System rynnowy BEZOKAPOWY z nowym łącznikiem doczołowym

2015-03-23 14:33
system rynnowy BEZOKAPOWY
Autor: Galeco System rynnowy BEZOKAPOWY zamontowany fachowo jest trwały i całkowicie szczelny

Firma Galeco opatentowała system rynnowy, który jest całkowicie niewidoczny. To system rynnowy BEZOKAPOWY. Aby zamontować to nowatorskie rozwiązanie, budynek musi jednak spełniać dwa warunki: ma być pozbawiony okapu, a montaż orynnowania można przeprowadzić wyłącznie na etapie budowy domu.

System rynnowy BEZOKAPOWY daje możliwość ukrycia orynnowania w elewacji budynku i jest ciekawą propozycją dla nowoczesnej i prostej w formie architektury. System rynnowy BEZOKAPOWY bazuje na stalowej rynnie o prostokątnym profilu szerokości 125 mm i rurze spustowej wykonanej z PVC-U o wymiarze 70 x 80 mm. Orynnowanie montowane jest w warstwie ocieplenia budynku. System rynnowy przewiduje możlwość dostępu do rynien i ewentualne ich wyczyszczenie, dzięki specjalnym maskownicom, które łatwo się demontuje. Rynny dachowe są wydajne, a cały system 100% szczelny.

System rynnowy BEZOKAPOWY z nowym łącznikiem doczołowym

Łącznik doczołowy to najnowsze rozwiązanie techniczne w orynnowaniu BEZOKAPOWYM. Ponieważ rynny dostępne w tym systemie mogą mieć długość do 4 m, poszczególne ich odcinki łączono poprzez spawanie lub klejenie. Taki sposób łączenia rynien był dla inwestorów i architektów niewystarczający z obawy przed rozszczelnieniem rynien. Wprowadzenie łącznika doczołowego (dylatacyjnego) w pełni rozwiązuje ten problem. Łącznik rynnowy ze wzmocnionej stali wyposażony jest w uszczelkę. Specjalne listki montażowe ułatwiają montaż rynny w haku, działając na zasadzie dźwigni. Rynna prostokątna szczelnie przywiera do uszczelki łącznika. Dodatkowym zabezpieczeniem szczelności systemu jest montaż pasa podrynnowego w postaci obróbki blacharskiej zakładanej bezpośrednio pod rynnę. Jeśli pojawi się nieszczelność, wówczas woda lub skropliny odprowadzane są poza warstwę ocieplenia. Podklejenie dodatkowej uszczelki w mufie, gdzie łączą się dwie rury spustowe, zapewnia 100% szczelności. Fakt ten potwierdziły testy szczelności wykonywane przez  Instytut Techniki Budowlanej. Aby system był niezawodny, pion spustowy nie może wychodzić na zewnątrz budynku przy gruncie. Najlepiej, jeśli zostanie on odprowadzony do studzienki gdzieś na terenie inwestycji. Na sam koniec zaleca się zastosowanie kabli grzewczych do rynny i rury spustowej.

System rynnowy BEZOKAPOWY Galeco wyróżniono Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015.

łacznik doczołowy
Autor: Galeco Nowość - łącznik doczołowy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej