Warszawskie biurowce, które zostaną oddane do użytku w 2017 roku

2017-02-08 15:22
Biurowce Warszawa 2017
Autor: materiał prasowy Od lewej: West Station II, CEDET, Generation Park, Busines Garden

Prezentujemy, naszym zdaniem, najciekawsze warszawskie inwestycje biurowe, których budowa zakończy się w bieżącym roku. Która z nich podoba Wam się najbardziej?

West Station II. Biurowiec w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego

To wspólny projekt HB Reavis, PKP i Xcity Investment. Ten 13-piętrowy budynek o powierzchni biurowej 38 000 m² będzie gotowy w III kwartale 2017. Obok stoi już podobny wieżowiec. Powstał w ramach I etapu inwestycji, został oddany do użytku w III kwartale 2016. Po zakończeniu II etapu budowy cały kompleks będzie miał ponad 68 000 m² powierzchni biurowej klasy A. Biurowce West Station zaprojektowała polska pracownia FS&P Arcus.

Centralny Dom Towarowy. Odrodzenie dawnego CEDETU

Warszawski CEDET znany wielu mieszkańcom Warszawy jako Dom Towarowy SMYK, będzie gotowy w październiku 2017. W budynku znajdą się zarówno powierzchnie handlowe, jak i biurowe. Te pierwsze zajmą 7000 m² i znajdą się na kondygnacjach -1, 0 oraz +1, a biura zlokalizowane będą na wyższych piętrach i zajmą blisko 12 000 m². Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie 23 000 m². Twórcami projektu przebudowy i rozbudowy budynku są biura architektoniczne AMC – Andrzej M. Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky

Kompleks Generation Park. Tuż przy rondzie Daszyńskiego

Pierwszy etap realizacji to budowa budynku X, który będzie miał 11 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemne i ponad 21 000 m² powierzchni biurowej. Jego zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2017. Docelowo Generation Park składał się będzie z trzech budynków, o łącznej powierzchni 84 000 m². Dwa z nich będą miały metraż ok. 40 000 m². Powstanie również 140-metrowa wieża z ponad 44 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej oraz usługowej.

Busines Garden. Największa biurowa inwestycja w Warszawie

W drugim, ostatnim etapie inwestycji powstanie pięć, siedmiokondygnacyjnych budynków. Ich całkowita powierzchnia biurowa wyniesie 56 000 m². Zakończenie inwestycji planowane jest na I kwartał 2017. Park biurowy powstaje w pobliżu skrzyżowania ulic 1 Sierpnia oraz Żwirki i Wigury na sześciohektarowej działce. Inwestorem Busines Garden jest firma Vastint Poland. Projekt wykonali architekci z pracowni z JSK Architekci.

Biurowce Warszawa 2017
Autor: materiał prasowy Od lewej: Proximo II, Polna Corner, Grójecka Offices, Eqlibrium

Proximo II. Biurowiec na Woli przy II linii metra

Budynek powstaje u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej, nieopodal ronda Daszyńskiego. Jego powierzchnia biurowa wyniesie 20 500 m². Oddanie do użytku zaplanowano na IV kwartał 2017. Inwestorem jest firma Hines, a projekt architektoniczny przygotowało biuro Rolfe Judd. Generalnym wykonawcą jest Hochtief Polska, a przestrzenie wspólne zaprojektowało włoskie studio Pininfarina.

Polna Corner. Budynek pomiędzy zabytkowymi kamienicami

U zbiegu ulic Waryńskiego i Polnej powstaje jedna z najtrudniejszych aktualnie inwestycji biurowych w Warszawie – to biurowiec Polna Corner o powierzchni najmu 5400 m². Ośmiopiętrowy, przeszklony budynek o zaokrąglonych narożnikach powstaje na miejscu rozebranej kamienicy. Zespojony zostanie z sąsiednimi kamienicami przy Polnej i przy Jaworzyńskiej, które również zostaną przebudowane. Inwestycję zaprojektowali architekci z pracowni Bartłomieja Biełyszewa, budynek ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2017 r.

Grójecka Offices na warszawskiej Ochocie

Oddanie budynku do użytkowania przewidywane jest na II kwartał 2017. Całkowita powierzchnia biurowa w obiekcie zajmie około 7000 m². Projekt Grójecka Offices przygotowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates.

Eqlibrium. Biurowiec na Woli

Biurowiec powstaje u zbiegu Jana Kazimierza i Ordona. Będzie miał dziesięć pięter na których znajdzie się 10 500 m² biur. Oddanie do użytkowania zaplanowano na wiosnę 2017. Projekt Eqlibrium powstał w pracowni SAMI Architekci. W podziemiach budynku powstanie parking na 113 aut.

Biurowce które zostaną oddane do uzytku w 2017 roku
Autor: materiał prasowy Od lewej: Szucha Premium Offices, B4 EC Powiśle, Bobrowiecka, D48

Szucha Premium Offices. Elegancki biurowiec w Alei Jana Christiana Szucha

W biurowcu będzie 7500 m² biur. Zgodnie z zapowiedziami zostanie oddany do użytkowania w marcu 2017. Powstaje na działce gdzie, kiedyś straszył blok z lat 60-tych. Budynek zaprojektował znany architekt Bolesław Stelmach. Szucha Premium Offices wyróżnia oryginalna fasada wykonana z pionowych prefabrykatów z białego betonu tzw. żyletek. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud. Inwestorem jest firmia GPG Green Property Group. Na terenie inwestycji znajduje się zabytkowy, neorenesansowy pałacyk Generałowej Marii Agapijew, który również zostanie odrestaurowany. Powstaną w nim nowoczesne powierzchnie restauracyjno – klubowe.

B4 EC Powiśle. Projekt multifunkcyjny na terenie dawnej elektrociepłowni

Kompleks powstaje pomiędzy ul. Dobrą, Zajęczą a Wybrzeżem Kościuszkowskim. Jako pierwszy wybudowany zostanie biurowiec, w którym będzie 6 600 m² powierzchni. Zostanie on oddany do użytku w IV kwartale 2017. Docelowo na działce mają powstać trzy biurowce o łącznej powierzchni biurowej 28 000 m², apartamentowiec z 75 mieszkaniami, a istniejący zabytkowy budynek elektrowni zostanie przebudowany na pasaż handlowy. Projekt powstał w pracowni APA Wojciechowski, inwestorem jest spółka założona przez fundusz inwestycyjny Tristan Capital Partners oraz firmę White Star.

Biurowiec Bobrowiecka od Staraka

Pięciopiętrowy biurowiec powstaje przy ul. Bobrowieckiej 8. Inwestorem jest spółka należąca do Jerzego Staraka. Projekt budynku powstał w pracowni JEMS. W biurowcu powstanie 22 000 m² powierzchni biurowej, a na dwukondygnacyjnym podziemnym parkingu zaprojektowano 500 miejsc postojowych. Budynek Bobrowiecka ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2017.

D48. Kaskadowy biurowiec na Służewcu Przemysłowym

U zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu powstaje przeszklony biurowiec z 10-pietrową wieżą. Łączna powierzchnia najmu w budynku wyniesie 26 000 m². D48 zostanie oddany do użytku jesienią 2017. W samym sercu Służewca budowę zaryzykowała firma Penta. Przypomnijmy, że dzielnica ta ma coraz większe problemy z przyciągnięciem najemców. Powodem są permanentne korki. Budynek ma mieć dwukondygnacyjny podziemny parking na sześciuset samochodów. Projekt powstał w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

Biurowce Warszawa 2017
Autor: materiał prasowy Od lewej: Wronia 31, Słonimskiego Art Office, P4

Biurowiec Wronia 31. Po sąsiedzku z Warsaw Spire

U zbiegu ulic Łuckiej i Wroniej w Warszawie Ghelamco buduje kolejny biurowiec. Zdecydowanie niższy od „sąsiada”, bo zaledwie 15-kondygnacyjny, o metrażu 16 000 m², z czego 15 150 m² to powierzchnie biurowe klasy A oraz 850 m² – handlowo-usługowe. Budynek Wronia 31 zaprojektowany został przez belgijską pracownię Jaspers&Eyers. Budynek ma być gotowy w czerwcu 2017.

Słonimskiego Art Office. Kameralny biurowiec

Niegdyś był to stary kolejarski biurowiec przy ul. Słomińskiego, nieopodal Dworca Gdańskiego. Teraz budynek przechodzi swoją metamorfozę. Zostanie rozbudowany i zmodernizowany według projektu pracowni JP Architekci oraz More+Design Architecture MRDA. Ten 4-kondygnacjny budynek będzie miał 2 325 m² powierzchni biurowej i 583 m² – magazynowej. Art Office zostanie oddany do użytku w kwietniu 2017.

P4 na warszawskim Mokotowie

Biurowiec powstaje wzdłuż ulicy Postępu. Będzie zbudowany z dwóch części nadziemnych, ze wspólnym garażem podziemnym. Łączna powierzchnia budynku wyniesie około 12 000 m². Przewidziano w nim 274 miejsca postojowe. W budynku, oprócz powierzchni biurowych, znajdą się również kantyna, przedszkole i siłownia. Prace przy budowie biurowca P4 zakończą się w lipcu 2017. Inwestorem jest firma Garvest Real Estate. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej