Ogłoszono przetarg na realizację Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

2020-08-25 14:47
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej
Autor: GDDKiA GDDKiA ogłosiła przetarga na realizację Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej ma być dwujezdniową drogą ekspresową, po dwa pasy w każdym kierunku z rezerwą pod trzeci pas. Trasa będzie miała około 32 km. Budowa Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej usprawni układ komunikacyjny Trójmiasta i Pomorza Gdańskiego.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej - przebieg

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej będzie się zaczynać na węźle Chwaszczyno (jest budowany w ramach innego odcinka S6 Bożepole Wielkie - Gdynia), prowadząc na wschód od drogi krajowej nr 20 (w pobliżu Żukowa) i dalej na południe od drogi krajowej nr 7 w kierunku węzła Gdańsk Południe (na trasie S7 Południowej Obwodnicy Gdańska i S6 Obwodnicy Trójmiasta). Integralną częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa (o parametrach drogi GP – główna przyspieszona) o długości ok. 7 km.

Obwodnica Metropolii Trójmiasta realizowana w dwóch etapach

Budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej podzielono na dwa odcinki realizacyjne:

  • Chwaszczyno (bez węzła) – Żukowo (bez węzła), długość ok. 16,3 km,
  • Żukowo (z węzłem) – Gdańsk Południe (rozbudowa węzła), długość ok. 16 km, oraz obwodnica Żukowa o długości ok. 7 km.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej pozwoli na sprawny przejazd od strony autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7 w kierunku zachodnim i północnym województwa pomorskiego, wyprowadzając ruch tranzytowy na dalsze odcinki trasy S6 w kierunku Lęborka, Słupska i Koszalina. Zapewni dostępność komunikacyjną terenów leżących wzdłuż obecnych dróg krajowych nr 7 i 20, odblokuje centra Żukowa i Chwaszczyna oraz częściowo odciąży istniejącą drogę ekspresową S6 Obwodnicę Trójmiasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej