Nowy biurowiec w Warszawie – Art Office

2016-06-22 12:22
Biurowiec Słonimskiego Art Office
Autor: materiał prasowy

Obiekt powstanie przy ulicy Słomińskiego 4, na pograniczu Śródmieścia i Żoliborza. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącego budynku biurowego należącego niegdyś do PKP. Inwestorem jest WRI Investment. Realizacja Art Office zakończy się w I kwartale 2017.

Aktualnie na placu budowy trwają prace związane z rozbudową dawnego obiektu biurowego PKP. W efekcie powstanie kameralny, 4-kondygnacjny budynek, który będzie miał 2325 m² powierzchni biurowej i 583 m² – magazynowej. Na kondygnacji podziemnej zaprojektowano 15 miejsc postojowych, a kolejne 34 znajdą się na zewnątrz budynku. Inwestor przewidział również wykonanie stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsc postojowych dla jednośladów z szatniami i prysznicami.

Projekt budynku Słomińskiego Art Office powstał w pracowni JP Architekci, natomiast koncepcję wnętrz oraz elewacji przygotowało biuro More Design & Architecture. Według założeń wygląd i wystrój budynku ma być kontrą dla obecnie powstających inwestycji biurowych. Większość rozwiązań zastosowanych przez projektantów inspirowana jest stylem art deco. Wnętrza biurowca mają mieć charakter bardziej prywatny niż korporacyjny. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka DTM (na zlecenie WRI Investment – White Red Investments).

Nazwa inwestycji: Słomińskiego Art Office
Lokalizacja: ul. Słomińskiego 4, Warszawa
Funkcja: biurowo-magazynowa
Inwestor: WRI Investment sp. z o.o. sp. k.
Generalny wykonawca: DTM
Projektant: JP Architekci
Projekt wnętrz: More Design & Architecture
Liczba kondygnacji: 4
Powierzchnia biurowa: 2325 m²
Powierzchnia magazynowa: 583 m²
Rozpoczęcie budowy: marzec 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2017

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej