Szpital Bielański będzie miał nowe skrzydło. Ruszyła inwestycja za 196 mln zł

2020-12-04 10:22
szpital bielański w rozbudowie
Autor: UMW Trwają już prace nad rozbudową i modernizacją Szpitala Bielańskiego w Warszawie

Szpital Bielański w Warszawie zyska nowoczesne skrzydło o powierzchni prawie 10 tys. m². Inwestycję o łącznej kwocie 196 mln zł w całości finansuje budżet miasta. Za rozbudowę i modernizację Szpitala Bielańskiego odpowiada Strabag.

Rozbudowa Szpitala Bielańskiego to wyczekiwana inwestycja, której koszty w całości sfinansuje miasto. Pod koniec czerwca podpisano umowę z wykonawcą, który przystąpił już do robót budowlanych. Zakończenie rozbudowy Szpitala Bielańskiego ma się zakończyć w 2023. 

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G., inwestorem jest m.st. Warszawa, inwestor zastępczy to Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o.o.

Nowy Szpital Bielański

Szpital Bielański to jeden z największych szpitali samorządowych w Polsce, w którym znajduje się ponad 560 łóżek dla pacjentów. Dzięki nowemu, pięciokondygnacyjnemu skrzydłu, będzie on również jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych placówek medycznych w Polsce. Wśród projektowanych oddziałów znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami operacyjnymi, centralną sterylizatornią i oddziałem pooperacyjnym oraz oddział rehabilitacji.

Do dobudowanego skrzydła zostaną przeniesione oddziały intensywnej terapii, psychiatrii (wraz z przychodnią i oddziałem dziennym) oraz laboratorium. Dzięki łącznikowi z dwoma dźwigami łóżkowo-logistycznymi, dwoma dźwigami dla osób odwiedzających i pacjentów ambulatoryjnych, nowopowstałe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie połączone z pozostałą częścią placówki. Powstanie również kondygnacja pomieszczeń technicznych. 

Rozbudowa Szpitala Bielańskiego w BIM

Rozbudowa szpitala to pierwszy miejski projekt z zakresu ochrony zdrowia realizowany w całości w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D, powstający zgodnie z zasadami BIM (Building Information Modeling). Ten nowatorski, ale coraz bardziej popularny sposób projektowania, realizowania i zarządzania inwestycją umożliwia na każdym etapie budowy dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu z użyciem platformy komunikacyjnej, co pozwala na sprawne zarządzanie realizacją inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej