Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje publiczne

Biblioteka Akademicka, Katowice. ZDJĘCIA

Tagi:
biblioteka katowice
,
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka
,
CINiBA
,
hs99
,
Mostostal Warszawa

Biblioteka w Katowicach, czyli Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA) to połączenie tradycyjnej funkcji biblioteki z nowoczesną ideą biblioteki cyfrowej. Nowoczesna forma CINiBA natomiast idealnie wpisała się w tradycyjną miejską zabudowę.

Charakterystycznym elementem nowoczesnej bryły CINiBA jest ruda elewacja z piaskowca. Kolor elewacji nawiązuje do historycznej zabudowy Śląska. Projekt powstał w pracowni HS99. Inwestycję zrealizowało konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras. Obiekt został oddany do użytku w 2011 roku. Budowa trwała 2 lata i kosztowała 79 mln złotych, z czego prawie 53 miliony to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Powierzchnia uzytkowa CINiBA wynosi 13 260 m2, budynek ma 7 kondygnacji. Na elewacji z piaskowca architekci z HS99 zaprojektowali 4004 okna.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: