BUDMA 2015 – laureaci Złotych Medali MTP

2015-03-24 13:35
Złoty Medal MTP 2015
Autor: MTP

Za innowacyjność, wartości użytkowe i zaawansowaną technologię organizatorzy BUDMY przyznają Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na BUDMIE 2015 tym tytułem uhonorowano 28 produktów. 

Produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP
na  Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015

(alfabetycznie)

 • System mobilnych zadaszeń CORSO  firmy ALUKOV a.s., Republika Czeska (zgłaszenie: ALUTHERM) – pozwala na zadaszenie podczas niepogody lub pełne otwarcie na ogród.  w dni pogodne. System mobilnych zadaszeń przeznaczony jest na tarasy przydomowe, ale także jako zabudowa do kawiarni czy restauracji jako przedłużenie sezonu od wczesnej wiosny do jesieni.
 • System rynnowy z tworzywa sztucznego ProAqua Rynny Profesjonalistów firmy BUDMAT Sp. z o.o. – ułatwia montaż i zwiększa skuteczność odprowadzania wody z dachu. Szczelność połączeń zwiększają specjalnie  zaprojektowane uszczelki trójwargowe. System ProAqua jest produkowany w wielu kolorach, a produkowany jest wyłącznie z materiałów, które nadają się do recyklingu.
 • Drzwi tarasowe z profili PVC unoszono-przesuwne HST 85 mm Premium z Fabryki Okien i Drzwi MIROX Sp. z o.o., Poznań –  ich zaletami są modułowy charakter i  wymiary 5,80 x 2,30 m, dzięki czemu do pomieszczeń wpada dużo światła. Dodatkowo drzwi tarasowe mają  niskoprogową konstrukcję, co likwiduje ewentualne bariery komunikacyjne.
 • Okno do dachów płaskich DXW przystosowane do chodzenia po nim firmy Fakro – już sama nazwa tego okna wskazuje na zalety. To kolejna propozycja Fakro do dachów płaskich. Specjalna konstrukcja o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim – to świetne rozwiązanie dla ciekawych konstrukcji tarasowych i dachowych po których dodatkowo można się bezpiecznie przemieszczać.
 • Schody supertermoizolacyjne LWT firmy Fakro –  schody strychowe z wygodną, drewnianą drabinką. Polecane do montażu w pomieszczeniach charakteryzujących się dużą różnicą temperatur, jak na przykład pomiędzy ogrzewanym poddaszem, a nieużytkowym strychem.
 • System rynnowy bezokapowy firmy Galeco – ponieważ jest przeznaczony do montażu bez okapu, jego zaletą jest mi.in. możliwość montażu w ociepleniu budynku oraz szybki montaż i demontaż maskownicy umożliwiający dostęp do rynny.
 • Młot wyburzeniowy H90SG firmy Hitachi Koki Co. Ltd – urządzenie o duzej mocy wyburzeniowej, z drugiej strony ma dobry system ochrony antywibracyjnej operatora i co najważniejsze przy takich robotach – niski poziom hałasu.
 • System ArCADia BIM firmy ArcADiasoft (zgłoszenie: INTERSOFT., Łódź) – autorski system do tworzenia dokumentacji technicznej, która tworzy pełną   bazę informacji o budynku, od etapu projektowania, realizacji, z eksploatacją włącznie. 
 • Płyta fundamentowa FPL firmy IZODOM 2000 POLSKA – polecana w budowie domów energooszczędnych i pasywnych, charakteryzuje się bowiem   brakiem mostków termicznych, dobrą ochroną termiczną i przeciwwilgociową. Dodatkowo jest łatwa w wykonaniu i umożliwia uzyskanie dopłat w programie NFOŚiGW.
 • Drzwi stalowe KMT PLUS 75 passiv firmy KRAT-MET Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk – przeznaczone do domów pasywnych i energooszczędnych, o współczynniku UD= 0,75 Wm2 K.  
 • System uszlachetniania powierzchni HOT COATING 717 firmy KLEIBERIT/KLEBCHEMIE M.G. Becker &Co. – powierzchnia może być uszlachetniona w wersji na wysoki połysk i w pełnym macie. Powierzchnie są odporne na czynniki atmosferyczne oraz na ścieranie. 
 • Podest ruchomy przejezdny typu Alulift firmy Lockhard – to maszyna przeznaczona do przemieszczania osób na stanowiska znajdujące się na wysokości i wykonywanie prac z platformy. z platformy roboczej.
 • Kominek wentylacyjny VIRTUM® Ø 160 – ma zwiększoną średnicę wentylacyjną: 160 mm; pow. przekroju wentylacyjnego: 200 cm2 oraz konstrukcję, która efektywnie wykorzystuje energię wiatru w celu poprawy ciągu kominowego. 
 • Panele podłogowe firmy FALQUON GmbH (zgłoszenie: Planco s.c. Rzeszów – Styl)  – panele podłogowe mają wykończenie na wysoki połysk i utwardzane aluminiową wstawką zamiast fug.
 • Panel dachowy REGLE firmy PRUSZYŃSKI – jednomodułowy panel dachowy ma spełnić oczekiwania osób, które preferują budownictwo z bali lub w stylu zakopiańskim – panel przypomina gont drewniany. 
 • Kompozyt drewniany LVL firmy STEICO – drewnopochodny produkt konstrukcyjny do ścian, stropów i dachów. Ponadto według jurorów minimalizuje zużycie drewna i definiuje na nowo pojęcie efektywności, tworzy trwałe i niezwykle wytrzymałe konstrukcje.
 • Sika Unitherm Platinium firmy Sika – bezrozpuszczalnikowa, 2-składnikowa, powłoka ogniochronna na bazie żywicy epoksydowej do zabezpieczenia konstrukcji stalowych wewnątrz i na zewnątrz obiektu. Jej działanie polega na tym, że pod wpływem ognia tworzy warstwę izolującą przed wysoką temperaturą.
 • Okno inteligentne CAPITAL SMART z firmy STOLBUD WŁOSZCZOWA – jest tak wyposażone w technologie, że pozwala sterować funkcjami okna wykorzystując urządzenia elektroniczne jak: tablety, smartfony lu binne urządzenia z oprogramowaniem Android bądź pilotem, może być ponadto nowoczesną stacją metereologiczną.
 • Aluminiowy system rynnowy NIAGARA TYTANIUM SYSTEM firmy PRUSZYŃSKI – wykonany ze specjalnego stopu aluminium o przewidywanej trwałości ponad 100 lat, niezykle odporny na najtrudniejsze warunki atmosferyczne.
 • Hybrydowy wywietrznik zintegrowany MONSUN firmy UNIWERSAL – ich konstrukcja jest kombinacją wentylacji mechanicznej z wentylacją grawitacyjną. Specyficzny kształt jego kopuły sprawia, że struga powietrza wywiewanego mechanicznie przez wentylator omywa ekran wywietrzaka i zwiększa poziom wentylacji grawitacyjnej.
 • Rynienka odpływowa do kabin prysznicowych Wiper firmy ELITE WIPER – charakteryzują się niską wysokością zabudowy (64 mm od kołnierza), mają regulowaną wysokość ramki, a szerokość kratki wynosi tylko 34 mm.
 • System ściany TERMOton DIAMENT z Zakładu Ceramiki Budowlanej OWCZARY – to system energooszczędnej ściany ceramicznej, na który składają się: pustak TERMOton P+W 25 DIAMENT; zaprawa ciepłoochronna; ramka do zaprawy murarskiej TERMOton. Całość ma
  niski współczynnik przewodnictwa cieplnego, jest szybki w układaniu kolejnych warstw.
 • Pustak ceramiczny  TERMOton P+W 25 DIAMENT z Zakładu Ceramiki Budowlanej OWCZARY – wysoko drążony pustak ceramiczny o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie ʎ=0,170 W/mK, co jest wynikiem innowacyjnej mieszanki, z której wykonywane są pustaki.


  Produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP
  na Targach Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad
  WINDOOR TECH 2015

 • Okno PASSIV  LINE  PLUS z firmy ADAMS H. Pędzich – jego zaletą jest dobry bilans energetyczny, ma współczynnik przenikania ciepła Uw=0,7 W/m2K. Polecane również do domów pasywnych.
 • System profili energeto®8000 firmy ALUPLAST – zastapiono w nim wzmocnienia stalowe kompozytowymi z domieszką włókien szklanych, są produkowane
  technologią wklejania szyby we wrąb skrzydła, można jeszcze polepszać jego parametry poprzez wypełnianie niektórych komór pianą poliuretanową.
 •  SL4 FF firmy GRAF SYNERGY (zgloszenie: FIMTEC – POLSKA ) – robot do kształtowego łączenia profili PVC o dowolnych kształtach i różnych powierzchniach (folie, nakładki, forniry itp.)
 • Centrum obróbcze profili SBZ 151 firmy Elumatec Ag – maszyna do obróbki profili sterowana numerycznie. Może być wykorzystane do budowania ogrodów zimowych i konstrukcji fasadowych, przemysłowej obróbki detali typu solary i innych elementów konstrukcyjnych. Ma 20 różnych narzędzi wraz z 500-milimetrową tarczą piły.
 • 3-osiowe centrum obróbcze Phantomatic M3 z firmy EMMEGI GROUP (zgłoszenie: R & D TECH) – sterowane numerycznie centrum obróbcze do profili aluminiowych z automatycznym obrotem narzędzia w trzech stałych pozycjach.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej