Będzie obwodnica Gryfina za 74,77 mln zł. Jest już wykonawca

2021-02-08 13:54
obwodnica Gryfina
Autor: GDDKiA Wybrano wykonawcę obwodnicy Gryfina w ciągu DK31

Obwodnica Gryfina długości 5,6 km powstanie za 74,77 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę na realizację obwodnicy Gryfina złożyło konsorcjum firm Roverpol i Rover Infraestructuras.

Kiedy obwodnica Gryfina?

Wykonawca obwodnicy Gryfina będzie miał 17 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Roboty budowlane powinny zostać wykonane w ciągu 19 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). Realizacja inwestycji planowana jest w latach  2021-2025.

owodnica Gryfina
Autor: GDDKiA Obwodnica Gryfina - mapa

Obwodnica Gryfina jedną z 9 w zachodniopomorskim

Obwodnica Gryfina została ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic, który obejmuje 9 zadań w województwie zachodniopomorskim. W przetargu na realizację jest jeszcze obwodnica Szczecinka w ciągu DK20, gdzie sprawdzane są oferty złożone przez wykonawców. Dla pozostałych siedmiu inwestycji w ubiegłym roku zostały podpisane umowy na opracowanie dokumentacji. A są to:

  • obwodnica Człopy w ciągu drogi krajowej nr 22
  • obwodnica Kołbaskowa w ciągu drogi krajowej nr 13
  • obwodnica Rusinowa w ciągu drogi krajowej nr 22
  • obwodnica Stargardu w ciągu drogi krajowej nr 20
  • obwodnica Szwecji w ciągu drogi krajowej nr 22
  • obwodnica Wałcza (Strączno) w ciągu drogi krajowej nr 22
  • obwodnica Złocieńca w ciągu drogi krajowej nr 20

Obwodnica Gryfina odciąży miasto

Obwodnica Gryfina będzie jednojezdniową drogą klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym). Na trasie obwodnicy przewidziano budowę czterech rond - na początku i końcu obwodnicy, na skrzyżowaniu z DW120 i na skrzyżowaniu z drogą powiatową. Obwodnica Gryfina ominie miasto od wschodu, wyprowadzając z niego ruch tranzytowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej