Obwodnica Ciechanowa. Jest 7 chętnych na zaprojektowanie obwodnicy Ciechanowa

2021-02-08 9:00
obwodnica Ciechanowa
Autor: GDDKiA Otwarto przetarg na zaprojektowanie 16-kilometowego odcinka obwodnicy Ciechanowa

Obwodnica Ciechanowa wejdzie w fazę projektowania. GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na zaprojektowanie 16-kilometrowej obwodnicy Ciechanowa ciągu DK60. Wpłynęło 7 ofert.

Będzie projekt obwodnicy Ciechanowa

Obwodnica Ciechanowa została ujęta w Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Zadaniem obwodnicy Ciechanowa ma być wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 60. Dzięki temu zwiększy się przepustowość Ciechanowa. Inwestycja poprawi też warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego odbywającego się wokół Warszawy. 

Przewiduje się, że umowa z projektantem zostanie podpisana w I kwartale 2021 r. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Zakończenie prac związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej przewidywane jest na 2024.

Zadaniem projektanta będzie wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej oraz materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej.

Obwodnica Ciechanowa ma powstać w nowym śladzie DK60 jako droga klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego). Zostanie zaprojektowana po południowej stronie miejscowości. Docelowy przebieg trasy klasy GP zostanie jednak określony w decyzji środowiskowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej