Hala sportowa w Krakowie. Awbud ma zlecenie na roboty budowlane

2012-02-13 11:03
Hala sportowa w Krakowie
Autor: www.bip.krakow.pl Hala sportowa w Krakowie - wizualizacja

Od maja 2011 roku, Mostostal Warszawa buduje halę sportowo-widowiskową w Krakowie. W ramach realizacji generalny wykonawca, podpisał umowę o roboty budowlane z firmą Awbud na kwotę ponad 40 mln złotych. Hala sportowa ma zostać oddana do użytku w trzecim kwartale 2013 roku.

Budowana od 30 maja 2011 roku, hala sportowa na krakowskich Czyżynach, to inwestycja o olbrzymim znaczeniu dla miasta. Generalny wykonawca - Mostostal Warszawa zlecił spółce Awbud wykonanie żelbetowej konstrukcji hali głównej obiektu, która zostanie wybudowana u zbiegu Al. Pokoju, a ul. Stanisława Lema w Krakowie. Umowa o roboty budowlane pomiędzy stronami została podpisana 8 lutego. Wartość kontraktu opiewa na 41 mln 158 tys. złotych netto.

Przeczytaj również: Hala sportowa w Toruniu: trwają roboty budowlane. Zobacz zdjęcia

Hala sportowa - kilka słów o budowie

Hala sportowa, to inwestycja, którą miasto planowało kilka lat. Zanim ruszyła budowa, Inwestor - Agencja Rozwoju Miasta, od początku realizacji, borykała się z problemami. Pierwszy projekt budowlany, który miał zostać zrealizowany kilka lat temu, został wycofany, w związku z czym miasto było zmuszone zlecić opracowanie nowego. Kiedy druga koncepcja był gotowa, pojawił się problem z finansowaniem inwestycji, znalezieniem wykonawcy oraz wybraniem przyszłego zarządcy Hali. Obecnie wygląda na to, że projekt uda się ukończyć zgodnie z harmongramem i w trzecim kwartale 2013 roku, w pobliżu Parku Lotników stanie charakterystyczna bryła hali w kształcie UFO.

Hala widowisko - sportowa

Nowo budowana hala sportowa na krakowskich Czyżynach, to obiekt który będzie spełniał najwyższe wymagania organizacyjne i techniczne, odpowiadający międzynarodowym standardom federacji sportowych. Docelowo na terenie obiektu będą odbywały się międzynarodowe zawody sportowe, koncerty oraz wydarzenia o charakterze wystawienniczym. Obiekt przystosowany będzie do 18 dyscyplin, m.in. hokeja i jazdy figurowej na lodzie, lekkiej atletyki, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu oraz tenisa, szermierki, boksu, gimnastyki artystycznej.
Hala sportowa będzie spełniała wymagania odpowiednich związków i federacji sportowych dla imprez o randze międzynarodowej. Ponadto, budynek ma być przystosowany do funkcji wystawienniczych, ekspozycyjnych i estradowych. Oprócz hali głównej, inwestycja będzie dysponowała halą treningową z zapleczem i widownią na 300 osób. Sektor dla VIP-ów będzie miał 580 miejsc siedzących oraz 30 wynajmowanych Sky-boxów na 10 osób każdy. Zespół sektora VIP będzie miał niezależny podjazd komunikacyjny, parking, niezależną komunikację pionową i poziomą wewnątrz hali, zaplecze recepcyjne, sale konferencyjną z przystosowaniem do relacji radiowych i TV, małe sale konferencyjne, restauracje i drink bar. Kopuła hali głównej będzie pokryta przestrzennymi ekranami video, opartymi na technologii LED. Monitory będa służyły do tworzenia efektów wizualnych. Wartość inwestycji to 363 mln złotych.

Ty obiektu: hala widowiskowo-sportowa
Lokalizacja: Kraków, zbieg Al. Pokoju i ul. Stanisława Lema (Park Lotników Polskich), (woj. małopolskie)
Wielkość widowni: 15328 miejsc, 18 tys. miejsc (dla koncertów)
Realizacja: 2011-2013
Stan inwestycji: w trakcie realizacji

Inwestor: Agencja Rozwoju Miasta
Projekt architektoniczny: konsorcjum: Perbo Projekt, Modern Construction Systems
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA
pow.całkowita [m2]: 96815
kubatura [m3]: 614511.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej