ProAqua – system rynnowy PVC

2015-03-23 11:22
rynna
Autor: BUDMAT

ProAqua to najnowszy system rynnowy z PVC firmy BUDMAT. W systemie orynnowania zastosowano takie rozwiązania techniczne, które poprawiają jego trwałość, szczelność i skuteczność odprowadzenia wody z połaci dachu.

Materiał

System rynnowy ProAqua wykonany jest z wysokiej jakości mieszanek PVC oraz pigmentów. Do produkcji orynnowania wykorzystywano stabilizatory wapniowo-cynkowe (CaZn), które spełniają wytyczne REACH, obowiązujące dopiero w 2016 r.

Kształ rynien dachowych i rozwiąznania konstrukcyjne

Rynny zaprojektowane są w tradycyjnym, półokrągłym kształcie. Nowością są natomiast:

  • usztywnienie kapinosa rynny - zapewnia stabilność rynnom, zapobiega ich pofalowaniu,
  • dodatkowe usztywneinie wewnątrz wulstwy - zabezpiecza haki przed wypięciem,
  • specjalne połączenie z hakiem, które tworzy zamek zapobiegający wypięciu się rynny po zmontowaniu,
  • uszczelka trójwargowa - zwiększa szczelność połączeń elementów poziomych systemu rynnowego.

ProAqua jest kompletnym systemem rynnowym, w skład którego wchodzą również wszystkie niezbędne elementy montażowe. Orynnowanie dostępne jest w kolorach: ciemny brąz, jasny brąz, ceglasty, grafit antracytowy, czarny i biały. Wymiary systemu rynnowego: 125/90, 125/110, 150/110. Dostępne długości elementów: 3 i 4 mb. Gwarancja: 10 lat.

System rynnowy ProAqua został nagrodzony Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015.

orynnowanie pvc
Autor: BUDMAT Rynna systemu ProAqua wyposażona jest: w WATER STOPER - specjalnie zaprojektowane rozwiązanie minimalizujące możliwość przelewania się wody, wewnętrzne wygięcie wulstwy - zabezpieczające haki przed wypięciem oraz dodatkowe usztywnienie felca przeciwwodnego (kapinosa) - zapobiegające falowaniu rynny
WAŻNE!

Niezależnie od zastosowanego rozwiązania, bardzo ważne jest czyszczenie rynien, również nowych, przynajmniej dwa razy do roku!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej