Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Przystań miejska w Bydgoszczy. ZDJĘCIA

Tagi:
APA ROKICCY
,
inwestycje Bydgoszcz
,
przystań miejska bydgoszcz
,
rewitalizacja Wyspy Młyńskiej

Budowa przystani miejskiej to kolejny etap rewitalizacji Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. Wraz z otwartym na wodę placem, drewnianym pomostem i bulwarem przystań miejska tworzy atrakcyjną przestrzeń publiczną w centrum miasta.

Rewitalizacja Wyspy Młyńskiej, w samym sercu Bydgoszczy, trwa sukcesywnie od 2006 roku. W części zabytkowych budynków umieszczono muzea, przestrzeń uporządkowano i wzbogacono o funkcje rekreacyjne: łąkę, plac zabaw, amfiteatr. Odtworzono kanał Międzywodzia, a trzy kładki połączyły wyspę z siecią nadrzecznych bulwarów spacerowych. Kolejnym etapem inwestycji w Bydgoszczy stała się nowa marina – Przystań Miejska Bydgoszcz. Budynek, którego autorami są architekci z warszawskiej grupy APA Rokiccy, mimo iż jeszcze nie w pełni wykończony, w grudniu ubiegłego roku zdobył II miejsce w plebiscycie internautów na Ulubieńca Polski organizowanym w ramach konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty powstałe w latach 2000-2012.

 

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: