Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Proekologiczny biurowiec w Redzie. Projekt Schleifer & Milczanowski Architekci

Tagi:
biurowce proekologiczne
,
inwestycje proekologiczne
,
nowe inwestycje w Redzie
,
nowy biurowiec w Redzie
,
Reda
,
Schleifer & Milczanowski Architekci

Pracownia architektoniczna Schleifer & Milczanowski Architekci opracowała projekt koncepcyjny budynku biurowo-usługowego, który powstanie w Redzie, przy ulicy Wejherowskiej 17. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka M&PR z Gdańska. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w pierwszym kwartale 2012 r., zaś jej zakończenie w I kwartale 2013 r.

Na parterze budynku zlokalizowana będzie część usługowa, pozostałe trzy kondygnacje nadziemne zaprojektowano pod funkcje biurowe. W kondygnacji podziemnej znajdzie się hala parkingowa na 76 miejsc postojowych. Pozostałe miejsca parkingowe zaplanowano na terenie wokół budynku.

Budynek stanie równolegle do ulicy Wejherowskiej z wjazdem i wyjazdem z kierunku Wejherowo – Reda. Wejście główne budynku zaprojektowano na środku obiektu. Do części biurowych prowadzić będzie hol wejściowy z centralnie umieszczonymi windami szybkobieżnymi. Komunikacja wewnętrzna zostanie zminimalizowana i zaprojektowana w sposób umożliwiający swobodny podział kondygnacji biurowych na 2,4 i więcej osobnych modułow do wynajmu.

Fot.: Schleifer & Milczanowski Architekci s.c.

Fasady budynku zostaną wykonane w konstrukcji aluminiowej słupowo-ryglowej, oszklone szkłem zespolonym o podwyższonych parametrach, izolacyjności termicznej i akustycznej. Fasady dobrano jako element wspomagający właściwą gospodarkę energetyczną budynku. Elewacje biurowca wykonane zostaną z płyt włókno-cementowych i szkła fasadowego, które na elewacji wschodniej i zachodniej chronione będą żaluzjami zewnętrznymi z możliwością ich automatycznego sterowania.

W budynku zaprojektowano również wiele rozwiazań proekologicznych. Zakłada się wyposażenie budynku w następujące systemy instalacyjne:

 •  instalacje elektryczne
 •  instalacje elektryczne niskoprądowe
 •  instalacje wodno-kanalizacyjne
 •  instalacje wodne przeciwpożarowe
 •  instalacje ogrzewania, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji
 •  instalacje wentylacji oddymiającej oddymiania
 •  system BMS (opcjonalnie)
 •  system SAP
 •  system kontroli dostępu i czasu pracy, połączony z monitoringiem (opcjonalnie)
Fot.: Schleifer & Milczanowski Architekci s.c.
Fot.: Schleifer & Milczanowski Architekci s.c.

W projektowanym obiekcie zastosowane zostaną nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania, mające na celu podniesienie wydajności instalacji oraz zmniejszenie ich energochłonności. Budynek wyposażony w zaawansowane technologicznie, proekologiczne systemy wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania ma się stać modelowym przykładem ograniczania kosztów eksploatacyjnych i wykorzystania naturalnych metod wspomagania wydajności instalacji.

Wyposażenie budynku w system BMS sterujący oświetleniem w oparciu o czujki ruchu (automatyczne wyłączanie światła w pomieszczeniach po opuszczeniu ich przez użytkowników) i zamiana tradycyjnych źrodeł światła na oprawy typu LED pozwoli na zmniejszenie kosztow energii elektrycznej niezbędnej do oświetlenia zarówno pomieszczeń biurowych jak i ciągów komunikacji ogólnej.

Ogrzewanie oraz klimatyzacja pomieszczeń biurowych realizowane będą poprzez zastosowanie stropów chłodząco-grzewczych, co w porównaniu z systemami konwencjonalnymi poprawia komfort cieplny użytkownikow, ogranicza hałas emitowany przez urządzenia klimatyzacyjne i radykalnie zmniejsza koszty zużycia energii (szacunkowo o około 50-60%). Instalacja ogrzewania i klimatyzacji będzie zasilana z pomp ciepła, opartych na wysokowydajnych sondach głębinowych lub (w wersji bardziej ekonomicznej) sondach powietrznych.

Czytaj dalej:
 • 1
 • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Grupa ZPR Media:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: