Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Heydar Aliyev Centre. Centrum kultury w Azerbejdżanie projektu Zahy Hadid

Tagi:
architektura świata
,
Heydar Aliyev Centre
,
projekty Zahy Hadid
,
Zaha Hadid

W Baku, stolicy Azerbejdżanu, powstało nowoczesne centrum kultury Heydar Aliyev Centre. To kolejny ciekawy projekt przygotowany przez architektów z pracowni Zahy Hadid.

Wyjątkowa jest bryła budynku. Heydar Aliyev Centre to ogromny obiekt o "pofałdowanych" kształtach. Wszystko utrzymane jest w jasnych barwach, na fasadzie budynku i w jego wnętrzach króluje biel. Brakuje tradycyjnych okien, zastąpiły je wielkie przeszklenia w czołowej części gmachu. Heydar Aliyev Centre uważane jest za symbol nowoczesnego Baku. Obiekt ma spełniać funkcję kulturalnego centrum miasta. W budynku znajdują się muzeum, biblioteka i centrum konferencyjne.


Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: