Katowice Business Point z certyfikatem BREEAM

2011-03-25 11:35
Katowice Business Point
Autor: Ghelamco Biurowiec Katowice Business Point został oddany do użytku w 2010 r.

Należący do Ghelamco biurowiec Katowice Business Point otrzymał ekologiczny certyfikat BREEAM. W 2010 r. certyfikatem zostały wyróżnione dwie inne inwestycje dewelopera - Trinity Park III i Crown Square.

W staraniach o uzyskanie certyfikatu pomagała Ghelamco firma konsultingowo-inżynierska Grontmij, która realizuje projekty w dziedzinie ochrony środowiska, budownictwa oraz infrastruktury. Asesor oceniał różne aspekty budynku: zrównoważone zarządzanie, jakość powietrza w budynku, zużycie energii i wody, niski poziom wytwarzanych odpadów, zastosowanie ekologicznych materiałów oraz zapewnienie dobrych warunków pracy.

Zobacz także: Certyfikat LEED Gold dla wieżowca Rondo ONZ

Łączna powierzchnia budynku Katowice Business Point wynosi 17 000 m2. Zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Silesia City Center. W biurowcu znajdują się podnoszone podłogi i podwieszane sufity, system centralnej wentylacji i nawilżania pomieszczeń oraz system centralnego zarządzania budynkiem - BMS. Elewacja budynku jest przeszklona, co zapewnia nieograniczony dostęp do światła i dodatkowo wzbogacona o elementy z naturalnego kamienia i stali.

Przeczytaj także: Warsaw Spire: nowy wieżowiec na mapie Warszawy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej