Hala sportowa w Krakowie. Awbud ma zlecenie na roboty budowlane

2012-02-13 11:03
Hala sportowa w Krakowie
Autor: www.bip.krakow.pl Hala sportowa w Krakowie - wizualizacja

Od maja 2011 roku, Mostostal Warszawa buduje halę sportowo-widowiskową w Krakowie. W ramach realizacji generalny wykonawca, podpisał umowę o roboty budowlane z firmą Awbud na kwotę ponad 40 mln złotych. Hala sportowa ma zostać oddana do użytku w trzecim kwartale 2013 roku.

Budowana od 30 maja 2011 roku, hala sportowa na krakowskich Czyżynach, to inwestycja o olbrzymim znaczeniu dla miasta. Generalny wykonawca - Mostostal Warszawa zlecił spółce Awbud wykonanie żelbetowej konstrukcji hali głównej obiektu, która zostanie wybudowana u zbiegu Al. Pokoju, a ul. Stanisława Lema w Krakowie. Umowa o roboty budowlane pomiędzy stronami została podpisana 8 lutego. Wartość kontraktu opiewa na 41 mln 158 tys. złotych netto.

Przeczytaj również: Hala sportowa w Toruniu: trwają roboty budowlane. Zobacz zdjęcia

Hala sportowa - kilka słów o budowie

Hala sportowa, to inwestycja, którą miasto planowało kilka lat. Zanim ruszyła budowa, Inwestor - Agencja Rozwoju Miasta, od początku realizacji, borykała się z problemami. Pierwszy projekt budowlany, który miał zostać zrealizowany kilka lat temu, został wycofany, w związku z czym miasto było zmuszone zlecić opracowanie nowego. Kiedy druga koncepcja był gotowa, pojawił się problem z finansowaniem inwestycji, znalezieniem wykonawcy oraz wybraniem przyszłego zarządcy Hali. Obecnie wygląda na to, że projekt uda się ukończyć zgodnie z harmongramem i w trzecim kwartale 2013 roku, w pobliżu Parku Lotników stanie charakterystyczna bryła hali w kształcie UFO.

Hala widowisko - sportowa

Nowo budowana hala sportowa na krakowskich Czyżynach, to obiekt który będzie spełniał najwyższe wymagania organizacyjne i techniczne, odpowiadający międzynarodowym standardom federacji sportowych. Docelowo na terenie obiektu będą odbywały się międzynarodowe zawody sportowe, koncerty oraz wydarzenia o charakterze wystawienniczym. Obiekt przystosowany będzie do 18 dyscyplin, m.in. hokeja i jazdy figurowej na lodzie, lekkiej atletyki, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu oraz tenisa, szermierki, boksu, gimnastyki artystycznej.
Hala sportowa będzie spełniała wymagania odpowiednich związków i federacji sportowych dla imprez o randze międzynarodowej. Ponadto, budynek ma być przystosowany do funkcji wystawienniczych, ekspozycyjnych i estradowych. Oprócz hali głównej, inwestycja będzie dysponowała halą treningową z zapleczem i widownią na 300 osób. Sektor dla VIP-ów będzie miał 580 miejsc siedzących oraz 30 wynajmowanych Sky-boxów na 10 osób każdy. Zespół sektora VIP będzie miał niezależny podjazd komunikacyjny, parking, niezależną komunikację pionową i poziomą wewnątrz hali, zaplecze recepcyjne, sale konferencyjną z przystosowaniem do relacji radiowych i TV, małe sale konferencyjne, restauracje i drink bar. Kopuła hali głównej będzie pokryta przestrzennymi ekranami video, opartymi na technologii LED. Monitory będa służyły do tworzenia efektów wizualnych. Wartość inwestycji to 363 mln złotych.

Ty obiektu: hala widowiskowo-sportowa
Lokalizacja: Kraków, zbieg Al. Pokoju i ul. Stanisława Lema (Park Lotników Polskich), (woj. małopolskie)
Wielkość widowni: 15328 miejsc, 18 tys. miejsc (dla koncertów)
Realizacja: 2011-2013
Stan inwestycji: w trakcie realizacji

Inwestor: Agencja Rozwoju Miasta
Projekt architektoniczny: konsorcjum: Perbo Projekt, Modern Construction Systems
Generalny wykonawca: Mostostal Warszawa SA
pow.całkowita [m2]: 96815
kubatura [m3]: 614511.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej