Katowice Business Point z certyfikatem BREEAM

2011-03-25 11:35
Katowice Business Point
Autor: Ghelamco Biurowiec Katowice Business Point został oddany do użytku w 2010 r.

Należący do Ghelamco biurowiec Katowice Business Point otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM. W 2010 r. certyfikatem zostały wyróżnione dwie inne inwestycje dewelopera - Trinity Park III i Crown Square.

W staraniach o uzyskanie certyfikatu pomagała Ghelamco firma konsultingowo-inżynierska Grontmij, która realizuje projekty w dziedzinie ochrony środowiska, budownictwa oraz infrastruktury. Asesor oceniał różne aspekty budynku: zrównoważone zarządzanie, jakość powietrza w budynku, zużycie energii i wody, niski poziom wytwarzanych odpadów, zastosowanie ekologicznych materiałów oraz zapewnienie dobrych warunków pracy.

Zobacz także: Certyfikat LEED Gold dla wieżowca Rondo ONZ

Łączna powierzchnia budynku Katowice Business Point wynosi 17 000 m2. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Silesia City Center. W biurowcu znajdują się podnoszone podłogi i podwieszane sufity, system centralnej wentylacji i nawilżania pomieszczeń oraz system centralnego zarządzania budynkiem - BMS. Elewacja budynku jest przeszklona, co zapewnia nieograniczony dostęp do światła i dodatkowo wzbogacona o elementy z naturalnego kamienia i stali.

Przeczytaj także: Warsaw Spire: nowy wieżowiec na mapie Warszawy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej