Powłoka ogniochronna Sika® Unitherm® Platinium

2015-03-24 12:14
powloka ogniochronna sika
Autor: Sika Poland

Pod wpływem działania ognia Sika® Unitherm® Platinium tworzy warstwę izolującą przed wysoką temperaturą, podnosząc odporność ogniową zabezpieczanej konstrukcji stalowej.

Sika® Unitherm® Platinum jest bezrozpuszczalnikową, dwuskładnikową, pęczniejącą powłoką ogniochronną na bazie modyfikowanej żywicy epoksydowej do zabezpieczenia konstrukcji stalowych wewnątrz i na zewnątrz, która zapewnia wysoką trwałość w połączeniu z ochroną antykorozyjną (wg ISO 12944, klasa 5‐I oraz 5‐M) oraz ogniochronnością (do R120). Szybkoschnąca, nie wymaga wzmocnienia.

Sika® Unitherm® Platinum przeznaczona jest przede wszystkim do aplikacji w wytwórniach konstrukcji na stal konstrukcyjną , stosowaną w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Materiał nie wymaga dodatkowych warstw doszczelniających lub wierzchnich poza przypadkami wymagań uzyskania danego efektu kolorystycznego. Nie wymaga gruntowania. Nie podnosi wartości obciążenia statycznego.

Sika® Unitherm® Platinum wyróżniono Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej