Obwodnica Ciechanowa. Jest 7 chętnych na zaprojektowanie obwodnicy Ciechanowa

2021-02-08 9:00
obwodnica Ciechanowa
Autor: GDDKiA Otwarto przetarg na zaprojektowanie 16-kilometowego odcinka obwodnicy Ciechanowa

Obwodnica Ciechanowa wejdzie w fazę projektowania. GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie 16-kilometrowej obwodnicy Ciechanowa ciągu DK60. Wpłynęło 7 ofert.

Będzie projekt obwodnicy Ciechanowa

Obwodnica Ciechanowa została ujęta w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Zadaniem obwodnicy Ciechanowa ma być wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60. Dzięki temu zwiększy się przepustowość Ciechanowa. Inwestycja poprawi też warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się wokół Warszawy. 

Przewiduje się, że umowa z projektantem zostanie podpisana w I kwartale 2021 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest na 2024.

Zadaniem projektanta będzie wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej.

Obwodnica Ciechanowa ma powstać w nowym śladzie DK60 jako droga klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego). Zostanie zaprojektowana po południowej stronie miejscowości. Docelowy przebieg trasy klasy GP zostanie jednak określony w decyzji środowiskowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej