Tor Stegny – lodowisko czeka przemiana w całoroczną halę łyżwiarską. Warszawa uzyska 72,5 mln zł dofinansowania

2023-11-20 10:13
Tor Stegny projekt modernizacji z 2015 r. autorstwa pracowni Kontrapunkt V-Projekt
Autor: Kontrapunkt V-Projekt/UM Warszawa Tor Stegny – lodowisko przykryte dachem według projektu pracowni Kontrapunkt V-Projekt z 2015 r. (może nie być aktualny)

Stolica pozyskała państwowe dofinansowanie na modernizację Toru Stegny – lodowiska na warszawskim Mokotowie. Po przebudowie w tym miejscu powstanie całoroczna hala łyżwiarska, która będzie służyć m.in. profesjonalistom. Kiedy rozpocznie się planowany od dawna remont Toru Stegny w Warszawie?

Tor Stegny lodowisko
Autor: Aktywna Warszawa Tak wygląda dziś warszawski Tor Stegny. Lodowisko zmieni się w całoroczną halę łyżwiarską.

Spis treści

  1. Modernizacja Toru Stegny. Lodowisko zmieni się w halę lodową za 180 mln zł
  2. Jak będzie wyglądać tor łyżwiarski na Stegnach po modernizacji?

Modernizacja Toru Stegny. Lodowisko zmieni się w halę lodową za 180 mln zł

Tor Łyżwiarski „Stegny” przy ul. Inspektowej 1 w Warszawie zmieni się w nowoczesną, całoroczną halę lodową. O modernizację obiektu z lat 80. władze stolicy zabiegały od kilkunastu lat, jednak problemem wciąż były ogromne koszty.

Teraz wreszcie ma się udać dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa na kwotę 72,5 mln zł. Środki przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach tegorocznej edycji programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Łączna wartość inwestycji to 180 mln zł.

– Warszawa to dwumilionowe miasto, a lodowisk jest jak na lekarstwo. To jest rzecz niebywała, że tej nowoczesnej infrastruktury sportowej nie mamy. Nie mamy możliwości organizowania wielkich imprez halowych, jak i nie mamy dostatecznej infrastruktury dla mieszkańców, aby korzystali z lodowisk – powiedział minister sportu i turystyki Piotr Gliński.

Jak będzie wyglądać tor łyżwiarski na Stegnach po modernizacji?

W ramach przebudowie Toru Stegny rozebrany zostanie istniejący obiekt, a na jego miejscu powstanie całoroczna, kryta hala łyżwiarska z torem łyżwiarskim oraz dwoma lodowiskami. Obiekt będzie zatem atrakcyjny i dla mieszkańców chcących poszaleć na łyżwach, i dla profesjonalistów trenujących przed zawodami. Warto przypomnieć, że obecnie łyżwiarze szybcy mają w Polsce do dyspozycji tylko jeden całoroczny obiekt do treningów – w Tomaszowie Mazowieckim. Kolejna taka hala powstaje aktualnie w Zakopanem.

Szczegóły projektu nie są obecnie znane. Warto jednak przypomnieć wizualizację z 2015 r., kiedy to nową halę zaprojektowała dla miasta pracownia Kontrapunkt V-Projekt.

Tor Stegny projekt modernizacji z 2015 r. autorstwa pracowni Kontrapunkt V-Projekt
Autor: Kontrapunkt V-Projekt/UM Warszawa Tor Stegny – lodowisko przykryte dachem według projektu pracowni Kontrapunkt V-Projekt z 2015 r. (może nie być aktualny)

– Projekt modernizacji toru łyżwiarskiego Stegny zakłada: wyburzenie istniejącego budynku zaplecza, pozostawienie istniejącej płyty toru łyżwiarskiego wraz z całą infrastrukturą oraz budowę zadaszenia toru i budynku zaplecza jako jednej bryły – informował UM Warszawa w 2017 r.

QUIZ. 10 niby prostych pytań o bloki z wielkiej płyty. Na którym polegniesz?

Pytanie 1 z 10
Najwięcej bloków z wielkiej płyty powstało w Polsce...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej