Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Małopolski Ogród Sztuki, Kraków. ZDJĘCIA

Tagi:
centrum kultury kraków
,
inwestycje Kraków
,
Krzysztof Ingarden
,
Małopolski Ogród Sztuki

Małopolski Ogród Sztuki, czyli multimedialne centrum kultury w Krakowie ma aspirację na stałe zapisać się na kulturalnej mapie Krakowa. Nowy obiekt Centrum Kultury w Krakowie wpisuje się w historyczną zabudowę jednocześnie otwierając się na nowe.

Inicjatorem realizacji Małopolskiego Ogrodu Sztuki jest dyrektor Teatru im. J. Słowackiego Krzysztof Orzechowski, który już od 1999 roku zabiegał o uregulowanie sytuacji prawnej XIX-wiecznej ujeżdżalni między ul. Rajską i Szujskiego. Konkurs na przebudowę obiektu ogłoszono w lutym 2005 roku. Zwycięska koncepcja biura Ingarden i Ewý zakładała m.in. połączenie budynku z biblioteką podziemnym pasażem z galeriami.

Nowy obiekt Centrum Kultury w Krakowie zarówno skalą, jak i geometrią oraz podziałami idealnie wpisuje się w istniejącą zabudowę, w której dominują kamienice z przełomu xix i XX wieku, zachowuje jednak przy tym oryginalny, autorski wyraz.

Wnętrze Małopolskiego Ogrodu Sztuki, podobnie jak większości budynków projektowanych przez zespół Ingarden & Ewý, poprzez szklane ściany otwiera się na otoczenie. To co widzimy ze środka nie jest jednak pocztówkowo skadrowaną panoramą miasta. Małopolski Ogród Sztuki był przede wszystkim miejscem dla ludzi młodych, którzy uznaliby je za swoje, ale też dla osób starszych, kulturowo wykluczonych, by był miejscem „bez barier” dla niepełnosprawnych, przyjaznym dla każdego, kto chce i potrafi komunikować się ze współczesnością.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: