Szpital Bielański będzie miał nowe skrzydło. Ruszyła inwestycja za 196 mln zł

2020-12-04 10:22
szpital bielański w rozbudowie
Autor: UMW Trwają już prace nad rozbudową i modernizacją Szpitala Bielańskiego w Warszawie

Szpital Bielański w Warszawie zyska nowoczesne skrzydło o powierzchni prawie 10 tys. m². Inwestycję o łącznej kwocie 196 mln zł w całości finansuje budżet miasta. Za rozbudowę i modernizację Szpitala Bielańskiego odpowiada Strabag.

Rozbudowa Szpitala Bielańskiego to wyczekiwana inwestycja, której koszty w całości sfinansuje miasto. Pod koniec czerwca podpisano umowę z wykonawcą, który przystąpił już do robót budowlanych. Zakończenie rozbudowy Szpitala Bielańskiego ma się zakończyć w 2023. 

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. (lider) i Ed. Zueblin A.G., inwestorem jest m.st. Warszawa, inwestor zastępczy to Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Sp. z o.o.

Nowy Szpital Bielański

Szpital Bielański to jeden z największych szpitali samorządowych w Polsce, w którym znajduje się ponad 560 łóżek dla pacjentów. Dzięki nowemu, pięciokondygnacyjnemu skrzydłu, będzie on również jedną z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych placówek medycznych w Polsce. Wśród projektowanych oddziałów znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami operacyjnymi, centralną sterylizatornią i oddziałem pooperacyjnym oraz oddział rehabilitacji.

Do dobudowanego skrzydła zostaną przeniesione oddziały intensywnej terapii, psychiatrii (wraz z przychodnią i oddziałem dziennym) oraz laboratorium. Dzięki łącznikowi z dwoma dźwigami łóżkowo-logistycznymi, dwoma dźwigami dla osób odwiedzających i pacjentów ambulatoryjnych, nowopowstałe skrzydło Szpitala Bielańskiego zostanie połączone z pozostałą częścią placówki. Powstanie również kondygnacja pomieszczeń technicznych. 

Rozbudowa Szpitala Bielańskiego w BIM

Rozbudowa szpitala to pierwszy miejski projekt z zakresu ochrony zdrowia realizowany w całości w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D, powstający zgodnie z zasadami BIM (Building Information Modeling). Ten nowatorski, ale coraz bardziej popularny sposób projektowania, realizowania i zarządzania inwestycją umożliwia na każdym etapie budowy dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu z użyciem platformy komunikacyjnej, co pozwala na sprawne zarządzanie realizacją inwestycji.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej