Trzy Żagle. Osiedle mieszkaniowe w Gdańsku

2012-06-29 22:05
Trzy Żagle. Osiedle mieszkaniowe
Autor: Inpro SA Trzy Żagle. Osiedle mieszkaniowe na Gdańskim Przymorzu

Osiedle mieszkaniowe Trzy Żagle to kompleks trzech 18-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych, w których dostępnych jest ponad 400 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach. Całość inwestycji została zakończona w grudniu 2011 roku. Osiedle zlokalizowane jest na gdańskim Przymorzu, w odległości 1,5 km od plaży. Nazwa inwestycji nie jest przypadkowa – budynki nawiązują swoją architekturą do kształtu żagli.

Trzy Żagle. Osiedle mieszkaniowe na Gdańskim Przymorzu

Osiedle mieszkaniowe Trzy Żagle to kompleks budynków wielorodzinnych zlokalizowany na Gdańskim Przymorzu. W ramach inwestycji powstały trzy 18-kondygnacyjne budynki mieszkalne, w których dostępnych jest ponad 400 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od 31 do 105 mkw. Teren osiedla jest ogrodzony i monitorowany. Mieszkańcy mają do dyspozycji tereny zielone, place zabaw, lokale handlowo-usługowe, a także przedszkole, wybudowane w ramach inwestycji. W podziemnych kondygnacjach znajdują się hale garażowe i piwnice.

Osiedle powstało na Gdańskim Przymorzu przy ulicy Olsztyńskiej, w odległości 1,5 km od plaży oraz ok. 5 km od centrum Sopotu i Gdańskiej Starówki. Do dyspozycji mieszkańców są liczne tereny rekreacyjne. W rejonie nadmorskim znajdują się trzy parki: Reagana, Jelitkowski i Brzeźnieński, połączone ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi. Atutem lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna.

Inwestorem Trzech Żagli jest spółka Inpro. Projekt architektoniczny osiedla przygotowało biuro Stalprojekt. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w 2007 roku. Budynki A i B oddano do użytku w 2010, z kolei budynek C w 2011 roku. Całość inwestycji została zakończona w grudniu 2011 roku.

Trzy Żagle. Nowoczesne rozwiązania technologiczne

W inwestycji Trzy Żagle zastosowano nowoczesne rozwiązania technologiczne. Elewacje budynków mieszkalnych pomalowane są farbami produkowanymi w oparciu o osiągnięcia nanotechnologii. Nanocząsteczki zwiększają gładkość struktury, dzięki czemu powierzchnie są wytrzymałe mechanicznie, odporne na zabrudzenia, a także mają właściwości ekologicznego samooczyszczania przez czynniki atmosferyczne. W budynkach zastosowano specjalne rozwiązania zasilania i ewakuacji wody – niskoszumowe i trwałe rury kanalizacyjne, które gwarantują redukcję hałasu do poziomu 20dB, zgodnie z normą europejską. Dla każdego mieszkania zastosowano stacje typu Logoterma, wyposażone w elektroniczne programatory, które służą do indywidualnej regulacji zakresu temperatur i ustawienia okresu grzewczego.

Czytaj więcej