Nowy projekt Ghelamco Poland – Wronia 31

2016-02-15 12:06
Biurowiec Wronia 31
Autor: Ghelamco Poland

Przy placu Europejskim w Warszawie powstaje kolejny budynek biurowy. Inwestycja realizowana przez Ghelamco Poland położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Warsaw Spire. Aktualnie trwa budowa kondygnacji podziemnych. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2017.

Biurowiec Wronia 31 powstaje u zbiegu ulic Łuckiej i Wroniej w Warszawie. Będzie to kameralny, 15-kondygnacyjny budynek o metrażu 16 000 m², z czego 15 150 m² to powierzchnie biurowe klasy A oraz 850 m² – handlowo-usługowe. Na 7 piętrze obiektu znajdzie się duży taras widokowy. Budynek będzie miał dwa wejścia. Powstanie też pasaż, który połączy go z placem Europejskim. Zaprojektowano również podziemny garaż ze 195 miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych oraz 54 postojami dla rowerów i dwiema szatniami wyposażonymi w kabiny prysznicowe.
Elewacja obiektu będzie wykończona kamieniem i szkłem, podobnie jak większość nowo wzniesionych budynków przy placu Europejskim. Projekt biurowca Wronia 31 opracował zespół architektów z belgijskiej pracowni architektonicznej M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners. Budynek realizowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i będzie certyfikowany w systemie BREEAM.

Nazwa inwestycji: Wronia 31
Lokalizacja: zbieg ulic Łuckiej i Wroniej, Warszawa
Funkcja: biurowa
Inwestor: Ghelamco Poland
Generalny wykonawca: Ghelamco Poland
Projektant: M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners
Liczba kondygnacji: 15
Powierzchnia całkowita: 16 000 ²
Powierzchnia biurowa: 15 150 m²
Powierzchnia handlowo-usługowa: 850 m²
Liczba miejsc parkingowych: 195
Rozpoczęcie budowy: 2015
Zakończenie budowy: drugi kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej