiż obiektu – mówi architekt Aleksander Czora z Pracowni Architektonicznej Czora & Czora, autor projektu Craft.

Kiedy będzie gotowy biurowiec Craft?

Biurowiec Craft ma być gotowy pod koniec 2022 roku.

Gdzie powstanie biurowiec Craft?

Biurowiec powstanie u zbiegu ulic Chorzowskiej i Ściegiennego, tuż obok centrum handlowego Silesia City Center.

Craft to nie pierwsza inwestycja Ghelamco w stolicy Górnego Śląska. W 2010 roku, przy skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej i Ściegiennego, belgijski deweloper oddał do użytku biurowiec Katowice Business Point. Poza tym firma większość swoich inwestycji prowadzi w Warszawie. Flagowe projekty to m.in. wieżowiec Warsaw Spire z placem Europejskim, połączony z metrem wielofunkcyjny kompleks wysokościowców The Warsaw HUB czy luksusowe apartamenty w zrewitalizowanych kamienicach Foksal 13/15.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej