Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Najnowsze kontrakty

Nowa sala koncertowa NOSPR w Katowicach. Generalny wykonawca wybrany

Tagi:
generalny wykonawca
,
NOSPR
,
roboty budowlane
,
sala koncertowa
,
Warbud

Nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach, to projekt nad którym prace trwają od 2010 roku. Władze miasta podpisały kontrakt na budowę obiektu. Generalny wykonawca to konsorcjum, którego liderem jest Warbud. Inwestycja o wartości ponad 230 mln złotych, zostanie wybudowana do października 2013 roku.

Od ponad dwóch lat trwają prace na realizacją prestiżowej dla Katowic i regionu inwestycji - nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR). Projekt wszedł w kluczową fazę - Miasto podpisało 13 lutego, umowę o roboty budowlane z wykonawcą.

Przeczytaj również: Hala sportowa w Krakowie. Awbud ma zlecenie na roboty budowlane

Generalny wykonawca to konsorcjum w składzie - Warbud SA oraz partnerzy - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD"- Przemysłówka i LTT. Kontrakt podpisał Piotr Uszok, prezydent Katowic, przy udziale Elżbiety Bińkowskiej - Minister Rozwoju Regionlanego. Warbud reprezentowali członkowie zarządu: Grzegorz Chudzik i wojciech Gerber Budowa ruszy pełną parą już w październiku. Wartość prac szacowana jest na 234 mln złotych. Roboty budowalane mają zakończyć się na początku 2013 roku.

Sala koncertowa projektu Tomasza Koniora

Nowa siedziba NOSPR to unikatowa sala koncertowa, zaprojektowana przez Tomasza Koniora ( architekt z pracowni Konior Studio). Na potrzeby katowickiej inwestycji został stworzony pierwszy w kraju precyzyjny model fizyczny sali, w skali 1:0, który posłużył do laboratoryjnego sprawdzenia akustyski wnętrza. Siedzibę NOSPR będą tworzyły trzy budynki, które kształtem będą przypominać stos partytur. Sala koncertowa wykonana będzie z drewna brzozowego, z estradą o powierzchni 250 m². Budynek wyposażony zostanie w wielosegmentowy, ruchomy plafon nad sceną i ruchome wrota do tzw. komór wybrzmiewania. Koncepcja obiektu opiera się o strukturę zewnętrzną trzypiętrowej ramy. Sala koncertowa zostanie połączona z zewnątrzną ramą szklanym dachem.
Takie rozwiązanie zapewni naturalne oświetlenie wnętrza. Dzięki współpracy Tomasza Koniora ze słynną japońską firmą Nagata Acoustic, która odpowiadała z akustykę takich obiektów, jak: Walt Disney Hall w Los Angeles, czy nowa filharmonia w Paryżu, śląska sala koncertowa będzie obiektem o najlepszej akustyce w Polsce.

Galeria
Pokaz slajdów:

Unikatowa sala koncertowa ze śląskim akcentem

Gmach z zewnątrz będzie nawiązywał do śląskiej architektury. Elewacja budynku zostanie pokryta cegłą, a wzorem Nikiszowca - zabytkowego osiedla robotniczego w Katowicach - wnęki okienne zostaną wyłożone czerwonym klinkierem. Dodatkowo, przed gmachem zostanie wybudowany plac z fontanną. Do budynku będzie przylegał dwuhektarowy park. Gmach orkiestry zostanie połączony kładką z Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Nowa siedziba jest realizowana w ramach rewitalizacji terenów dawnej kopalnii KWK "Katowice", obok hali Spodka.

Nazwa: siedziba NOSPR
Lokalizacja: zbieg ul. Roździeńskiego i Olimpijskiej, Katowice, (woj. śląskie)
Realizacja: 2012-2013
Stan inwestycji: planowana

Inwestor: Urząd Miasta w Katowicach
Projekt architektoniczny: Tomasz Konior/Konior Studio
Generalny wykonawca: konsorcjum: Warbud SA (lider), Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD"- Przemysłówka, LTT (partnerzy)
pow.całkowita [m2]: 35 059 50 tys.
pow. użytkowa [m2]: 25 782 21 tys.
kubatura [m3]: 181 610 05 tys.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: