Hybrydowy wywietrznik zintegrowany MONSUN

2015-03-24 12:45
wywietrznik dachowy
Autor: Uniwersal

Wywietrzniki zintegrowane Monsun to konstrukcja kombinowana, polegająca na połączeniu wentylacji mechanicznej z wentylacja grawitacyjną

Wewnątrz wywietrznika MONSUN wykonanego z kompozytu poliestrowo-szklanego jest zamontowany wentylator, który przy pomocy kanału zakończonego kołnierzem montażowym możne być dołączony do sieci odciągów wentylacji mechanicznej, czy do okapu odciągu miejscowego. Konstrukcja pozwala przy jednym otworze w dachu zapewnić wentylację grawitacyjną podczas postoju wentylatora. 

Wentylator dodatkowo zabezpiecza przed przedostawaniem się do środka pomieszczenia wody opadowej. Dzięki specjalnemu ukształtowaniu kopuły, struga powietrza wywiewanego mechanicznie przez wentylator omywa ekran wywietrznika wydatnie zwiększając poziom wentylacji grawitacyjnej - wydajność w niektórych przypadkach rośnie do 20%.

Wywietrznik MONSUN sprawdzi się w pomieszczeniach z dużymi zyskami ciepła i wilgoci, pomieszczeniach, w których powinna być zachowana ciągła wentylacja naturalna, np. pomieszczenia z występującym okresowo zanieczyszczeniem, magazyny podczas pracy wózków widłowych spalinowych, zajezdnie autobusowe itp. Wywietrznik może być stosowany także w budownictwie wielorodzinnym na zbiorczych kanałach wentylacyjnych.

Wywietrznik zintegrowany MONSUN wyróżniono Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015.

wentylator dachowy uniwersal
Autor: Uniwersal
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej