Villa Campina. Oto jak słynne osiedle pod Ożarowem naprawdę wygląda na żywo. Zdjęcia

2024-05-08 6:15

Słynne zdjęcie sklonowanych domków w szczerym polu - Villa Campina - obiegło internet. Zobaczcie, jak naprawdę wygląda inwestycja pod Warszawą. Nowe zdjęcia inwestycji na granicy miejscowości Kaputy i Kręczki koło Ożarowa Mazowieckiego i oceńcie, czy to złe, czy dobre miejsce do życia.

Kręczki. Aleja Willowa, Sasanek, Chabrowa. Piękne nazwy! Na wizualizacjach - kwiaty w ogródkach, równo przycięte tuje. W rzeczywistości: setka identycznych domków, jeden obok drugiego. To Villa Campina, osiedle, które od kilku dni rozgrzewa internet. Osiedle domków - klonów, jak z kopiarki. - Już ponad 230 domów znalazło nabywców dzięki czemu powstało rodzinne miasteczko - chwali się inwestor, firma J.W. Construction. Wczoraj pokazaliśmy zdjęcie, jakim inwestor pochwalił się na Facebooku, z informacją, że właśnie zakończył kolejny etap prac. Dom - jak dom. Pięć pokoi, na dole salon z jadalnią półotwartą kuchnią, toaleta, wyjście do ogródka, garaż. Na górze trzy sypialnie, łazienka. Typowy dom na zwykłym osiedlu pod miastem.

Jak młody szparag na polu. Osiedle Villa Campina

Villa Campina, osiedle  J.W. Construction koło Ożarowa
Autor: J.W. Construction Villa Campina, osiedle J.W. Construction koło Ożarowa

Post, pod którym było kilkaset komentarzy, szybko zniknął z Facebooka. Internauci zdążyli napisać, co o tym myślą. Większość komentarzy była krytyczna. Ale nie wszystkie. Ktoś przypomniał, że w USA, Holandii czy Wielkiej Brytanii większość domów tak wygląda. Ktoś inny, że mieszkanie w bloku wcale nie jest dużo lepsze. - Koło Kampinosu wyrosła inwestycja, która jest spełnieniem amerykańskiego snu na miarę skromnych możliwości ludzi, którzy chcą być klasą średnią - oceniają internauci.

- Od razu pomyślałam o filmie Żony ze Stepford - napisał ktoś na Facebooku.

- Raczej jak w filmie Vivarium - dopowiada ktoś.

- No dobrze, z góry to może i tak wygląda, ale ja chciałbym zobaczyć to osiedle z bliska - studzi emocje ktoś inny.

Nasz fotoreporter był na miejscu. Zobaczcie, jak na żywo wygląda osiedle Villa Campina pod Ożarowem.

Co zobaczył na miejscu? Niewiele. Osiedle na pograniczu miejscowości Kaputy i Kręczki naprawdę jest w szczerym polu, za to ma nie tylko bramę, szlaban, ale i budkę strażnika. Zresztą, sama brama to już jest coś! Zobaczcie. Tak wygląda wjazd na osiedle Villa Campina. Na bramie jest nie tylko nazwa osiedla, ale i dewelopera: J.W. Construction. 

Villa Campina, Kręczki koło Ożarowa Mazowieckiego
Autor: Szymon Starnawski Villa Campina, Kręczki koło Ożarowa Mazowieckiego, domy J.W. Construction

W okolicy stoją nie tylko jednorodzinne domki, ale też bloki - lub apartamentowce. Jest jeszcze sporo wolnego terenu, więc pewnie domów będzie tu przybywać.

Czytaj więcej