Nowy projekt Ghelamco Poland – Wronia 31

2016-02-15 12:06
Biurowiec Wronia 31
Autor: Ghelamco Poland

Przy placu Europejskim w Warszawie powstaje kolejny budynek biurowy. Inwestycja realizowana przez Ghelamco Poland położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Warsaw Spire. Aktualnie trwa budowa kondygnacji podziemnych. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2017.

Biurowiec Wronia 31 powstaje u zbiegu ulic Łuckiej i Wroniej w Warszawie. Będzie to kameralny, 15-kondygnacyjny budynek o metrażu 16 000 m², z czego 15 150 m² to powierzchnie biurowe klasy A oraz 850 m² – handlowo-usługowe. Na 7 piętrze obiektu znajdzie się duży taras widokowy. Budynek będzie miał dwa wejścia. Powstanie też pasaż, który połączy go z placem Europejskim. Zaprojektowano również podziemny garaż ze 195 miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych oraz 54 postojami dla rowerów i dwiema szatniami wyposażonymi w kabiny prysznicowe.
Elewacja obiektu będzie wykończona kamieniem i szkłem, podobnie jak większość nowo wzniesionych budynków przy placu Europejskim. Projekt biurowca Wronia 31 opracował zespół architektów z belgijskiej pracowni architektonicznej M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners. Budynek realizowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

Nazwa inwestycji: Wronia 31
Lokalizacja: zbieg ulic Łuckiej i Wroniej, Warszawa
Funkcja: biurowa
Inwestor: Ghelamco Poland
Generalny wykonawca: Ghelamco Poland
Projektant: M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners
Liczba kondygnacji: 15
Powierzchnia całkowita: 16 000 ²
Powierzchnia biurowa: 15 150 m²
Powierzchnia handlowo-usługowa: 850 m²
Liczba miejsc parkingowych: 195
Rozpoczęcie budowy: 2015
Zakończenie budowy: drugi kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej