Biurowiec Craft w Katowicach. Nowa inwestycja Ghelamco

Biurowiec Craft Ghelamco
Autor: Ghelamco Biurowiec Craft powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center w Katowicach

Ghelamco rozpoczyna budowę biurowca Craft w Katowicach. Budynek powstanie w biznesowej części miasta i będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Dowiedz się więcej o nowej inwestycji Ghelamco.

Spis treści

  1. Jaki będzie biurowiec Craft?
  2. Projekt biurowca Craft
  3. Kiedy będzie gotowy biurowiec Craft?
  4. Gdzie powstanie biurowiec Craft?

Jaki będzie biurowiec Craft?

W wieżowcu Craft powstanie 26 700 m² powierzchni biurowej. Budynek będzie miał 13 pięter i 55 m wysokości. Poniżej poziomu tereny powstanie dwukondygnacyjny parking podziemny, który pomieści 218 pojazdów. Dodatkowe 28 miejsc przewidziano na parkingu naziemnym. Ponadto w budynku znajdą się stacje do ładowania samochodów elektrycznych, a także 60 miejsc dla rowerów wraz zapleczem dla rowerzystów – szatniami i prysznicami.

Katowice to miasto z niesamowitą energią i potencjałem. Cieszymy się, że nasz kolejny projekt powstanie właśnie tutaj. Zaoferujemy najemcom obiekt położony w niezwykle atrakcyjnym miejscu, wyróżniający się ciekawą architekturą i oferujący najwyższej klasy biura. W budynku pojawią się najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne łącznie z SignalOS, budynkowym systemem operacyjnym opracowanym przez Ghelamco – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Projekt biurowca Craft

Projekt biurowca Craft powstał w katowickiej Pracowni Architektonicznej Czora & Czora. Zgodnie z założeniami architektów obiekt zbudują trzy spiętrzone prostopadłościany. Dzięki temu powstanie miejsce na sześć tarasów, z których jeden znajdzie się na dachu. Elewacja budynku będzie wykończona elementami w odcieniu miedzi, które nadadzą mu industrialny charakter, nawiązujący do przemysłowego charakteru Katowic.

Dynamiczna bryła budynku o tarasowym układzie będzie stanowić kolejny charakterystyczny punkt na architektonicznej mapie Katowic i element urbanistycznej bramy wjazdowej do centrum miasta. Z kolei wielowarstwowa, wertykalna elewacja zapewni optymalne warunki nasłonecznienia i naświetlenia poszczególnych powierzchni biurowych, a jednocześnie poprzez swoją zmienność i atrakcyjność podkreśli formę i prestiż obiektu – mówi architekt Aleksander Czora z Pracowni Architektonicznej Czora & Czora, autor projektu Craft.

Kiedy będzie gotowy biurowiec Craft?

Biurowiec Craft ma być gotowy pod koniec 2022 roku.

Gdzie powstanie biurowiec Craft?

Biurowiec powstanie u zbiegu ulic Chorzowskiej i Ściegiennego, tuż obok centrum handlowego Silesia City Center.

Craft to nie pierwsza inwestycja Ghelamco w stolicy Górnego Śląska. W 2010 roku, przy skrzyżowaniu ulicy Chorzowskiej i Ściegiennego, belgijski deweloper oddał do użytku biurowiec Katowice Business Point. Poza tym firma większość swoich inwestycji prowadzi w Warszawie. Flagowe projekty to m.in. wieżowiec Warsaw Spire z placem Europejskim, połączony z metrem wielofunkcyjny kompleks wysokościowców The Warsaw HUB czy luksusowe apartamenty w zrewitalizowanych kamienicach Foksal 13/15.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej