Powłoka ogniochronna Sika® Unitherm® Platinium

2015-03-24 12:14
powloka ogniochronna sika
Autor: Sika Poland

Pod wpływem działania ognia Sika® Unitherm® Platinium tworzy warstwę izolującą przed wysoką temperaturą, podnosząc odporność ogniową zabezpieczanej konstrukcji stalowej.

Sika® Unitherm® Platinum jest bezrozpuszczalnikową, dwuskładnikową, pęczniejącą powłoką ogniochronną na bazie modyfikowanej żywicy epoksydowej do zabezpieczenia konstrukcji stalowych wewnątrz i na zewnątrz, która zapewnia wysoką trwałość w połączeniu z ochroną antykorozyjną (wg ISO 12944, klasa 5‐I oraz 5‐M) oraz ogniochronnością (do R120). Szybkoschnąca, nie wymaga wzmocnienia.

Sika® Unitherm® Platinum przeznaczona jest przede wszystkim do aplikacji w wytwórniach konstrukcji na stal konstrukcyjną , stosowaną w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Materiał nie wymaga dodatkowych warstw doszczelniających lub wierzchnich poza przypadkami wymagań uzyskania danego efektu kolorystycznego. Nie wymaga gruntowania. Nie podnosi wartości obciążenia statycznego.

Sika® Unitherm® Platinum wyróżniono Złotym Medalem MTP na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2015.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej