Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Czterogwiazdkowy Hotel Poziom 511 - GALERIA

Tagi:
Awbud Design & Build
,
galeria
,
GRUPA PLUS
,
hotel czterogwiazdkowy
,
Hotel Poziom 511
,
pdv architekci

Czterogwiazdkowy Hotel Poziom 511 to obiekt zlokalizowany w atrakcyjnym regionie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W pobliżu znajduje się renesansowy zamek Ogrodzieniec objęty ochroną konserwatorską. Hotel zawdzięcza swoją nazwę rzędnej posadowienia - dokładnie 511 metrów nad poziomem morza.

Hotel Poziom 511 składa się dwóch obiektów. Przebudowywanego schroniska turystycznego z  22 pokojami, barem, restauracją i pokojem śniadaniowym oraz z nowego skrzydła mieszczącego pokoje hotelowe, basen, spa i sale konferencyjne. Architektami, którzy przeprojektowali stare skrzydło hotelu, są Marcin Ciszewski i Rafał Ciszewski. Za projekt nowej części hotelu odpowiada pracownia pdv architekci oraz Grupa Plus Architecture Studio. Ostatnia z pracowni zaprojektowała również wnętrza. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Awbud Design & Build.

W budynku zastosowano interesujące rozwiązania architektoniczne, które stwarzają szerokie możliwości widokowe. Zaprojektowano m. in. szklaną ścianę hali doświetlającej basen oraz  pełne przeszklenia w holu głównym. Oprócz tego, projektanci zastosowali nadwieszenie połaci dachowych nad wejściem do hotelu, natomiast w konstrukcji dwuspadowego dachu uniknęli ciągów poprzecznych - co również przyczynia się do lepszej widoczności. Dach pokryty został grafitowymi płytkami włókno-cementowymi.

Galeria
Pokaz slajdów:

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: